Přejít na obsah

Lepení čelního skla


Doporučené příspěvky

víceméně na tom nic není, jen to chce očistit karoserii od zbytků lepidla,odmastit sklo a auto, nanést aktivaci na karoserii a na okno, nanést rovnoměrnou housenku lepidla na sklo, ve dvou lidech čapnout okno a usadit .. neni to těžký, ale dá se na tom ledacos pokazit .. málo lepidla - teče do auta, hodně lepidla - sklo nesedí nebo to vyleze a musí se čistit .. špatně usazený - teče do auta, možnost prasknutí skla .. špatně odmaštěný, naaktivovaný - sklo muže i vypadnout ( taky už se stalo ) .. ale jinak se to dá doma vcelku rychle udělat, hodim lepidlo do teplý vody, ohřeju aby z kartuše lezlo dobře ven .. chce to pořádnou pistoli na kartuše, ne žadnej ksindl co se kroutí jenom se pořádně zabere .. pak je dobrý mít přísavky na sklo, aby bylo za dobře chytit, ale dá se to udělat i bez nich :-)

Odkaz ke komentáři

Mazec, díky za postřehy. Budu to muset řádně promyslet.

 

(ani si nejsem jistý jestli mám aktivátor, myslím že mám pouze to lepidlo v kartuši - pořádná pistol k dispozici je + dva malé štětečky)

 

Když mi to předtím dělali v servise tak to lepidlo bylo i všude kolem, že vyteklo dosti ven. Asi se s tím nesrali a prostě ho tam dali víc ať si to vyteče ale hlavně ať nezatéká a ať drží.

Odkaz ke komentáři

A aktivátory jsou potřeba dva - jeden na karoserii a druhý na sklo.

 

Tmely co se normálně prodávají v obchodu tak si myslím, že není potřeba nahřívat, to už jsou na profi použití.

 

Pokud se do toho pustíš olep si hrany páskou, tak si ušetříš práci, pokud by toho vylezlo hodně ven, na zahlazení tmelu se dá případně použít mýdlová voda

Odkaz ke komentáři
A aktivátory jsou potřeba dva - jeden na karoserii a druhý na sklo.

 

Tmely co se normálně prodávají v obchodu tak si myslím, že není potřeba nahřívat, to už jsou na profi použití.

 

Pokud se do toho pustíš olep si hrany páskou, tak si ušetříš práci, pokud by toho vylezlo hodně ven, na zahlazení tmelu se dá případně použít mýdlová voda

na novém okně aktivátor už je

Odkaz ke komentáři

tak u nás v servisu se aktivuje i to okno a máme sady na lepení, jedna tuba lepidla a jeden aktivátor a je to od retechu .. a co se týká ohřívání, tak v servisu máme takovou pec kam vrazíš kartuš a ohřeje ti ji .. a většinou na těch kartuších je napsaná teplota při kterých se má aplikovat ..

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 roky později...

Dovolím si vyhrabat staré téma. Čeká mě výměna skla, montáž mi bude dělat kamarád, má i vybavení, já sháním díly. Sklo mám origo se zeleným pruhem. Vím že je potřeba nějaký bauset, co všechno v něm je? Plastové lišty okolo skla se kupují zvlášť?

 

Absolutně netušim, tak jestli byste někdo mohl napsat seznam věcí, který mám předtim nakoupit, budu moc rád! :palec:

 

Díky předem.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...