Přejít na obsah

Problem s vyskou zadnej napravy


cayc

Doporučené příspěvky

Zdravim.
Popisem situaciu.
Mam O2 1.6 TDI, chcel som na auto velke brzdy kvoli navyseniu vykonu, dali sme tam komponenty z predFLRS, takze tam isli 55mm otoce.

Tlmice som dal 55mm z 2.0 TDI superbu (radili mi to na Skoda fore - kvoli komfortu), ziadna druhovyroba ale original nove skoda 3C0413031AT.
Pruziny som ale original za dobru cenu nezohnal, tak sme dali podla VIN kodu auta 1K0 411 105 AQ, ale druhovyrobu LESJOFORS 4095079.
Co sa tyka zadku, tam sme dali original tlmice Skoda podla VIN 1K0 513 029 EN, pruziny isli podla VIN tiez z dovodu ceny LESJOFORS 4295046.
Okolo toho sme robili generalku podvozku, predok zadok vsetko nove.
Auto jazdi komfortne, som max. spokojny, ale riesim nasledovny problem.

Po pol roku jazdenia, ma predok od stredu kolesa po blatnik 38cm, zadok skoro 40cm.
Jazdim vyhradne sam, max dvaja, kufor vzdy skoro prazdny, pneu podla TP, momentalne zimne 205/55 R16, fukane na 2,2.
Ako mam postupovat, aby si aj ten zadok sadol?
Na leto mam 225/45 R17 original Pegasus, ten zadok je ako past na oko a hlavne zboku to vyzera divne, predok pekne sadnuty, zadok vysoky ako koza.

Rozmyslam nad tymto:
1. dat tam pruziny z 1.6 TDI 2UC podvozok, sportovy, znizenie 15mm plus kratsie dorazy dopredu a dozadu, vymenil by som ale aj predok
2. Eibach pro kit plus kratsie dorazy, predok zadok
3. jazdit napr. mesiac v kufri so zatazou??? napr. 100kg, sadne to?
4. vymenit len zadne pruziny za pruziny 2UC z 1.6 TDI
5. dat tomu cas, sadne si to samo?

Pripadne napada vas nieco? Meral som to s nadrzou na 1/2 ale to podla mna neurobi velky rozdiel.
Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři

Jestli jsi to chtěl nižší, měl jsi dát rovnou RS podvozek. Jinak jestli jezdíš poprázdnu, je běžné, že je zadek o něco výš. Já mám problém zase opačný, sedí mi to trochu víc na zadek a to vypadá hůř, řekl bych. Mimochodem celkem by mě zajímalo kolik koní se dá dostat z té 1.6, když jsi kvůli tomu rozvtral přední nápravu.

Odkaz ke komentáři

Ahoj, poriesim to inac.

Zohnal som 3 roky jazdene original pruziny Skoda podla VIN, tie sadnu viac a bude to v rovine. (zadne)

Co sa tyka vykonu, je tam teraz 108kW/320Nm, spojka nova s jednohmotou, tie 280mm brzdy boli onicom, teraz je tam 312/286mm, dali sme kotuce Ate power disc a dosky ate ceramic, brzdi to neskutocne.

Potencial je okolo 130kW s intercoolerom a turbom z 2,0GTD.

Rozmyslam aj nad tym...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Přes 100 kW z té 1.6 je už celkem slušné, dál bych to už asi netlačil a pokud ti to bude málo, pořiď časem větší objem, ať už naftu nebo benzín. Já mám RS 147kW, nechal jsem si udělat mapu Revo Stage 1 a jen tím SW se to posunulo někam kolem 190kW, budu dávat ještě sání od Reva a intercooler do88, ale už tak to jede fakt dobře. Investice do turba a cooleru by tě vyšla relativně draho, na těch získaných řekněme 20kW, takže bych to fakt neřešil. Jinak já svůj podvozek sedící na prdel pořeším nějakým stavitelným podvozkem, buď nějaké ST Suspensions nebo KW Street comfort.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...