Přejít na obsah

Koupě Octavie I.


Barin

Doporučené příspěvky

Zdravim. Po dlouhém hledání jsem objevil Octavii, která by se mi velmi líbila. Jen jsem narazil na problém. U inzerátu je napsané VIN, které jsem si zkontorloval. Dle VIN by mělo být auto vyrobené v roce 2002, ale bazar udává rok 2001... Kdyby to bylo obráceně, tak mě to až tak moc nepřekvapí....

Dalším problémem je, že na bazar, ve kterém je Octávka na prodej nemá moc dobré reference... Četl jsem už spoustu rad, jak postupovat při výběru ojetiny. Mě by ale zajímalo, zda se dá historie někde dohledat. Pochybuji, že budou mít v servise záznamy o opravách. Stav kilometrů mě až tak moc netíží. Psáno má 158 tkm. Ale rád bych si je také ověřil už jen kvůli tomu, abych zjistil, jestli mi autobazar lže, nebo ne...

Nenajde se tu někdo, kdo si kupoval auto v autobazaru Vysočina kousek od Žďáru nad Sázavou?

 

Díky...

Odkaz ke komentáři

Servis treba navstivit osobne dat vin kod a niaku tu flasticku. Po telefone sa nebude nikto bavit s tebou.:palec:

 

Chod este dnes do SKODA servisu. Zajtra je SVIATOK-SVATEK.:pivo:

 

Díky za rady. Dnes jsem si zavolal do autorizovaného servisu jen asi 5 km od bazaru, že bych tam s tim při zkušební jízdě zajel. Jsem objednaný. Kilometry mi prej nezjistí, lae udělají komplet prohlídku, která prý trvá asi 1,5 hodiny. Jen doufám, že mi toto povolí v bazaru. Přeceješn je to docela dlouhá doba. Nevím, jestli tam mám volat a zeptat se jich, nebo to zmínit až zítra při osobní návštěvě. V servise mi řekli, že ten bazar znají a abych si na ně dával pozor, že tam prodávají dost bouraček. To mě utvrdilo v tom, že to nebudou žádně propojené firmy aq že bude prohlídka kvalitní a řekne mi vše o stavu vozidla. Ptal jsem se v servise i na to, zda si myslí, že mi v bazaru povolí prohlídku u nich. Prý by to neměl být problém, že se tam ze zmíněného autobazaru jezdí dost často.

Apropo, nemáte někdo zkušenosti s bazarem "Autobazar Vysočina"? Našel jsem několik názorů na tento bazar a moc pozitivních jich nebylo,. To je ale dle méh u každého bazaru. S dobrými zkušenosti se na internetu většinou nikdo nesvěřuje.

 

Mimochodem. Auto, na které se jedu podívat je Škoda Octavia I., 1.9TDi, výbava Laurin&Klement. Jde o rok výroby 2001 po faceliftu, Údajně nehavarovaná po prvním majiteli se servisní knížkou. Cena 128 000 Kč.

 

Poslední můj dotaz. Na co si dávat pozor při koupi, pokud je bazar pouze prodejcem a né majitele, myslím tím komisní prodej. Není mi totiž jasné, že bazar píše, že auto je po prvním majiteli. To by dle mne znamenalo, že musí být auto v komisním prodeji, protože jinak by byl autobazar minimálně druzhým majitelem...Nebo se pletu?

 

Díky za jakékoli odpovědi

Odkaz ke komentáři

L&K z roku 2001 s najetyma 158t km po prvnim majeli a nebourana se v bazarech normalne neprodava. To si mezi sebou prodaji lidi treba v rodine nebo tak. :rolleyes: Bourana, opravena, stocena...

Odkaz ke komentáři

L&K z roku 2001 s najetyma 158t km po prvnim majeli a nebourana se v bazarech normalne neprodava. To si mezi sebou prodaji lidi treba v rodine nebo tak. :rolleyes: Bourana, opravena, stocena...

 

Tak jako s těma kilometrama tomu taky nevěřim. Ale už jsem sehnal mechanika a zitra se na ni podivám. Mám domluvenou i servisní porhlídku v autorizovaném servise, tak tam by snad něco odhalili...

Já jsem se do ni hrozně zakoukal, ale rozhodující je pro mne, jestli mi ji mechanik doporuči. Jinak je to tahle:

http://www.autobazarvysocina.cz/?special=auto&id=6754

 

No a dneska mi volal ještě jeden prodejce. Už jsem se u něj informoval na jednu Octávku a to mi řekl, že je prodaná a že další má v jednání. A dneska dopoledne mi zvoní telefon, že má krásnou Octávu kombi z Itálie (specializuje se na Itálii) a že se na ni můžu podívat. Že prý je fakt pěkná, s výbavou elegance a km je 87 000 (tomu také nevěřím). Ostatně, tady je:

http://www.autoimport-brno.cz/37.html

Odkaz ke komentáři

Tak v Autoimport Brno jsem byl před pár letyna auto a byla to fakt bída a dost!!! :(

 

Autobazar Vysočina mám na kopci nad barákem tak 1 km celkem to tam znám jak to chodí tak tam občas kouknu na čumendu a na pár aut se známejma jsem tam taky byl ale nikdy nic nekoupeno.

Bylo to buď po ráně nebo stočený je to klasika... :(

 

Jinak Auto... kde to chceš asi prověřit nemusíš mít strach celkem se s tím bazarem nekamarádí :palec: :D

 

Ověření kilometrů mají od šéfa servisu zakázaný je to pruďas jak prase tak se ho dost bojí... :P

 

Zbytek popřípadě SZ :palec:

Odkaz ke komentáři

delas z toho koukam tyjatr :) staci kdyz s tebou jede nekdo zkusenej a projede se s tim naky servisi jsou zbytecny... neni to novy auto takze s tim musis pocitat ze jsou urcity investice uz pri jizde poznas cepy a podobne.. jesi ten znamej ma oktavu tak urcite ma vag a napichne ti to stejne jak to delaj v servisu...

Odkaz ke komentáři

Ok, tak dělám tyjátr, ale pro mě není 150 tkč málo peněz a investice 500 Kč do autorizovaného servisu podle mě není moc. Známej Octávu má, je to automechanik, ale neživí se tím. VAG nemá... Určitě se toho dá při jízdě poznat dost, ale i on sám mi doporučil, abych se do toho servisu stavil...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...