Přejít na obsah

Otevírání EGR


Doporučené příspěvky

Čavec borci. Čistil jsem na octě EGR ventil. Nános jak na plicích, takže to nějakou chvilku zabralo. Chci se zeptat:

 

1) Předpokládám, že vzhledem k podtlaku se EGR otevírá směrem nahoru že ano?

2) Jak snadno jde ventil otevírat? Jde na něj zatlačit i prstem aby se vyzkoušelo, že chodí - tak jinak, mělo by to jít relativně lehce anebo je zapotřebí větší síla?

 

Díky za případné odpovědi, Michal

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Měl jsem taky problém, prasklá membrána EGR - hláška Emise do dílny!. Sehnal jsem jetý, funguje to . Jde zvednout tlakem ze spoda, přívodem spalin. Síla cca 5 kg a podtlakem sáním hubou to nejde, použil jsem vývěvu (externí) asi při -0,5 Bar se začal zvedat.

Zajímavost je ta, že po výměně a ujetí 50 km hláška závady zmizela, i když by měla prý zmizet po 30x rozdílu teploty vody o 60°C.

Nebo smazat VAGem. Na diag. to dám stejně

BXE 1,9/77

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Měl jsem taky problém, prasklá membrána EGR - hláška Emise do dílny!. Sehnal jsem jetý, funguje to . Jde zvednout tlakem ze spoda, přívodem spalin. Síla cca 5 kg a podtlakem sáním hubou to nejde, použil jsem vývěvu (externí) asi při -0,5 Bar se začal zvedat.

Zajímavost je ta, že po výměně a ujetí 50 km hláška závady zmizela, i když by měla prý zmizet po 30x rozdílu teploty vody o 60°C.

Nebo smazat VAGem. Na diag. to dám stejně

BXE 1,9/77

 

Pozdě, ale přece moc díky za odpověď. To je přesně to, co jsem potřeboval vědět :palec:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...