-
Počet příspěvků
351 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele rehy.11
-
Po delsi dobe opet zdravim a doufam, ze vsichni uzivate vanocnich svatku naplno :) Pomalinku se odhodlavam k prvnim upravickam na aute, ale potrebuju je prokonzultovat s odbornikama :-D Takze: Rad bych poridil nejakou origo navigaci ktera by v sobe uz mela zabudovany handsfree ( pouzivam iphone ). V soucasny dobe mam v aute radio swing a rad bych ho vymenil kus za kus tak, aby to bylo plug and play. Existuje nahrada podle mych pozadavku? Bojim se totiz, ze pokud bude mit nahrada jiny tvar, nesezenu prislusny stredovy dreveny dekor. Resp. je neco jineho nez columbus, potazmo bolero? Dale bych rad nainstaloval multifunkcni volant. Co je k tomu vsechno potreba? :) Predem mnohokrat dekuji :)
-
Pro me osobne naprosto nejhezci mozna konfigurace Octavie, ktera se doposud vyrabela :) facelift RS, liftback a bila barva s tmavyma doplnkama :) Zavist priteli, je nadherna a popravde premyslim, ze bych si tu svou preskladal do podobneho stavu :) fakt bombice :)
-
Takhle pozitivni ohlasy jsem ani necekal, takze diky vsem :) Osobne se mi drevo v tom svetlym introsi taky moc libi a menit se rozhodne nebude. Zrovna moc jich v tyhle konfiguraci totiz asi ani nejezdi :) Btw. jeden dotaz, mam pouze cockove H7, nikoli xenony a rad bych docilil xenonoveho efektu pomoci zarovek (nechci zadnou HID prasecinu). Nekdo nejaky tip na osvedcenou zarovku s bilomodrym svetlem? Diky za tipy :)
-
Diky :) A jakej jinej dekor by byl ke svetlymu interieru podle tebe vhodnejsi? ;) Mne se tam prave moc libi, clovek ma pak pocit, ze sedi v aute o kategorii vyse :)
-
Zdravím :) Takže po pár letech bez Octávky jsem zas dostal rozum a vybral si ideálního společníka na delší i kratší cesty. Abych tak zrekapituloval svou dosavadní historii s autama; Začínal jsem s VW Bora 1.9 TDi 96kW, potom následovalo BMW e46 320d 110kW, následně Octavia RS 1.8T 132kW, Octavia 1.9 TDi 81kW, BMW E46 330dA 150kW, Fiat Grande Punto 1.9 JTD 96kW a potom pro velký úspěch E46 330dA touring 150kW. K tomu jsem pár roků měl letní vozítko v podobě VW Golf mk3 cabrio 1.6 74kW, ale ten už je taky u nového majitele :) Jak vidno, mám záchvěvy racionálního uvažování a v mezidobí vymýšlím píčoviny a kupuju starý bavoráky, protože mě to k nim nějak neodolatelně táhne :) Každopádně servis Škodovky, resp. koncernu obecně oproti servisu BMW je prostě nebe a dudy a vzhledem k tomu, že jsem na provoz a servis aut vydělával při studiu vysoký školy, nebylo to prostě to pravý ořechový cpát všechny peníze jen do auta :) Tak jsem si řekl dost, po studiích jsem prodal všechny dosavadní střepy a řekl si, že si konečně pořídím novější auto, který bude trošku na úrovni, reprezentativní, spolehlivý, pokud možno úsporný a bude mít nějakou tu výbavu. Volba po sáhodlouhém vyhledávání všeho možnýho i nemožnýho padla tedy na Octavii a jelikož se mi dvojka obecně moc nelíbí, hledal jsem model po faceliftu, kterej už je alespoň pro mě prostě povedenej a to auto působí opticky mnohem mohutnějším a důstojnějším dojmem po všech směrech. Rozpočet byl omezen nijak výrazně přes 200 tisíc, a tak bylo jasný, že budu vybírat mezi levnějšími kusy, tudíž buď s horší výbavou nebo vyšším nájezdem. Vzhledem k rozpočtu jsem měl takřka jen 4 hlavni požadavky, a to dieselový motor, digiklimu, okna v elektrice a mlhovky. Karoserie mi byla de facto fuk, ale byl jsem smířenej s kombikem, protože ty jsou obecně levnější a je jich víc. Jednoho fajn dne jsem ovšem objevil inzerát, který mě ihned zaujal. Octavia liftback 1.9 TDi 77kW Elegance, rok výroby 2009, černá magická perleť, krémový látkový interiér, kožený paket, vše v elektrice, vyhřívaný sedačky, maxidot, parkovací asistent vzadu, rádio Swing, dvouzónová digiklima, prostě fajn výbava, která bohatě postačuje základním potřebám. Co bylo ale nejpříjemnější, auto bylo po prvním majiteli, doktorovi ( taky bych se smál kdyby mi to někdo říkal :-D ), který auto prodával z důvodu pořízení funglovky BMW X3, servisováno pouze v autorizáku a najeto 134tkm. Prostě popis auta snů. Po domluvení prohlídky a příjezdu na místo jsem byl víceméně rozhodnutej. Auto vonělo ještě novotou, vše fajn zachovalé, jen menší provozní oděrky a škrábance, ale nic strašnýho :) Prodávající působil dojmem, že by v životě ani mouše neublížil, vše řekl na rovinu, přidal sadu zimáků, dal slevu a já o pár minut později odjížděl domů novým autem. Po 200km cestě na mě z palubního počítače svítila spotřeba 4.4l/100km takže veliká paráda. Po 3 týdnech ježdění nelituji ani koruny z kupní ceny, je to prostě ideální nenákladnej pracant, kterej svým projevem neurazí a vzhledem k barevné kombinaci interiéru a exteriéru udělá ještě i parádu :) Do budoucna plánuju auto udržovat v dobré technické formě, vzhledové úpravy alá přestavba na RS rozhodně v plánu nejsou. Jediné, co mi chybí z výbavy je navigace a multifunkční volant, takže bych se časem rád vydal OEM cestou a auto si dovybavil. Na jaře přijdou nová kola, nejspíš 17" Pallas nebo nějaké 18" ze Superba, případně přemýšlím o 18" Golus z Octavie 3. Octa není zrovna trhač asfaltu takže se pojede nejspíš i na chip :) Jinak za těch pár týdnů jsem toho na autě moc nestihl, zatím jsem pouze nahodil nové gumové zimní origo koberečky Škoda, za sedačku řidiče jsem namontil origo Škoda ramínko na sako, vyměnil znaky kapoty a kufru za nové a dále mám připravéné nerez kulaté origo Škoda koncovky výfuku o průměru 45mm. :) Postupně přidám nějaké ty fotky, snad se bude líbit :)
-
Nevyšlo by tě levněji, kdyby sis rovnou koupil auto po faceliftu? :-D Takhle to je mraky práce a investic a ve finále to bude pořád jenom velmi obtížně prodejná překopávka :) Ale jinak se mi styl úprav moc líbí a až to doděláš, bude to stopro naprostá paráda v tý grafitce :)
-
Chce to origo masku, takhle to pusobi dost lacine :(
-
ty predni svetla jsou asi celkem magnet na orgány ne?!
-
SPIRUS .. Okta 1,9TDi RS white line..ENDing story.. nový nástupce :)
rehy.11 odpověděl spirus89ovi v tématu Vaše Octavia I
noo, hodne dobry...kloboucek -
SPIRUS .. Okta 1,9TDi RS white line..ENDing story.. nový nástupce :)
rehy.11 odpověděl spirus89ovi v tématu Vaše Octavia I
Neeee, to neni pěkný. Nech to jak to je ;) -
Ty voe ty jsi nemocnej s těma celolakama :-D Co tahle barvička: http://www.google.cz/imgres?hl=cs&biw=1241&bih=606&gbv=2&tbm=isch&tbnid=hgFJI5InLP9w-M:&imgrefurl=http://www.e90post.com/forums/showthread.php%3Ft%3D299849&docid=dkZem6MJ6NtiDM&imgurl=http://www.e90post.com/forums/attachment.php%253Fattachmentid%253D303989%2526stc%253D1%2526d%253D1252417306&w=1280&h=782&ei=346BT7CjB_Ha4QSixNDrBw&zoom=1&iact=hc&vpx=610&vpy=289&dur=365&hovh=175&hovw=287&tx=152&ty=90&sig=113268504168698545835&page=1&tbnh=98&tbnw=161&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:9,s:0,i:85 ??? :)
-
Nebylo to mysleny nijak zle :) zas tak hrozna zima s bavorem ale neni, kdyz ma clovek slusny obuti tak se s tim jezdit necha. Ale v beznym provozu je to samozrejme problematictejsi nez predoskrabka :) zas je tu kompenzace tou zabavou kdyz uz se clovek vyhrabe z garaze :-D
-
ne ze bych chtel nekomu kazit radost, ale k driftum potrebujes nahon na jinou napravu :lool:
-
Dobrou noc, strýčku Fido. :lool:
-
a teď tu o Karkulce
-
to auto je nádherný :)
-
EDIT: prodáno
-
prodáno
-
-
Prodám zachovalá sedadla z Octavie první generace - komplet přední i zadní, jsou v dobrém stavu, najeto na nich cca 150 tkm, důvod prodeje je výměna za RS. Výhřev plně funkční. Překáží mi v garáži cena symbolických 1300,- ;)
-
Zima se kvapem blíží a já mám k dispozici po Octě ještě zimáky :) Jsou to origo Škoda Tritony 15'' se zánovními pneu Barum bravuris, 90% vzorku. Cena na dohodě ;) viz. foto
-
Tak ho jdem srát tam?
-
no mě ta 30d taky nějak papká, na dálku BS ukazuje 5,4 a real 7,2, což neni žádná hitparáda, takže Vás trochu chápu :lool:
-
Je to jen o prioritách :) Nemusím si platit zatím bydlení, resp. jen malej peníz a krom jídla a nějakýho oblečení nic nepotřebuju, takže z peněz, co si vydělám si dávam stranou a šetřím si...je to prostě koníček :) Rodiče mě v tom vážně nesponzorují, to bych se ve svejch letech už docela styděl :)
-
díky :) foceno jen kompaktem, hodně upraveno ve photoshopu :lool: Studuju práva a ekonomku :lool:
