Přejít na obsah

Teplota chladící kapaliny


galaher

Doporučené příspěvky

Měl bych taky otázku , je to dá se říct k tématu .

 

Po dlouhé jízdě po městě nebo při delším stání se zaplím motorem při letních teplotách , jsem za celou dobu co mam oktu nepozoroval že by zustal po vypnutí motoru větrá po nějakou dobu ještě bežet . Tak jak to bývalo u feldy .

 

Je to problm nebo je to normální .?Jinak ta teplota je stále max tech 90 .

 

Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

jeste jsem nedokazal prehoupnut pres 90 (mozna ten nejakej milimetr nad ale neni to skoro videt). A podle rucicky nepoznas gdyz se zapne vetrani. Negdy se my stava ze v lete v mestke jizde nezapne vetrak a negdy ano 9podobny styl jizdy a provoz).

 

Ale po dlouhe jizdy z kopce (teda bez plynu) my rucicka padne na 70 a po opetovnem pridani plynu se vrati normalne na 90. Nevyte cim to je?

Odkaz ke komentáři
jeste jsem nedokazal prehoupnut pres 90 (mozna ten nejakej milimetr nad ale neni to skoro videt). A podle rucicky nepoznas gdyz se zapne vetrani. Negdy se my stava ze v lete v mestke jizde nezapne vetrak a negdy ano 9podobny styl jizdy a provoz).

 

Ale po dlouhe jizdy z kopce (teda bez plynu) my rucicka padne na 70 a po opetovnem pridani plynu se vrati normalne na 90. Nevyte cim to je?

Toe normální jev když nespaluješ žádný palivo tak potom ti nemůže stoupat teplota ale naopak ti klesá na pal.pc si dej okamžitou spotřebu a uvidíš že když pojedeš se zažazeným rychl.stupněm z kopce a bez plynu tak tam budou samé nuly :)

Odkaz ke komentáři

presne, mne se taky zastavi na 90 (podle rucicek) a tam zustane, i kdybych jel z kopce :) to ze klesala teplota pri jizde z kopce se nam delo u Passata a delal to spatnej termostat, prvni nepomohl, tak se dal druhy a uz to funguje paradne. :lool:

Odkaz ke komentáři

OT: jakou máte nemrznoucí směs v chladiči a chladící soustavě (jsou dva druhy a nemají se mísit), příští týden si budu měnit olej a při té příležitosti si chcu vyměnit chl.kapalinu, je už tam přece více než 5.let.. (nejlepší je asi to smíchat s des.vodou, zkusím to naplnit jen destilovanou vodou, projet, pročistit a pak vypustit a zase naplnit ale už s nemrzn.kapalinou)

Jedná se o Octavu 2004, TDI 81.kw

Předem dík

Odkaz ke komentáři
OT: jakou máte nemrznoucí směs v chladiči a chladící soustavě (jsou dva druhy a nemají se mísit), příští týden si budu měnit olej a při té příležitosti si chcu vyměnit chl.kapalinu, je už tam přece více než 5.let.. (nejlepší je asi to smíchat s des.vodou, zkusím to naplnit jen destilovanou vodou, projet, pročistit a pak vypustit a zase naplnit ale už s nemrzn.kapalinou)

Jedná se o Octavu 2004, TDI 81.kw

Předem dík

 

měla by tam byt ruzovova kapalina oznaceni ma G12 :angry:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
OT: jakou máte nemrznoucí směs v chladiči a chladící soustavě (jsou dva druhy a nemají se mísit), příští týden si budu měnit olej a při té příležitosti si chcu vyměnit chl.kapalinu, je už tam přece více než 5.let.. (nejlepší je asi to smíchat s des.vodou, zkusím to naplnit jen destilovanou vodou, projet, pročistit a pak vypustit a zase naplnit ale už s nemrzn.kapalinou)

Jedná se o Octavu 2004, TDI 81.kw

Předem dík

Můžeš naplnit bez problému vodou z městského řádu. Kapalinu použij G12, či její novější provedení G12+, G12++. Jako provozní náplň v poměru 1:1. To vypláchnutí není špatný nápad.

 

 

To KENNY: jo, jo, taky se nám nedavno stalo, že new čidlo bylo špatné. Nikdy se to však předtím nestávalo a v poslední době 2x. Asi nějaká špatná série...

Hlavně, že se problém v závěru jednoduše vyřešil.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

AHOJ

mam taky problem, ze ma zlosti rucicka teploty chladiacej kvapaliny... vacsinou funguje normalne, ale obcas spravi to, ze aj ked je motor zohriaty na 80-90°C tak rucicka si pomalinky chodi hore dole v rozpati (odhadom) od 20-70°C robilo to aj v lete na origo cidle, ktore tam bolo, tak sa tam dalo nove, ale asi bez znackove.. a zacalo to robit opat, proste rucicka pomalinky chodi hore dole, ale nikdy nespadne az na nulu.. ked zastavim, vypnem motor.. znova zapnem klucik tak OLALA rucicka uz vybehne pekne na 90°C.. cim to je? cidlom ?? termostat je novy v lete meneny a cidlo pred zimou.. termostat je origo, ale cidlo nie tak neviem, ale je tiez modre ako to co tam bolo.. len uz na nom niesu znacky (VW, audi...)

ja myslim ,ze je to cidlom, ale tak neviem lebo to robilo aj na starom cidle a termostate sad.gif

a este otazka cidlo tam ide toto http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0599...ny-octavia.html alebo http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3579...ol-octavia.html

 

Dakujem za odpovede !!!

 

Inak motor je to 1.9TDI 81kW AHF 12/98 (model 99)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zijete jeste vubec nekdo ?
    • Zdravím, tak jsem vyměnil ten pomocný spojkový válec a je to celkem v pohodě 😉 ale zjistil jsem že mi sákne ta trubka co jde do toho válce od hlavního válce....těžko se dostávala ven byla docela "zarostlá" a teď bohužel prosakuje kapalina 😞 snažím se sehnat celou tu trubku ale tvarově mi vychází jen ta z modelu Octavia 1,6 viz přiložené obrázky a podle VIN tam má být tvarově úplně jiná tak fakt nevím jestli koupit tu samou co tvarově odpovídá nynější nebo jenom zkusit vyměnit ten těsnící "O" kroužek na té přírubě co jde do válce....díky za pomoc 😉 
    • Zdravím, mám na své O2 před FL aktuálně kola 8Jx19 ET32, které v podstatě dosloužili a budu kupovat nové. Aktuálně koukám na kola které jsou širší tedy 8,5Jx19 ET35. Řeším jestli i tyto širší kola budou ok a nebudu nijak drhnout či jestli někdo máte zkušenosti s touto šířkou jak moc budou lézt ven atp.  
×
×
  • Vytvořit...