Přejít na obsah

Chladící kapalina - problém s množstvím


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

mám takový zvláštní problém s chladící kapalinou, v podstatě pokaždé mám jiné množství. Auto týden stálo, nastartoval jsem a po pár minutách se rozsvítila kontrolka chladící kapaliny, koukl jsem na nádobku a bylo tam opravu málo (červená čárka), chtěl jsem tedy dolít, otevřel jsem víčko a najednou se kapalina vrátila (zelená čárka), jel jsem auto projet, zahřál ho na provozní teplotu, koupil na benzínce destilku že pro jistotu trochu doliji. Motor jsem nechal nastartovaný, opatrně otevřel víčko, ušel tlak a voda se zase objevila ale až na modré čáře. Vodu se neztrácí, nedolévám, jen je v nádobce pokaždé jiná hladina. Zkusil jsem koupit i nové víčko, ale žádná změna.

 

Přijde mi, že tenhle problém začal až po výměně rozvodů (i s pumpou), ale je to spíš můj dojem. Je možné, že je chladící okruh nějak zavzdušněný? Je nějaký postup jak zkusil chladící okruh odvzdušnit?

 

Předem díky za rady.

post-54955-0-43350500-1517818378_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Jen když se sundají rozvody, zatočíš s ní, nebo ji vyndáš.. tou to nebude.

 

V nádržce není podtlak, právě naopak, je tam přetlak a ten zvětšený tlak "vtlačí" vodu do motoru, teda do těch dílů chladicí soustavy, které se mohou roztáhnout, tj. gumových hadic. Jen si zkus než otevřeš víčko a odtlakuješ to, jak jsou hadice "tvrdé".

 

A právě když otevřeš víčko, uvolníš přetlak, hadice se smrští zpátky a voda nacouve do nádržky zpátky a hadice změknou.

 

A jak se tam ten přetlak vytvoří?

 

Fouká ti to pod těsněním hlavy do vody.

Na druhém fóru to taky řešili a při vyšším zatížení motoru se tam z motoru dostává někudy, nejčastěji těsněním, vzduch/spaliny a to je to tlakování.

Dá se to ověřit změřením tlaku v chladící soustavě.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...