Přejít na obsah

Aktivace denního svícení bez maxidotu


Doli

Doporučené příspěvky

Aktivace denniho sviceni bez maxidotu:

---------------------------------------------

Pokial nemas Max, tak takto: Do 3 s po zapnutí zapalování přitlačte páčku směrových světel

směrem k volantu a zároveň ji posuňte nahoru a v této poloze přidržte

minimálně 3 s.

 

Deaktivace funkce denního svícení

----------------------------------------

Do 3 s po zapnutí zapalování přitlačte páčku směrových světel

směrem k volantu a zároveň ji posuňte dolů a v této poloze přidržte

minimálně 3 s.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mám MR 08 a mám maxidot - v položce světla a vidění mám jen komf blikání a tov nastavení. Víte někdo proč tam nemám i to denní svícení?

Denní svícení skandinavia mám aktivní od předchozího majitele. Zkusil jsem to tedy vypnout výše uvedeným postupem jako když bych neměl max, ale bez úspěchu...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Tak jsem dnes hovořil s klukem co má Tourana a říkal jsem mu že se mi moc jako elektrikářovi nezdá to denní svícení - to že to svítí i při chodu starteru - ta baterka tím dostává pěkně zabrat a zkracuje to její životnost... Nejde o to že by se nedobila, ale i krátkodobé velké odběry vedou ke kroucení desek a opadávání olova = tvorbě kalu který nakonec desky zkratuje. Tím svícením se k odběru startéru přidá ještě odběr světel... což je nějakých cca 10-12 Amper zbytečně navíc.

Ten kluk s touranem říkal, že má 4 roky starou baterku, zapnuté denní svícení a začalo se mu stávat že při některých startech světla svítily a někdy ne. Zjišťovali mu to v servisu dva dny a nakonec přišli s tím, že řídící jednotka vyhodnocuje napětí a pokud je baterka méně dobitá tak světla při startu nerozsvítí (zhasne?) Nicméně je to jen pomoc aby se nezpomalovaly otáčky starteru, ale výše uvedené mordování baterky to neřeší.. Pro někoho kdo startuje 2x za den a ujede mezi tím 100km to problém není, ale já startuji 4-10x za den a ujedu třeba jen 30km za den a to se baterka nestačí ani dobíjet. Na O1 mě origo baterka vydržela 6let, ale poslední půl rok jsem musel denně jezdit aby se "udržovala"... několikrát jsem 3 dny stál a už to bylo u prvního startu znát - výrazně lenivější projev...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
Aktivace denniho sviceni bez maxidotu:

---------------------------------------------

Pokial nemas Max, tak takto: Do 3 s po zapnutí zapalování přitlačte páčku směrových světel

směrem k volantu a zároveň ji posuňte nahoru a v této poloze přidržte

minimálně 3 s.

 

Deaktivace funkce denního svícení

----------------------------------------

Do 3 s po zapnutí zapalování přitlačte páčku směrových světel

směrem k volantu a zároveň ji posuňte dolů a v této poloze přidržte

minimálně 3 s.

Ahoj, mám nově O2 před FL (rv.10/2006 - model 2007, bez maxidot) a ikdyž mám přepínač světel na "0", po otočení klíčku v zapalování se rozžhnou tlumená světla a svítí i při startování. Předpokládal jsem, že mám nastavené tzv."denní svícení" a podle výše uvedeného návodu jsem tochtěl vypnout, ale buď to dělám blbě nebo to na mém autě nefunguje. Po zapnutí zapalování znamená, že se mi odemkne volant a rozsvítí kontrolky, pak přitáhnu páčku směr. světel (rozsvítí se dálkové - houkačka) a dám dolu (bliká levý blinkr). Počkám 3,5,7 sekund a nic. můžeš pls Doli poradit?

Díky.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

k tomu vyhodnocování u tourana .. nevim jak je to s OII FL, ale asi to má stejně jako Yeti .. tak řídící jednotka sleduje stav baterky a podle toho jak na tom je tak odpojuje různý spotřebiče který jsou v podstatě zbytečný pro start a tak dále .. dá se to i přes diagnostiku vyčíst co a kdy bylo odpojený kvůli startu a slabé baterii ..

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...