Přejít na obsah

Škrtají mi kola o štelovák:(


Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit. Koupíl jsem štelovák od Lowtec na svoji octávu a ktomu ještě alu kola R18 8J Et 35 s pneu 225/40 R18. Kamarád mi řekl že je možné že mi to bude škrtat o štelovací matici. Tak jsme zkusil moje kolo dát kněmu na jeho Golfa IV a opravdu to sedělo na štelováku. Golf má stejnej podvozek jako Octávia,ne? Musím tam dát 1cm podložku,abych neškrtal..mezi pneu a štelovákem je tak 5mm. Na jaře tam chci dát podvozek,ale nechce se mě moc tam cpát ty podložky a když je tam mám, tak ty kola lezou dost ven:( nevím co stím..jaký kola s jakým ET bych musel pořídit,abych se tam vešel bez podložek..? Dal jsem 20tis za kola a oni mi jsou skoro na prd:( :smich:

Odkaz ke komentáři

mix ET a podloziek ti to nevyriesi,budes furt na tom istom,ked das et30,to je to iste ako ked das disk s et35 plus 5mm podlozka,si mi hovoril ze si to skusal na svojej octavii?? sak tu pises ze u kamarata! aky ma podvozok kamarat? zmeraj priemer matice ci je to to iste,potom jedine dat taku vysku aby ti to nesuchalo,mna to iste caka tiez,presne ten isty podvozok,presne ten isty rozmer kolesa a disku,inak este minidetail,kazdy disk je inac tvarovany zvnutornej strany,mne to mozno suchat nebude,treba to presne skusit na svojom aute

Odkaz ke komentáři
mix ET a podloziek ti to nevyriesi,budes furt na tom istom,ked das et30,to je to iste ako ked das disk s et35 plus 5mm podlozka,si mi hovoril ze si to skusal na svojej octavii?? sak tu pises ze u kamarata! aky ma podvozok kamarat? zmeraj priemer matice ci je to to iste,potom jedine dat taku vysku aby ti to nesuchalo,mna to iste caka tiez,presne ten isty podvozok,presne ten isty rozmer kolesa a disku,inak este minidetail,kazdy disk je inac tvarovany zvnutornej strany,mne to mozno suchat nebude,treba to presne skusit na svojom aute

 

Zkoušel jsem to na kámosovým VW golf IV. Tu štelovací matku jsem právě měřil a máme i oba stejnou.Takže to bude stejný jako když to dám na svoje auto. Akorát na Octávě to leze víc ven, pač Golf má více nafouklý lemy.Pokud bych dal taku vejšku aby mi to nedřelo,tak to auto bude snad vejš než je ted..no uvidíme..na jaře to všechno namontuju na auto a uvidíme...

Odkaz ke komentáři

no asi fakt budu muset počkat do jara, namontovat tam podvozek a zkusit to...Prostě když jsem to skoušel u kámoše na VW Golf IV, tak jsem musel mít pod kolem 1cm podložku, aby bylo mezi kolem a štelovací matkou tak cca 5mm. Je pravda,že on má štelovací matku skorem až na nejmín co to jde, ja to nechci tak až nazem to auto,ale stejnak si myslím že ta štelovací matka nevyjde nad kolo.Nebo vy když máte auto seštelovaný podle potřeby, tak ta matka štelovací vám vyjde nad kolo,nebo je stejně vedle kola?? díky

 

tiez si myslim ze je to kravina,ale ako som vravel,dost robi aj vnutorna strana elektronu ako je tvarovana,ked budeme nahadzovat,budeme mudrejsi

 

tak mě ta matice vycházela na přesně na pneu...Je pravda že kámoš má Golfika hodně nazem,tolik to ani já nechci,ale podle mně ta matice nevyjde nad kolo,nebo snad ano?

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

¨Mám také kola 18 225/40 a podvozek Lowtec H9.2 a mám problémy že zadek myslím,že strana za spolujezdcem mi škrtá.Nevím jestli si mám spíše stáhnout pružinu aby byla tvrdší a auto se tak nehoupalo,ale zaleze více do podběhu a nebo povolit pružinu,ta vyleze více z podběhu,ale auto se bude více houpat.tak nevím,nebo si nechat na zadek vyrobit podložky?ale to bych chtěl až poslední možnost když ještě můžu s těma maticema hýbat a pružinou taky.

Odkaz ke komentáři

nechapem,co ti skrta? koleso o podblatnik? asi to mas uz moc nizko,vzadu vacsinou problem nieje

 

Právě že nevím co škrtá?ale je to slyšet zezadu od spolujezdce když vezmu díru.Už jsem tu stranu utahoval i povoloval ale pořád bez úspěchu.Mám povolit co nejvíce pružinu nebo utáhnout?Ještě jsem zjistil že když vezmu pravým kolem díru (nějakou větší) tak se ozve tupá rána,odmontoval jsem kolo a koukám,že jak je stabilizační tyčka přichycena tak vedle je kovová nádobka a na ní jsou škrábance od šroubu co drží tu tyčku.

Upraveno uživatelem Balrog
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak jsem to vyfotil a je to kvůli té tyčce jak je kratší.Je možné že mám jednu stranu níž a jednu víš když jsem povoloval pružiny a podle měření metrem jsou od sebe stejně?Na straně u spolujezdce jsem pružiny povolil a auto nějak nešlo níž a to samé jsem udělal u řidiče a auto mám níž,jak je to možné?

post-135-0-95993500-1334769663_thumb.png

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...