Přejít na obsah

RNS510 a paměť cílů


Doporučené příspěvky

Tento návod popíše jak používat import cíle do paměti cílů na navigaci RNS510 pomocí SD karty.

+ udělátko na tvorbu cílů na počítači ;-)

 

 

Předpoklady:

1. počítač s připojením na internet a možností zapisování na SD karty

2. navigace RNS510

3. SD karta (ne SDHC - alespoň mě navi SDHC nebere)

 

EDIT:

- popsáno pro FW 1164

- na FW 2664 je možné načítat cíle přímo z SD karty a navi bere i SDHC + je možné do adresáře "gps-pictures" ukládat obrázky s GPS EXIF informací

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři

Jak vytvořit .vcf bude popsáno později.

 

Na SD kartě vytvoříme adresář "destinations" do kterého budeme kopírovat .vcf soubory s informacemi o cíli.

Když je na kartě jenom adresář "destinations" s .vcf soubory tak se po vložení karty do navi zobrazí hláška chyba SD karty.

Když je na kartě nějaký mp3 soubor tak se hláška nezobrazí a začne přehrávání.

post-203-1245791242_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Jak vytvořit .vcf soubor:

 

První možností je zarregistrovat se na stránkách http://vwlabs.com/

Říct, že máme prasáka nebo leguána a přes jejich rozhraní, flash plugin a google mapy získat .vcf soubor.

Tato možnost má nějaké nevýhody.

- mapy české republiky nejsou moc podrobné a neznají tolik čísel popisných jako mapy.cz.

- není možnost editace

- všechny české znaky se na navi zobrazí jako otazníky (testnováno na 3T0)

 

Z toho důvodu jsem spáchal prográmek který .vcf soubory umí udělat na základě souřadnic z http://mapy.cz/

- umí některé české znaky (vysvětlení je v záložce "Jak na to")

- můžete si detaily cíle upravit podle sebe

 

Zatím jenom screenshot, protože musím ještě poladit nějaké detaily.

post-203-1245791760_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Mozno som lavy ale mne pri importe do Navi hodi chybovu hlasku (nemuze skontrolovat)alebo tak nieco a bod ciel sa nenakopiruje. Aj pri vytvarani v PC po zadani GPS suradnic z mapy.cz hodi hlasku: ''17,322 in not valid floating point value''

 

Ak j0ska vies kde by mohol byt problem daj prosim vediet, ten programek vyzera zaujimavo.

 

Dik :)

Odkaz ke komentáři

Zadáváš asi špatně souřadnice GPS i když by to teoreticky jít nemělo.

 

O formátu souřadnic se rozepisuju v záložce "Jak na to"

 

Možné formáty zadávaných GPS souřadnic:

 

Loc: ss°mm'vv.vvv"N, ss°mm'vv.vvv"E

Loc: ss°mm'vv.vvv", ss°mm'vv.vvv"

ss°mm'vv.vvv"N, ss°mm'vv.vvv"E

ss°mm'vv.vvv", ss°mm'vv.vvv"

 

s - stupně

m - minuty

v - vteřiny

 

Zkusí jít postupně podle návodu a musí to jít.

 

EDIT. Ještě mě napadá, že by mohlo zlobit nastavení oddělovače desetinných míst v systému.

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři

Tak jsem jen tak zkusmo v místním a jazykovém nastavení systému dal jako desetinný oddělovač místo čarky tečku a hází mi to taky tu chybu hned po spuštění.

Zatím jsi jediný kdo to tak má nastavené. Máš k tomu nějaký speciální důvod?

Napadá mě, že by to mohl mít anglický systém Windows.

 

Uvidím co se s tím dá dělat. Zatím na to asi nebude čas, ale pokusím se s tím něco časem udělat.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ještě to dělá takovou věc když odbočuji na křižovatce doprava a poté vracím volant směrem doleva se vždy ozvala taková kovová rána z levé strany od řízení. Je tedy možné že pomůže výměna té tyčky? Dá se to ještě nějak vyzkoušet abych nezjistil že to je vadný hřeben ? Ještě jsem zkoumal že to řízení jde celkem ztuha oproti jiné ve které jsem jel ale není to nic hrozného, jde mi především o tu vůli, to jen abych mohl vyloučit ten hřeben..
    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
×
×
  • Vytvořit...