Přejít na obsah

Vibrace (poskakování) při rozjezdu 1.6 TDI FL


PaulGreen

Doporučené příspěvky

Zdravíčko klubáci, řeším nešvar na své OII FL 1.6TDI rv.2011, najeto 136000km.

Sem tam se mi z nějakého důvodu při rozjezdu auto začne třepat, jako by chtělo nadskakovat a ani náhodou nemůžeme přijít na to proč? (někdy dělá 10 z 10 rozjezdů, někdy nedělá vůbec)
Při jízdě jdou cítit i mírné vibrace do vozidla, jako kdyby šli od poloosy (cítit pod nohama řidiče). Při podřazení a následném zatáčení do zatáčky, po puštění spojky se opět ozve jen někdy lupnutí (prasknutí, cvaknutí, kov na kov, nelze moc specifikovat), netuším zda není právě důvodem problému s rozjezdem.
Nenapadá Vás někoho co by to mohlo být? případně, neřešil jste někdo již takový problém?

Díky za každou radu a pokud již tento příspěvek někde byl, omlouvám se za další téma.

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...
V 1. 4. 2018 at 20:05, PcGamer napsal:

kdyby jsi mel DSG tak bych vedel ;-) :-/

Mám stejný problém na Oll Fl 2.0 103kw cr DSG dělá to mírně při stabilizované rychlosti po rovině na tempomat nejvíce přesně v 85km/h pak klid a začne to ve 120 po 140 km/h ale to jsou vibrace už víc ve volantu a ve 145 se to ztrácí ,nebo už jsou to takové točky že se to rozmělní .ale v těch nižších rychlostech to tak třepe jako bych jel po roletě . Zvláštní je že čím lepší silnice (nová) tím větší projev. Najeto 167 tkm původní kotouče , dvouhmota, levá poloosa bez známek vůle ,pravá oba klouby nové ,kola léto 225/45 17,zima 205/55 16 stejný nebo podobný projev. Tak by mě zajímalo co by to mohlo být v případě DSG

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...