Přejít na obsah

PlumJelinek

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    425
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele PlumJelinek

  1. Tak ten odstavec jsem myslel přesně naopak - zdá se mi, že kdyby Škoda vyrobila auto s motorem z holicího strojku, spotřebou 20L, výbavou, kde by ve standartu byly řídítka místo volantu a s cenou atakující milion, i tak by to mělo mnoho příznivců a bylo obdivovaný jak kdoví co. Není dobré tvrdit, že cokoliv od Škodovky je špatný a tenhle názor nesdílím, ale také přílišná zaslepenost značkou mající za následek neobjektivní vnímání a nepřijímání konkurence není moc dobrá. A tak je to u všech značek, jenže žijeme v čechách a tady je největší procento lidí, kteří nedají dopustit na Škodovku, ikdyby ji vyráběli v Číně a prodávali v Sapě. Co se týče konkrétně toho Fluence, já v tom nevýhodu nevidím, že se vyrábí 2 roky, že je to původně Samsung a že se vyrábí v kdovíjaký pr*eli. (Co jsi pamatuju, když jsem dělal pro Opel, tak statisticky kvalitnější byly Opely, který se vyráběli v Polsku než ty, co byly z Německa). Současná OII taky, jak sám píšeš, není úplně nejnovější a nikomu to nevadí. Dokonce původní OI se vyráběla 14 let, měla zastaralou techniku a stejně se najdou tací, koho mrzí, že už je pryč. Ač to tak třeba vypadá, nejsem žádným příznivcem Fluence, ani se mi nelíbí, ale je to zkrátka jeden z důležitých konkurentů Tour, který za stejné peníze nabídne víc "srandy" a tak je potřeba ho brát. Octávka prostě konkurenci má, mnohdy lepší a světe div, mezi její konkurenci se řadí i něco tak strašně podřadného, jako jsou francouzi.
  2. PlumJelinek

    KIA Cee'D

    Tak tohle docela potvrzuje můj údajně absurdní názor na spolehlivost jiných značek, než Škodovky, viz. jiné vlákno. Ač nejsem velkým příznivcem korejců, jsem rád, že už i tyhle "noname" auta mají nějakou úroveň a kvalita není výsadou jen pár automobilek. :(
  3. třeba se to měnilo podle modelovýho roku, v konfigurátoru to máte jak pro RS, tak i pro Classic jako základ
  4. Proboha, to je jak psaní do prázdna. Někteří (nebudu jmenovat, nechci vyvolat flame) si očividně mé příspěvky překrucují k obrazu svému, snad nepíšu tak složitě, aby nebylo jasné, co přesně píšu a vyznělo to nějak jinak. Novej Tour je vzhledem ke konkurenci mizerně vybavenej, to ale neznamená, že původní Tour na tom byl o něco líp. Fluence (a ostatní) k Touru přirovnávám proto, že zapadá do stejný cenový kategorie a velikosti. Proto to prostě konkurence je, to že je Octávka třeba kvalitnější nebo ne, je jiná věc, ale nemůže to znamenat, že by tím měla být jasnou volbou a ostatní auta je absurdní si koupit, protože jim vržou plasty a budou muset častěji do servisu. Prostě každý auto má svoje klady a zápory a ať si to přiznáte neb ne, Octávka na tom není jinak. To, že něco údajně vydrží (což může být relativní), přece z auta nedělá bezkonkurenční koupi a jsou na stoprocent lidé, kterým toto nestačí k tomu, aby za auto vysolili statisíce. Z marketingového hlediska Škodovky to určitě není špatný tah, udělat jako nástupce Toura právě Octávku před faceliftem. V žádném případě NEZPOCHYBŇUJU PRODEJNOST Touru, když jsem psal o konkurentech, snažil jsem se jen psát trochu objektivně a nezaujatě vůči jakékoliv značce. Úspěch zaručen je, alespoň u nás určitě velký, mám občas dojem, že kdyby Škodovka vyrobila třeba h***o, tak by ho lidi u nás kupovali taky a trhalo by rekordy prodejnosti. Tím se ale nechci dotknout současné produkce Škodovky, tak to někdo prosím neberte osobně. Je mi jasné, že Škodovka je se svou produkcí na tom momentálně nejlépe za celou dobu své existence, což se nedá říct o všech značkách (ano, narážím teď na jednu ze svých oblíbených) a i vyhlídky du budoucna jí jen kvetou.
  5. Houmik ma pravdu, kašlem na to, řešíme, řešíme a stejně nic nevyřešíme, prostě 100 lidí, 100 názorů. Já se svým autem problém nemám, ty se svým taky ne, tak je to v pořádku, měnit si je navzájem nebudem a hotovo :D
  6. Jak jsem psal už dřív, já mám s kvalitou aut rozporuplné zkušenosti, často se vymykající tomu, co se říká, takže bych se nebál koupit si třeba nějakého frantíka, pokud by mě zajímal.... i kamarád se svou Octou RS nebyl spokojený, co se týče spolehlivosti, a to neměla dohromady nic moc najeto. A takových případů znám víc, je to kus od kusu, když děláš pro bazar, měl bys to sám vědět z praxe nejlíp... S tím porovnáváním rychlosti a výkonu - jezdím v různě velkých autech a s různými výkony, takže to není tak, že bych byl zvyklý jen na svoje a podle toho porovnával ostatní
  7. Cos tím chtěl říct? Lagunu máš úplně někde jinde, bavíme se o autech do 300 000,- a je teda fakt, že Fluence moc krásy (zvenku) nepobral, ale má zas jiné trumfy. Ten výkon jsem myslel pocitově, zkrátka jsem měl dojem, že auto je línější, než by 77kw v relativně malém autě mělo být. Někdo má radši tvrdé, já radši měkké, případné bolesti zad řeší bederní opěrka nevím, proč bych si měl připadat jak když jedu na koze, když můžu sedět pohodlně jak v obýváku. To, jestli jsou pro tebe nějaké automobilky podřadné, je tvoje věc, mě zajímá finální produkt a jak se mi v něm jezdí. Ale co člověk, to názor, to je taky v pořádku :D
  8. Ano, máš pravdu, každý má na to svůj názor, mě zkrátka Tour přijde z obchodního hlediska jako nevýhodná koupě, když už bych se musel rozhodovat v této kategorii, tak bych šel asi do Fluence, jelikož nabídne opravdu hodně a je pohodlný, případnou poruchovost bych řešil prodlouženou zárukou, v mém případě bych stejně auto nechtěl mít víc jak 5 let a i to už je až dost. Druhou variantou by byl Fiat Bravo, přijde mi v téhle kategorii jako jeden z mála opravdu hezký (záleží ovšem na konkrétním provedení), je relativně pohodlný a jízdně je vynikající, jak na ovládání, tak i motory (vyjma 1.4 66kw) jsou svižnější, než by se dalo čekat. S OII jsem dříve jezdil a ničím mě to nenadchlo, málo místa, zoufale tvrdé sedačky a celkové nepohodlí, ovládání auta mi taky moc nesedlo a přišlo mi, že motor (1.9, 77kw) měl udávaný výkon akorát tak v mysli konstruktérů, nebo jsem jezdil s permanentně zataženou ruční brzdou. Ale co člověk, to názor. Můj názor je, že kdyby snížili cenu o 40.000 nebo za stejnou cenu přidali výbavu (+minimálně 2 pytle, el. okna, pal.poč., klimu, rádio na mp3 a třeba metalízu v ceně), dalo by se pak říct, že auto splňuje běžné standarty nižší třídy za vcelku přijatelnou cenu.
  9. PlumJelinek

    KIA Cee'D

    Ten evropskej Cee'd mě moc nebere, ale americká verze mi přijde o poznání rajcovnější :D http://www.netcarshow.com/kia/2011-forte_5-door/ http://www.netcarshow.com/kia/2010-forte/ http://www.netcarshow.com/kia/2010-forte_koup/
  10. Taky jsem prolezl všechny možný e-shopy i hračkářství v nákupních centrech a nic. Ale v tom autosalonu, to mě nenapadlo, vyzkouším :D
  11. Jo to měla v ČR vždycky, stejně jako Fiat v itálii, Renault ve Francii, VW v německu atd., zkrátka je to domácí značka. Ovšem v poslední době se ostatní značky a mezi nimi i dříve tolik zatracovaní korejci derou dopředu právě díky velmi dobrému poměru ceny/užitné hodnoty, kterou jim škodovka nenabízí a div se nebo ne, slyší na to i starší lidé. Samozřejmě u nás nikdy Škodovku předběhnout v prodejích nemůžou, ale je znát, že nabídka je konkurenceschopná a lidé mnohdy začínají smýšlet racionálně a zváží si pro a proti, namísto toho, aby šli slepě s davem a taky "měli Oktáfku" nebo třeba Fábii.
  12. Sháním Superba 1:18 od Abrexu, dřív ho měli všude, ale zaváhal jsem a teď mám prd, nemáte někdo tip, kde by ho mohli mít?
  13. My máme Trafici a při pravidelné údržbě s nimi víceméně nejsou větší problémy, až teda na vyjímky, nedávno jednomu na polňačce jen tak z ničeho nic upadl motor :D ale jinak krom sedaček, který po pár desítkách tisíc km jsou značně prosezený, tak vcelku ok a to se s nima nezachází nijak zvlášť hezky.
  14. Se VSemim teď musím taky napůl souhlasit, alespoň v tom, že Octávka je mezi velkou částí lidí u nás vnímána hodnotněji, než jak to ve skutečnosti je. Zkrátka je to pojem. A díky tomu se bude jistě dobře prodávat, o tom bez pochyb. Ono vůbec mezi českým národem jsou auta vnímána neobjektivně, to se pak samozřejmě taky odráží na cenách. (někdy díkybohu, někdy bohužel) S tou kvalitou zpracování bych to tak nezatracoval. Ano, třeba u Fiatu Bravo nepasuje rádio na všech stranách úplně stejně, nebo kliky dveří mají drobné vůle, nicméně to zas kompenzuje větším pohodlím a lepšíma jízdníma vlastnostma. A např. Kia nebo Hyundai své dílenské nedostatky kompenzují poměrem velmi dobré ceny a výbavy. A nedá se říct, že by jim to nevycházelo. Korejci bývali dřív zatracováni, nicméně teď se prodávají slušně a lidi si je vcelku chválí. A když půjdu do extrému, tak třeba takovej Logan nestojí absolutně za nic, ani prostorem, ani zpracováním, ani výbavou, ani pohodlím nebo jízdou, za to je nehorázně levnej a prodává se víc než dobře. Prostě v kategorii těhle levných aut je cena hodně důležitou položkou. A to, že někdo může chtít říkat "mám Octávku", tak jinýmu zas udělá radost, když bude říkat "mám zahraniční auto". Ještě co se týče té kvality, třeba Opel Astra si nevede o nic hůř, než Octavia, co se týče spolehlivosti, tak je na špičce, a ač to auto nemám rád, tak musím uznat, že dílenské zpracování je velmi dobré a auto je celkově dělané poctivě. Giancarlo, když jsem psal Tour, nemyslel jsem starého Toura (O1) :D EDIT: Já to moc nemám rád, když někdo píše, co je spolehlivější víc a co míň, ve spolehlivosti hraje roli strašně moc aspektů a takový to, "co se říká", mě nezajímá. Na svým "italským nekvalitním křápu" Kappě mám najeto téměř 300 000, všechno funguje bez problémů a kdybych stočil tachometr na 100k, tak to ani nikdo nepozná. V Lanciaklubu jsou kluci, co mají na Kappách celkem běžně kolem 300 - 400 000 a ty auta normálně jezdí, dokonce znám člověka, který má 750 000 a za celou životnost kromě klasických spotřebních věcí měnil pouze jednou turbo. Naopak máme doma VW Vento, který má reálných 110 000km a polovina věcí nefunguje, každou chvíli s ním něco je a pomalu začíná hnít jak brambory. V práci zas máme Renaulty, které přes hrubé zacházení až na pár vyjímek vydrží tolik, že je to až s podivem. Prostě je blbost to nějak škatulkovat, co jak vydrží a co ne. Je příliš aspektů, který to ovlivňujou, na to, aby se to dalo jednoznačně tvrdit. ....a omlouvám se, možná už začínám být trochu OT
  15. Nepíšu, že Octávka je špatný auto, ale že je to klasickej průměr nižší třídy, žádný "nadauto" pro "nadlidi". Opět podotýkám, že teď nechci polemizovat o prodejích Touru, které budou bezesporu víc než dobré, jak už je to se vším, co Škodovka vyrobí (alespoň v ČR), jen takové konkrétní porovnání: Opel Astra Classic: 5 dveří, motor 1.4 90k, oproti Octávce lepší výbava - 244.900kč; motor 1.6 115k, 267.900kč - úspora proti Octávce cca 40 - 50.000kč Renault Fluence: motor 1.6 110k, standartní výbava je taková, jakou si nejde dát do Touru ani za příplatek, 299.900kč - úspora proti Octávce nehorázná Fiat Bravo: motor 1.4 90k, výbava lepší jak Tour, 269.900kč Renault Megane Generation: motor 1.6 100k, výbava znatelně lepší proti Touru, 259.900kč + je to o půl generace novější auto Citroen C4: motor 1.4 90k, výbava lepší, 269.900kč Kia Cee'd: motor 1.4 90k, výbava lepší, 269.980kč Chevrolet Cruze: motor 1.6 113k, o něco lepší výbava, 309.900kč Škoda Octavia Tour: motor 1.6 100k, výbava žádná, 282.500kč; to samé + alespoň nějaká výbava, 292.500kč Žádný z těchto vozů není nekvalitní krám, nebo auto dělané na cenu stylem Lady nebo Dacie, takže ohánět se kvalitou Octávky je zbytečné, nehledě na to, že v této kategorii "levných" aut, se kouká především na cenu a poměr toho, co se za ní dostane.
  16. VSemi bez urážky, ale řekl bych, že jsi až příliš zaslepený Škodovkou a nemáš objektivní pohled. Z tvého příspěvku mám dojem, jakoby byla Octávka nějaké nadauto, zpátky na zem - není. Jestli si myslíš, že jsi "někdo", když "máš Octávku", tak se prober, je to úplně průměrné auto nižší třídy a třeba za cenu toho Touru se dají pořídit technologicky velmi podobné, nicméně vybavenější a pohodlnější auta. Tím ovšem nechci vznášet pochyby nad tím, že se u nás bude dobře prodávat. To jistě bude, Škodovka totiž víc než co jinýho, zvládá naprosto perfektně marketing, a to je, jak je známo, velmi mocný nástroj na získávání zákazníků.
  17. Proboha to má základní výbavu jak Fiat Uno (a to ještě nějaká chudší verze), motor nestojí ani za řeč, protože spotřeba kolem 8L u línýho atmosférickýho motoru byla běžná někdy v devadesátých letech a konkurovat Loganu to taky nemůže, jelikož ten je cenovkou úplně jinde, na toho pak až budou muset nasadit ten novej model A-Entry.... a když vidím tohle, děsím se toho, co bude A-Entry zač, když i sama Škodovka slibuje, že to bude očesaný auto, to se možná vrátíme zpět ke Škodě 105/120, kde měli hlavový opěrky na sedadlech nebo vyhřívaný zadní okno jen ty "luxusní verze", nemluvě o 105S, kde vzadu ani nešla stáhnout okna
  18. Pravda, zpět k tématu, takže když už máme ty Jaguáry, Mercedesy 63AMG a Imprezy, tak kam s nima v Praze na smyky? :)
  19. Impreza je zas něco trochu jinýho.... mě třeba Impreza nebo Lancer nechávaj chladným, nechtěl bych ani jedno.
  20. Ano to, souhlasím, Alfa hodně ztrácí na ceně, na druhou stranu o to víc je příjemné ji pak kupovat jako ojetinu, když za určité peníze seženeš lepší auto, než za ty samé peníze u jiných značek. S tou kvalitou je to sporné, třeba Kia nebo Hyundai taky stály za *** a teď se prodávaj jak rohlíky a lidi si je vcelku chválej. To samý Škodovky. Problém starších Alf byl především ten, že většina z nich co se u nás dala sehnat, tak byla z dovozu a mívaly dost stočené tachometry, takže lidi pořádně nevěděli, co mají a divili se, že se jim to při reálných 300-400 000 km začíná sypat. Ale nechci italy zas tak obhajovat, lemplové to jsou, alespoň co se týče dílenského zpracování, ne teda u všeho, ale odfláknutí sem tam nějakýho dílu mají ty auta doteď. Naštěstí to jsou ale spíš puntičkářské detaily a na celkovou životnost auta to nemá vliv.
  21. Teda nezlob se na mě, ale Alfa je naprosto typický auto, který si kupuje právě člověk, kterej se o auta opravdu zajímá a nechce jen přibližovadlo. Bez urážky, ale člověk, kterej potřebuje solidní přibližovadlo z bodu A do bodu B, tak si koupí třeba Octávku, Alfu si kupuje ten, kdo chce něco víc, než se jen někam dopravit.
  22. O nic míň, než ty vaše koncerny :P vím v čem jezdím, vím proč to mám a proč nemám něco jinýho :lool: :D neber to zle
  23. Taky by mě zajímal nějakej plac na vyblbnutí se. V Praze je to holt bída, dá se jezdit na Džbánu (Dejvice - u Evropský), ale je to tam zoufale malý, o ničem lepším nevím....?
×
×
  • Vytvořit...