Přejít na obsah

Stržený závit v rameně - stabilizátor


HanyZ

Doporučené příspěvky

no rameno se mi fakt měnit nechce, geoška byla teď dělaná a navíc finančně docela náročné....

 

tak uvažuju nad tou opravou závitu, otázka, jestli do kosti stabilizátoru vleze větší šroub...

 

to navaření taky není od věci, nejlevnější řešení :-) ale když ten šroub navařím tak kost stabilizátoru na něj asi nenavlíknu :'(

Odkaz ke komentáři

Udělal bych to jak píše Rolbař, opravnou sadou, taky se tomu říká "helicoil", funguje to tak že vyřízneš větší závit pomocí speciálního závitníku a potom do toho závitu našroubuješ takovou pružinku co ti vytvoří stejnej závit jako byl původně a nevěřím že bys nenašel nikoho v okolí kdo tu opravnou sadu má. Kdybys byl od nás tak bych to byl schopnej opravit na počkání, ale seš zdaleka...

Odkaz ke komentáři

Díky za rady kluci.... jdu do té opravné sady...

 

Rameno měnit nebudu, mám tam nové čepy apod....

 

Co se týče opravné sady, prodává se i 1 ks závitníku a 1 ks vložky závitové.... jen prosím radu - jaký rozměr ? Na šroubu je klíč 17ka, takže závitník a závit M... ? :( Díky za rady...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

ještě mě napadlo udělat do ramene M12 závit, našroubovat šroub, který bude přecházet z M10 na m12. m12 v rameni v novém závitu, na m10 nasazená kost stabilizátoru a dvě matice.

 

Co se týče opravy, tak jsem to udělal jak jsem psal výše, ale pořád mírně klepe, není to ono :palec:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...