Přejít na obsah

dodatečná montáž tempomatu -nefunguje


Doporučené příspěvky

ahoj mám octavii tour rv 2004 66kw tdi a koupil jsem páčku tempomatu ze superba do odmontování funkční (dle etky stejná jak na octavii) ještě ten starší typ kde je vypinač on off a zboku kolébka res. set z ustřihlím konektorem z 6 drátama a dodělával jsem kabeláž ,jen jsem sehnal návody na ten nový typ ,páčka kde je spínač off-on-res. a zboku jen tlač.set a ten je zapojen 5 vodiči zapojoval mě to bývalý automechanik škoda oživoval to vag a i kontrola všech spínaču na na vag ukazuje ok kontroloval i spínač plynu a spojky ten jsme dokonce dávali nový přesto nejede, prosím nemáte někdo starší návod na kabeláž k této páčce nebo jestli je mezi vama někdo kdo tu kabeláž má nebo prodává a poslal mě to zapojení ,určitě by jsme našli způsob jak bych to vyrovnaly nebo se revanžoval díky MILAN tel 777260978 stačila by napsat sms zavolal bych nazpět nebo na mfrolka@tiscali.cz

Odkaz ke komentáři
zapojení je stejné

 

není rozdíl mezi starou a novou

pokud máte všechny signály ve vagu tak to musí fungovat (spojku, brzdu, tlačítka spínače)

 

 

díky za odpověd signáli tam jsou ale zůstává nám jeden drát nezapojený a nejede nám to on už to vzdal nemáž ten návod ? ten nový má i jiné barvy drátů

Odkaz ke komentáři

ahoj díky za snahu mě pomoc jasně neumíme to on zapojojal jen jednou tempomat s dodanou kabeláží tak to nacvakal kam měl oživil a fungovalo , já ho přemluvil na tento a sehnal jsem jen schéma na TDI na 5 drátů a měl jsem pujčenou kabeláž z 1,8 a 2,0 benzín taky na 5 drátů (ale tam je zapojení přímo do jednotky ) proto hledáme co kam ,já tam mám v konektoru od tempomatu 1- /2 modrý /3čeveno- zlutý /4černo-žlutý /5 bílí/ 6modro černý 7černo-žlutý 7-/8-/9-/10-

4černo žlutý není zapojený

2,3,5,7 vedou na piny nevím teď kam musel bych to od toho mechanika zjistit má i to schéma u sebe

toto jem teď proměřoval já

a v těch nových bylo zapojeno napájení na 7 na modro černém který já mám na 6

Odkaz ke komentáři

10 pim konektor na páčce ----------------------------------konektor ve stěně

PIN 2----------------------------------------------------------na PIN 1

PIN 3----------------------------------------------------------na PIN 2

PIN 4 a 7 spojen---------------------------------------------na PIN 3

PIN 5 ---------------------------------------------------------na PIN 9

PIN 6---------------------napájení spínané plus

Odkaz ke komentáři

ahoj VAŠO díky za radu já jsem to včera nepochopil, konektor je stejně zapojený jen je tam přidaná ta 7 rozebral jsem si to sám vše zkontroloval bylo to v pořádku jen ta volná 7 a zapojil tu 7 ze 4 odzkoušel jízdou funguje díky napiš nebo zavolej co za to 777260978 ,nebo jestli potřebuješ něco ode mě www.elektro-sicistroje.cz nebo vyšit www.strojovevysivani.com tak sa si vyber milan

Odkaz ke komentáři

AHOJTE TEMPOMAT UŽ CHODÍ DÍKY VAŠOVI ,KDYBYCH SI DŘÍV NEŽ JSME SE DO TOHO PUSTILI PROČETL TYTO STRÁNKY A ZJISTIL ZA KOLIK TO VAŠA I SE ZÁRUKOU MONTUJE (I Z MATERIÁLEM 1600,-) UŠETŘIL BYCH SI TÝDENÍ JEZDĚNÍ Z ROZEBRANOU PALUBOVKOU A HODNĚ STAROSTÍ I BY TO VYŠLO LEVNĚJ , NĚKDY I PÁČKA TEMPOMATU OD KAMARÁDA ZA LITR SLIVOVICE MŮŽE PŘIJÍT DRÁŽ NEŽ OD TOHO KDO TOMU ROZUMÍ . VŠECHNY ZDRAVÍ MILAN

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

abych nenacinal nove vlakno zkusim zde.

mam dodelavany tempomat, vice nez rok bezel ok, ale minulej tejden z niceho nic, nic. podle vis3.0 sem na vagu nasel v diagnostice motoru adresu 006 kde ve tretim a ctvrtem okne maji bezet udaje o sepnuti ovladacich prvku. Ve ctvrtem okne vse ok vypnuti na pacce i zapnuti signalizovano, ale ve tretim okne misto dvojkove soustavy (tusim ma byt 5 pozic 0 a 1)na me sviti udaj 0.0% mam tedy hledat chybu v pacce nebo je chyba kdes ve me a nebo uplne jinde? pouzivam vag 4.09

Upraveno uživatelem buml
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdravim. Mužete mě někdo poradit?Chtěl bych dodělat tempomat na O2 tak bych potřebova poradit jestli to vůbec jde.Někde jsem četl že to u nějakych O2 nejde.Mám rv 2005 1.9tdi 77kw.Dík za případnou radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
potřebuješ páčku a musí to podporovat tvoje podvolatnová jednotka - popřípadě vyměnit... u tvého roku výroby zřejmě dotáhnout jeden vodič od podvolantové jednotky do stěny..

Cau neviem ci sme sa pochopili ja nemam elektronicky plyn ale lanko a pytal som sa ci sa da prerobit origo packa aby fungovala ako s tou co predavaju k tomu tempomatu na lanko.Inak neviem ako si zistil aky mam rok vyroby ;)

Mam SLX 1.6 74kw 1999 Popripade co vsetko by sa muselo vymenit aby som to mal prestavane origo na el.plyn?-Vyhody,nevyhody,len tak orientacne by som chcel vediet.Dik :D

Odkaz ke komentáři
;) to bude první OI s podvolantovou jednotkou

 

 

Zdravim. Mužete mě někdo poradit?Chtěl bych dodělat tempomat na O2 tak bych potřebova poradit jestli to vůbec jde.Někde jsem četl že to u nějakych O2 nejde.Mám rv 2005 1.9tdi 77kw.Dík za případnou radu.

 

 

nedělej ze sebe blbce a přečti si na co se ptal... myslel jsem že jsi chytřejší!

Odkaz ke komentáři
Cau neviem ci sme sa pochopili ja nemam elektronicky plyn ale lanko a pytal som sa ci sa da prerobit origo packa aby fungovala ako s tou co predavaju k tomu tempomatu na lanko.Inak neviem ako si zistil aky mam rok vyroby ;)

Mam SLX 1.6 74kw 1999 Popripade co vsetko by sa muselo vymenit aby som to mal prestavane origo na el.plyn?-Vyhody,nevyhody,len tak orientacne by som chcel vediet.Dik :D

 

škrtící klapku a ŘJ mototru která to podporuje + nějaká kabeláž navíc

Odkaz ke komentáři
Zdravim. Mužete mě někdo poradit?Chtěl bych dodělat tempomat na O2 tak bych potřebova poradit jestli to vůbec jde.Někde jsem četl že to u nějakych O2 nejde.Mám rv 2005 1.9tdi 77kw.Dík za případnou radu.

 

 

nedělej ze sebe blbce a přečti si na co se ptal... myslel jsem že jsi chytřejší!

 

Milhausek pocuj,ten odkaz co som tam zavesil to je iba koli tomu tempomatu-ako sa vola a ako vypada!Neviem odkial si zistil ze sa pytam na O2 v sekcii O1 a este aj Vasovi taketo nieco napises -ze chytrejsi ;) :D Dik za tvoju radu inak,ale poradil si mi dost globalne ;) :D

Vaša,ak mozes ty dat nejaku radu,tak budem len rad,ak si to uz napr.montoval a hlavne ci by sa dalo origo packu prerobit aby fungovala ako co davaju k tomu tempomatu na lanko ;)Popripade co by to vsetko obnasalo.Teda ak ta to nebude obtazovat :D Podla prispevkov a ohlasov tu a na starom fore viem ze si na taketo veci MACHER! :(

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...