Přejít na obsah

Poruchy a problémy


Doporučené příspěvky

  • o 2 roky později...

Ahojky,

Rád bych se zeptal, jestli je zapotřebí nějak řešit nebo ne. Koupil jsem od strýce octu 2 2012 TDI 1,6 77kW. Chvíli ježdění v pohodě. Jezdila s tím hlavně jeho žena a neděli dlouhé tratě spíš většinou kratší sem tam to vzali na dovolenou. Po koupě to ze začátku vše v pořádku. Startuje to jak má atd. Teď po ujetí nějakých 3500km za měsíc a půl se mi párkrát stalo že se mi rozvítila kontrolka žhavení a na diagnostice vypadl problém s egr ventilem ale jakmile zastavím chcípnu počkám chvíli nastartuji tak v pořádku. Někdy mi to udělá dvakrát po chvíli a nědky mi to udělá až za hrozně dlouho. Jendou se mi taky stalo že mi zůstali otáčky kolem tisícovky a nepadali na hodnotu při stání na 780. Hlavně taky když jsem to koupil tak při startu podle počítače mi to ukazovalo aktualní spotřebu 0,4 l/h při stání teď mi to ukazuje při startu 1 l/h ale stačí vyjet z brány hned to spadne 0,8 a když dojedu dál tak jsem na 0,6 a pak v práci po 18km jsem na 0,4 až 0,5. Jezdím každý den do práce kobylisy  - řepy. Ráno je to v pohodě odpoledne občas poskakuji. Měl jsem to i na čištění vodíkem a co jsem to koupil leji tam jen kvalitní naftu vervu benzina shell power a robin oil premium. Strýc tam lil naftu od tank ono většinou. Diagnostika v programu Car scanner mi v emisní ikoně hlásí při nastartovaní aktualní stav cyklu jízdy Zvýšeni tlaku neprošlo. Pak po nějakým čase mi to úspěšné, ale je to při každném novém nastartovaní a ze začátku to tam nebylo . Takže nevím jestli se mám něčeho obávat nebo ne. Nad výměnou egr ventilu přemýšlím.

Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, Rolbař napsal:

Doporučuji vyčíst lepší diagnostikou a následně vyhodnotit

Když se mi chyba stala poprvé. Kabel a program superVag

 

7462 - ventil zpetneho vedeni vyfuk.plynu (N18) - chybna funkce
          P0403 00 [096] - -
          Sporadická - Nepotvrzeno - Testováno od smazání paměti
             info o závadě:
                    Stav závad: 00000001
                    Priorita závad: 2
                    Frekvence závad: 1
                    Kilometry: 182964 km
                    Datum: 2127.14.31
                    Čas: 13:25:29

                    Otáčky motoru: 1588.50 /min
                    Normovaná hodnota zátěže: 7.8 %
                    Rychlost vozidla: 81 km/h
                    Teplota chladicí kapaliny: 78 °C
                    Teplota nasávaného vzduchu: 22 °C
                    Okolní tlak vzduchu: 980 mbar
                    Napětí svorky 30: 14.118 V
                    Čítač zapomenutí po OBD: 40
                    Poloha plynového pedálu: normovaná-Poloha plynového pedálu: 8.98 %
                    Ventil zpětného vedení výfukových plynů: buzení-ANG_SP_EGRV[0]: 84.253 %
                    Ventil zpětného vedení výfukových plynů: skutečná hodnota-ANG_EGRV[0]: 4.321 %
                    Hmotnostní množství vzduchu: skutečná hodnota (mg/zdvih)-MAF_MES: 432.437 mg/stroke
                    Snímač teploty motoru v bloku motoru: hrubá hodnota-Teplota chladicí kapaliny: 78 °C

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...