Přejít na obsah

Naj octávka...lebo je moja :)


Doporučené příspěvky

Tak som sa odhodlal kúpiť octávku 1.8 T 110 kW (AGU) po počiatočnej nedovere najma k spotrebe.

 

Kúpil som ju po rozvodoch s 198 tis. "originál" najazdenými kilometrami, som nedoverčivý to človek... Auto som kupoval s vedomím, že mi bliká INSP a na voľnobehu kolísajú otáčky (600-900).

 

 

Po dvoch týždňoch jazdenia a štúdia roznych fór som urobil (robil som to pre svedomie). Seznam je tu pre orientáciu, čo všetko vás čaká po nákupe +/-

 

1. výmena oleja Castrol Magnatec 5W 40 + filtra

2. výmena filtru sania

3. výmena kabínového filtra

4. výmena brzdových žiaroviek + oprava 3 brzdového svetla + žiaroviek podsvietenia interiéru (vlastnila ho žena ;)

5. zlomené púzdro mierky oleja

6. sviečky originál NGK

7. vymenené zadné kotúče + platnicky

8. vzpery kufra

9. termostat

10. 3. zapalovacie moduly

 

....zoznam ako po generálke....

 

nakoľko je to auto jazdené najma v meste, tak ma čaká:

 

1. predná náprava (nechám na jar)

2. náter třmenů (červená)

3. výmena oleju v prevodovke a časom gufero na p. poloose

 

 

a nakoľko na ňom bude jazdiť aj žena tak by som rád namontoval cúvacie senzory (zatiaľ neviem aké) a vzperu kapoty.

 

Počas mesiacu ktorý mám auto mi dobráci stihli:

1. Zobrať ventilok z kola

2. Ukradnúť zadný stierač (kupil som si aerotwin - ramienko touran + polo lišta)

3. Dúfam, že je to koniec

 

Inak som som s ňou veľmi spokojný, mám rád živšiu jazdu a tehotná přítelkyně ju zatiaľ neoblila :o príde časom...predtým sme mali mazdu 3 a tú pokrstila.

 

A teraz k problémom:

 

Ako som spomínal pri preberaní auta na seba upozornilo kolísanie otáčok a aj potom, že som vedel že to nie je dobré znamenie...láska k motoru :pivo: spravila svoje a povedal som si: to sa vyrieši.

Občas motor chíľku vynechával, ale v zápatí sa chytil a myslel som že je po problémoch. Na fórach som študoval, že na týchto motoroch odchádzaju podtlakové hadičky, rozne čidla, váha vzduchu,...a tak som sa chystal že na to pozriem...(klasika odklad problému).

Dnes ráno sadnem do auta (včera jelo ako žihadlo) a po naštartovaní sa ozvala domfovica. Motor začal vynechávať na jeden válec ako už dva krát za celý mesiac, tak som si povedal, že to po chvílke prejde. Ale nie, celý deń auto išlo aj po zahriati zťažka a tak som sa rozhodol navštíviť autorizovaný servis Škoda. Rozpisovať sa o kvalite služieb nie je predmetom tohto fóra...som sklamaný :lool: .

 

Načítali mi diagnostiku a závada je:

 

00561 014

 

prizpůsobení směsi

mez prizpůsobení překročen

 

neviete mi niekto poradiť o čo by v tomto prípade mohlo ísť nemáte s tým skúsenosť? Auto je po všetkých vyše uvedených výmenách a robí toto :o Díky za radu.

 

Díky za privítanie :)

post-5723-1288980569_thumb.jpg

post-5723-1288980613_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 let později...

Nakoniec to vynechavanie - zapalovaci modul na airboxe ( 5 rokov po vymene OK). Odvtedy este lanko rucnej brzdy, alternator, novy mechanizmus stieracov, tesnenie vika ventilov a tradicne podtlakove hadice na motore. Tieto drobne opravy si robim sam. Uz na nom moc nejazdim nakolko som dostal najlepsie auto na svete = sluzobne ;) Z domu zatial nejde, nejako mi kocka (zena na stastie fora nechodi) prirastla k srdcu (blizime sa k 260 tis.). V pohode da passata 2.0 tdi, takze stale sme vo forme. Spolahlive auto - mozem doporucit.

 

Tak premyslam, ze by som siel do OII 1.8tsi facelift, ale ked citam forum...zostal bych verny svojej starene. Pokial by ste vsak vedeli o nejakej - cierna, kombi, elegance dajte prosim vediet. Diky!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...