Přejít na obsah

Divný zvuk při rozjíždění


Doporučené příspěvky

Zdravím Škodovkáři,

 

hledal jsem na foru ale nikde jsem nenašel.

 

Mám Octavia III , 1,6TDI 77kw, Elegance. Najeto 129 000 km.

 

Při rozjíždění na jedničku se občas ozve tak na 1-3 sekundy takový divný zvuk, něco mezi pískáním a vrzáním. Děje se když povoluji spojkový pedál a děje se to nepravidelně. Někdy to dva dny neudělá někdy to udělá 3x za den. Děje se to i když je motor zahřátý.

 

První co mě napadlo je že prokluzuje spojka, pak jsem někde na fórech četl, že by to mohlo být setrvačníkem, ale ten by prý i vibroval a to se neděje. Jinak mi přijde že řazení funguje normálně, žádné divné zvuky, jen tento občas. Byl jsem v servise a tam se jim to neprojevilo, což je jasný, když to dělá jen jednou za čas.

 

Důvod, proč to řeším, je ten, že auto mám necelý měsíc a jestli s ním něco je, chci to vědět, abych popřípadě mohl řešit s prodejcem.

 

Děkuji za odpovědi a pomoc!

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o rok později...
  • o 7 měsíců později...

Zdravím také se mi to stává na jedničku když pomale parkuji a pouštím spojku či zase zpátečka když někam zacouvávám tak než spojku úplně pustím, dělá mi to již náhodně asi 3 roky, auto staré 5 let koupeno nové, v servise se jim to klasicky neprojevilo, ani po takové době nepozoruji žádné změny co se týče chování auta, spojka neprokluzuje rychlosti jdou řadit pořád stejně, ale také by mně to zajímalo čím to je.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...