Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...

Ahojky,

Rád bych se zeptal, jestli je zapotřebí nějak řešit nebo ne. Koupil jsem od strýce octu 2 2012 TDI 1,6 77kW. Chvíli ježdění v pohodě. Jezdila s tím hlavně jeho žena a neděli dlouhé tratě spíš většinou kratší sem tam to vzali na dovolenou. Po koupě to ze začátku vše v pořádku. Startuje to jak má atd. Teď po ujetí nějakých 3500km za měsíc a půl se mi párkrát stalo že se mi rozvítila kontrolka žhavení a na diagnostice vypadl problém s egr ventilem ale jakmile zastavím chcípnu počkám chvíli nastartuji tak v pořádku. Někdy mi to udělá dvakrát po chvíli a nědky mi to udělá až za hrozně dlouho. Jendou se mi taky stalo že mi zůstali otáčky kolem tisícovky a nepadali na hodnotu při stání na 780. Hlavně taky když jsem to koupil tak při startu podle počítače mi to ukazovalo aktualní spotřebu 0,4 l/h při stání teď mi to ukazuje při startu 1 l/h ale stačí vyjet z brány hned to spadne 0,8 a když dojedu dál tak jsem na 0,6 a pak v práci po 18km jsem na 0,4 až 0,5. Jezdím každý den do práce kobylisy  - řepy. Ráno je to v pohodě odpoledne občas poskakuji. Měl jsem to i na čištění vodíkem a co jsem to koupil leji tam jen kvalitní naftu vervu benzina shell power a robin oil premium. Strýc tam lil naftu od tank ono většinou. Diagnostika v programu Car scanner mi v emisní ikoně hlásí při nastartovaní aktualní stav cyklu jízdy Zvýšeni tlaku neprošlo. Pak po nějakým čase mi to úspěšné, ale je to při každném novém nastartovaní a ze začátku to tam nebylo . Takže nevím jestli se mám něčeho obávat nebo ne. Nad výměnou egr ventilu přemýšlím.

Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, Rolbař napsal:

Doporučuji vyčíst lepší diagnostikou a následně vyhodnotit

Když se mi chyba stala poprvé. Kabel a program superVag

 

7462 - ventil zpetneho vedeni vyfuk.plynu (N18) - chybna funkce
          P0403 00 [096] - -
          Sporadická - Nepotvrzeno - Testováno od smazání paměti
             info o závadě:
                    Stav závad: 00000001
                    Priorita závad: 2
                    Frekvence závad: 1
                    Kilometry: 182964 km
                    Datum: 2127.14.31
                    Čas: 13:25:29

                    Otáčky motoru: 1588.50 /min
                    Normovaná hodnota zátěže: 7.8 %
                    Rychlost vozidla: 81 km/h
                    Teplota chladicí kapaliny: 78 °C
                    Teplota nasávaného vzduchu: 22 °C
                    Okolní tlak vzduchu: 980 mbar
                    Napětí svorky 30: 14.118 V
                    Čítač zapomenutí po OBD: 40
                    Poloha plynového pedálu: normovaná-Poloha plynového pedálu: 8.98 %
                    Ventil zpětného vedení výfukových plynů: buzení-ANG_SP_EGRV[0]: 84.253 %
                    Ventil zpětného vedení výfukových plynů: skutečná hodnota-ANG_EGRV[0]: 4.321 %
                    Hmotnostní množství vzduchu: skutečná hodnota (mg/zdvih)-MAF_MES: 432.437 mg/stroke
                    Snímač teploty motoru v bloku motoru: hrubá hodnota-Teplota chladicí kapaliny: 78 °C

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...