Přejít na obsah

OI RS zadní brzdy


RiderPaul

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

mam problém na své OI RS, rv.2001.

Mam pocit že mam neustále zadní brzdy v záběru a netuším kde by mohl být problém. Pouze mám poznatek od ruční brzdy, kdy je delší dobu volná "prostě vůle" a poté až zaskakuje na první zub "po delším zatažení". Nemůže se jednat o zaseknuté lanka ruční brzdy?

Po zatažení a následném povolení při couvání neskutečně pískají zadní brzdy "především pravé zadní kolo". Jak mam pánové tuto situaci řešit, popřípadě kde začít hledat?

 

Také pískají brzdy i při pomalé jízdě dopředu :(

Díky za rady pánové.

Odkaz ke komentáři

Tak tuhle závadu řeším neustále, již několik let, vyměněné lanovody (několikrát) třmen za jiný starší, pak jen vnitřky třmenu, gumičky, přívodní trubička na brzdovou kapalinu, čepy, kotouče, destičky a stále se na to nemůžu spolehnout že to opravdu odbrzdí, jednou jsem připek kotouč do červena, teď si už na to dávám pozor a poznám kdy to přibrzďuje, vylezu a odbrzdím to ručně, vždy je ta páčka jen tak cca 2mm od dorazu, zatlačím na ní a hned se to uvolní. Nechápu to proč to dělá, pravé zadní kolo je asi prokleté ... :-))

Odkaz ke komentáři

tak ja sa k vam chalani pridavam. Mne to robi zadne lave. Piska mi to, len ked auto stoji cely den a idem prec, tak to piska tak 1km jazdy, potom prestane, no sem tam sa to ozve aj ked idem do zatacky, tak si to piskne :wallbash: . Uz som vymenil vodiace koliky v brzdici a stale to neprestalo. Tiez sa za to hanbim,ze idem a piska to. Ale piska to len raz za otacku kolesa,cim rychlejsie idem, tym pravidelnejsie piska a potom to prestane. Mam nove kotuce aj dosticky TRW ,maju 1200km nabehane . Mozem potom hodit aj odkaz na youtube ,mam to natocene,ako to robi. Nedalo mi to a ked auto den stalo,zdvihol som zadne koleso ,odbrzdil rucnu a tocil nim a piskalo to :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Zdravím,

 

mam problém na své OI RS, rv.2001.

Mam pocit že mam neustále zadní brzdy v záběru a netuším kde by mohl být problém. Pouze mám poznatek od ruční brzdy, kdy je delší dobu volná "prostě vůle" a poté až zaskakuje na první zub "po delším zatažení". Nemůže se jednat o zaseknuté lanka ruční brzdy?

Po zatažení a následném povolení při couvání neskutečně pískají zadní brzdy "především pravé zadní kolo". Jak mam pánové tuto situaci řešit, popřípadě kde začít hledat?

 

Také pískají brzdy i při pomalé jízdě dopředu :(

Díky za rady pánové.

zkus ty lanovody vyhaknout z brzdiče a poté sikami zmačknout tahlo na brzdiči a povolit zda se vrátí zpět na doraz

další mužeš mít zatuhlé vodící čepy třmene zkus zda chodí volně a nesekaj se.

zkontroluj lanovody na možne poškození obalu a nasledné naboptnání pokud budeš měnit tak pouze za originál náhrady stojej za prd.

pokud se bude sekat tahlo brzdiče tak je řešení pomocí přídavné pružiny z OII.

Odkaz ke komentáři

a přibržduje ti to nebo jen píská pokud píská tak bych zkusil jiné destičky.

také může byt broblém v brzdové hadičce která může být ze vnitř naboptnalá zkus povolit odvzdušnovák zda kapalina vytéká sama.

a ještě k vodícím čepům zda jsou spravně ale teď nevím jak je to správně jelikož jeden je vždy volnější a nevím zda má být na hoře či dole.

Odkaz ke komentáři

mne to iba piska. Nevsimol som si,zeby to brzdilo. Ani sa brzdy vobec nehreju. Ano, viem,ze su vodiace capy jeden tensi ,druhy hrubsi. Mal som pokial dobre pamatam, hore tensi,dole hrubsi. Pri vymene sme to dali na oba hrubsie,aby to nemalo volu, nakolko to tam uz dost lietalo. Pri dani obidvoch hrubsich to drzi pevne. Ale piskalo to aj predtym s roznymi capmi a aj teraz s rovnakymi = s tymi hrubsimi. Maximalne pozriem tu hadicku. No mechanik mi pozeral aj brzdovy piest a ten sa vracia ako ma. Tak si uz tiez zacinam mysliet, ze to bude asi materialom dosticiek,ale neviem,ci by to zas potom nemalo stale piskat pri brzdeni - a pri brzdeni to nepiska. Len po dlhsom stati chvilu

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...