Přejít na obsah

misog

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    63
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele misog

  1. Romet: no nemozem lebo mne spapa 2L/1000km to je nenormalne vela. Mareczek: dakujem za odkaz. Zajtra prebehne Vahova skuska cez diagnostiku som zvedavy co ukaze. Musim vyzdvihnut servisaka v skode velmi dobry pristup vela vysvetloval tak by to malo byt tlieskam a sklaniam poklonu. Auto Gabriel Kosice vyyborne.
  2. zasadna zmena prekruzkovat sa neda lebo opravna sada kruzkov je insia ako vztavajuca takze nove piesty a ojnice :D a sup sme na 1670eur iba za material asi je to prva a posledna skoda v mojom zivote
  3. misog

    Spotreba oleje

    ahojte, dnes som absolvoval emisnu kontrolu ubytok oleja mam zrejmi predbezny moj vypocet je 0.5L/250km prepocet 2L/1000km. Zaujimave je ze emisna kontrola spalovanie oleja vobec nezaznamenala a hodnoty HC boli v norme co znamena ze ich norma je stanovane na 100 ja som mal 4. Po diskusii s technikom mi bolo povedane ze ak by motor zral olej tak by hodnoty boli radovo vyssie cca 500-1000. Otakza znie co to je kde je ten olej potom indikacia tam su zaplute sviecky, riska uplne dole na cipe ako v obrazku. Po dlhsom studovani na nete som nasiel ze je mozne ze olej uteka medzi guferami na ventlich ale len pri studennych startoch je to vobec mozne? Ak by to bolo cez kruzky emisna by to vraj ukazala.
  4. cisto teoreticka otazka. ak sa pojde na emisnu kontrolu s autom ktore spaluje olej ukaze sa to na protokole ako nevihovuje?
  5. aj to sme prechadzali vravel ze tych 30 500 je este OK ale zbytok ze uz je vela. Spominal ze koli auditu to neprejde nakolko je to uz po servise a je tam vymena oleja co v podstate priamo suvisi ta porucha tak koli tomu. NO ale to je uz posledna Skoda v mojom okoli v predoslich 2to bolo este biednejsie
  6. no navsteve v skode som zistil nasledujuce. Predosli majitel nechodil na servisne prehliadky vcas a teda v 30 500, 61 200, 92 300 co v mojom pripade je zle a kulancia nebude uznana. Avsak informoval som sa o vymene piestnych kruzkov a tam to vychadza s robotu na cca 610eur, hmmmm
  7. Dakujem Rano idem do skody sa informovat ohladne kulancie. Mate paky co funguju na skovku aby som dostal kladnu odpoved? Lebo raz som tam bol ziadal vahovu skusku ale ma odhovorili tak to funguje na slovensku
  8. to p2p: dakujem za upozornenie uz sa to nestane k problemu buduci tyzden idem s pravnickou do autobazaru uvidime co sa stane ci vratia peniaze za auto alebo mi zaplatia celu opravu tak ako by to malo byt. Inak otazka, zly pritlak tesniacich a ztieracich kruzkou sa vyriesi vymenou nahradnej sady, alebo je to aj zly piest? vsimol som si ze pod kruzkami je strunka ktora asi robi pritlak? takze cele piesty s kruzkami treba vymenit? dakujem
  9. dakujem za odpoved, mam po zaruke pol roka a najazdene 130 000 :( idem pozret banku a predtym nejake silonky na hlavu
  10. z jedneho jednoducheho dovodu ze olej nehori tak dobre ako benzin a vznikaju usadediny ktore sa ti zachytavaju na ventiloch a tie potom zhoria a vznika nulova kompresia. a tak isto sa zhoreny olej usadza na piestoch co tiez zapricinuje prehrievanie a dalej tam mas zanasanie sviecok. Mne odisli po 20 000km iridiove co maju zivotnost 90 000km. Este som nieco zabudol?
  11. ahojte, ja by som nebral CDAA avsak otazka znie preco tie motory zeru olej? 1, je to koli nekvalitnym kruzkom? nevhodny material ktory sa opotrebuje skoro. 2, je to koli separatoru oleja? 3, ak su to kruzky daju sa pouzit kruzky z audi a4 kde je kod motoru CDHB? Preco tento kod motoru je v pohode a vobec sa nekazi? co vsetko meni servis ked ktomu pride v ramci zaruky? dakujem
  12. misog

    Spotreba oleje

    ahojte, musim sa pridat kedze som si kupil octaviu 1.8tsi :( motor je fajn co sa tyka chodu a vykon nemozem nic povedat ale to ako to odflakli vo vyrobe to je na zaplakanie ja nechapem ako v 21str moze ist auto s fatalnou chybou motoru vobec do vyroby a do predaja je to nemyslitelne. to ze su pouzite kruzky pofidernej kvalite ktore znicia cely motor je na plac. A to ze skodovka drzi informacie useba v pc ale zakaznikom to nehovori je zalostne. vzivote uz nikdy skodu nekupim :(. Lutujem ze som nenastudoval cely motor a ze som sa taky hlupy a kupil to auto. A preto varujem pred motorom CDAA nebrat i ked je servisovane od zaciatku a mate komplet historiu. Doverne informacie sa zakaznikom nepodavaju dalej maju zato technicky vyhadzov :(
×
×
  • Vytvořit...