Přejít na obsah

zadní roletka


jbora

Doporučené příspěvky

Zdravím zlepšováky a zlepšovatele. Mám dotaz, zda někdo nemáte nějakou zkušenost. Rád bych si OII po FL combi dal na zadní plato sluneční roletku. Origo je v LaK, ale pouze u Liftbacku. U combi prodávají origo clonu, která se rozepře přímo na zadní okno (5 dveří) a drží vlastně sama. Stojí šílený nesmysl peněz a není to roletka. Nepáchal nějaký kutil něco podobného? Díky jb

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Tak jsem online našel, že pro "vozidla se sluneční roletkou na zadním okně" je zvláštní výplň kolem okna, ten vrchní díl. Upřímně, kvůli pár zarážkám jsem zvláštní díl nečekal. No, ve Škodě to bude určitě za raketu, tak přemýšlím, že bych do stávajícího plastu navrtal nějaké čudlíky, za které bych roletku zavěsil. Bohužel na netu jsem nenašel žádné vypovídající foto, jak je to tam udělané. Nedokázal byste někdo poradit?

Odkaz ke komentáři

Díky pane. ;)

Dle ETKY mi to ukazuje nějaký hák 1Z5861301B + torx šroub a snad se to montuje do koncový lišty stropního obložení? Moc z toho moudrej nejsem. Kdyžtak bych si to udělal sám. Zjistit akorát, kam přesně to patří, obložení stropu už jsem dole měl, takže v tomto vím jak na to.

Odkaz ke komentáři

Takže si to jedu dál monolog, ale možná to původnímu dotazujícímu pomůže. :)

 

Zakoupil jsem dnes háčky + šroubky viz. číslo dílu z ETKY (celkem 38,-) a konečně jsem na netu našel použitelnou fotku, jak jsou uchycené. Musí se skutečně sundat celý ten černý krycí plast pátých dveří a do něj se navrtají.

 

Dotaz zní - než to rozeberu - zda tam jsou naznačené nějaké výstupky, kam vrtat nebo jestli si to musím nějak rozměřit?

 

Nicméně to umístění háčků mě docele překvapilo, protože když se síťka vytáhne na max a vypne, sahá až někam do půli zadních sedaček, takže je fakt dlouhá a nešetřilo se. :)

 

To znamená, že by možná ta roleta šla připevnit do kombíku na hranu plastového deklu a okna, háčky přichytit někam kolem stropu a síťku pořádně vypnout. Alespoň u liftbacku taková hrana mezi deklem a oknem existuje, teď jen otázka jejího horizontálního zakřivení u combi. :)

Odkaz ke komentáři

no musíš nějak sundat ten kryt, netuším jak nikdy sem to nepotřeboval. :)

levá strana: https://lh3.googleusercontent.com/-tQxEKj1UtEc/UtGB_tSDbMI/AAAAAAAANf4/_D8CiJ03j4o/w1123-h842-no/IMG_20140111_183924.jpg

 

pravá strana:

https://lh4.googleusercontent.com/-ApKcb5WKxNU/UtGCC9LZdxI/AAAAAAAANgE/Rmj33gz4PFs/w1123-h842-no/IMG_20140111_183928.jpg

cely:

https://lh5.googleusercontent.com/-UW5e6OvIto0/UtGBugJHwcI/AAAAAAAANfA/cIWYhUmiCSo/w1123-h842-no/IMG_20140111_183854.jpg

 

alespoň mě háčky tam drží tu clonu :D jestli chceš tak můžu i na přesno naměřit, ale zdá se mě to zbytečné...

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zijete jeste vubec nekdo ?
    • Zdravím, tak jsem vyměnil ten pomocný spojkový válec a je to celkem v pohodě 😉 ale zjistil jsem že mi sákne ta trubka co jde do toho válce od hlavního válce....těžko se dostávala ven byla docela "zarostlá" a teď bohužel prosakuje kapalina 😞 snažím se sehnat celou tu trubku ale tvarově mi vychází jen ta z modelu Octavia 1,6 viz přiložené obrázky a podle VIN tam má být tvarově úplně jiná tak fakt nevím jestli koupit tu samou co tvarově odpovídá nynější nebo jenom zkusit vyměnit ten těsnící "O" kroužek na té přírubě co jde do válce....díky za pomoc 😉 
    • Zdravím, mám na své O2 před FL aktuálně kola 8Jx19 ET32, které v podstatě dosloužili a budu kupovat nové. Aktuálně koukám na kola které jsou širší tedy 8,5Jx19 ET35. Řeším jestli i tyto širší kola budou ok a nebudu nijak drhnout či jestli někdo máte zkušenosti s touto šířkou jak moc budou lézt ven atp.  
×
×
  • Vytvořit...