Přejít na obsah

AGR s malým turbem + ERF převodovka


Doporučené příspěvky

Zdar chlapi,

chci se zeptat na náše názory... Otázka zní, jestli motor utáhne novou převodovku? Borec co mi to má dělat z toho má respekt, aby to nepadalo do nouzáku...

 

Mám O1 AGR bez chipu - tzn. krásných 66 kW :). Je to starší model s menším turbem. Chtěl bych předělat převodovku na 6q z PD - pěkně dlouhý ERF...

 

Dělám to hlavně kvůli snížení hluku v autě při dálniční rychlosti. Jezdím hodně dlouhý trasy a poslouchat celou dobu motor vytočený do 3 - 4 tis. otáček nic moc... Že to bude línější, než se roztočí mi zas až tak nevadí.

 

Taky jsem případně uvažoval o chipu, kdyby to vyřešilo problémy... Zatím se mi nejvíc zamlouvá varianta dát vstřiky z 81 kW a chip na 88 kW. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jestli někdo děláte chipy kolem Brna, nabídněte...

Odkaz ke komentáři

Do toho bych osobně nešel. Kdo ví, co tam je. Aby ti to pak jenom nehulilo a nešlo něco do háje, mě se líbilo u mojeho chipu - odbrzdilo se to (tzn kdyby byl při ladění problém, snad by se na něj přišlo už při dělání softu).

 

Navíc komu bys to pak chtěl dojet omlátit o hlavu, kdyby ti prokazatelně kvůli tomu odešel třeba motor? :lool:

Odkaz ke komentáři

Jestli nevyjde lépe prodat oktu a koupit něco lepšího. :)

Ty máš nevýhodu že máš AGr a obtokové turbo, pokud bys chtěl dávat lepší turbo, tak se toho musí upravit a udělat více.

Ale myslím, že by ti bohatě stačil soft,záleží taky kolik chceš HP a kolik si ochotnej investovat.:)

ale pokud chceš jezdit dlouho, jelikož AGR motory jsou nesmrtelnéí skoro, tak dej chip a budeš mít klid.

Zkus kontaktovat užovatele MARENA, ten to dělá spočně s fanem. Ted dělají auto SPOOKYMU, kde se pořád něco řeší.:)

Odkaz ke komentáři

jn, auto bych prodal moc rád! Jenže pak bych nesháněj jen nové auto, ale taky novou ženskou :). Má pro ni sentimentální hodnotu, říká mu "Běloušek" a není ochotná se smířit s tím, že by se mohlo prodat... Je to složitější :)

 

Na chip + EGR off už jsem domluvený, jen ještě váhám s tím turbem...

 

Tím odbržděním jsi myslel zaslepení EGR ventilů, nebo to je ještě něco jiného?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...