Přejít na obsah

Jaký olejový filtr pro OII FL 2.0 TDI CR


Doporučené příspěvky

Rozhodl jsem se vyměnit olej ve svém autě dřív než je udávaných 30000km .Nakoupil jsem potřebné filtry a olej ( Shell Long Life 507 ). Olejový filtr mi v prodejně dali takový jakej tam prý má být .

Má označení TE 621 s tím , že by měl být schodný s filtry MAN-HU719/7x FRAM CH 9461ECO - CH 9463 ECO MENGST E19H D83 .

 

Jenomže po vytažení starého filtru jsem zjistil , že ten má trochu jiné rozměry , než fitr nový . Původní je dlouhý 101mm a široký 65mm a ten nový je dlouhý 9,6 a široký 7,1 , ale má ještě naspodu takové plastové nožičky , díky kterým , když se ty dva postaví vedle sebe jsou pak na výšku stejné. Na šířku , i když je o 5mm širší by asi vešel .

Ptám se , je to normální , nebo ho tam nedávat ? Zatím jsem výměnu radši odložil. Přikládám fotky nového filtru.

post-2502-0-73033400-1356175207_thumb.jpg

post-2502-0-86584400-1356175228_thumb.jpg

post-2502-0-82846900-1356175255_thumb.jpg

post-2502-0-88811000-1356175275_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Výměna se nekonala , když jsem viděl , že neni uplně stejný , složilo se to naspátek .

 

Filtr , co je tam, má trochu jiné rozměry , než fitr nový . Původní je dlouhý 101mm a široký 65mm a ten nový je dlouhý 9,6 a široký 7,1 , ale má ještě naspodu takové plastové nožičky , díky kterým , když se ty dva postaví vedle sebe jsou pak na výšku stejné. Na šířku , i když je o 5mm širší by asi vešel

 

Ta výška toho nového je teda s těma plastovýma nožkama cca stejná (101) . Na šířku má o 5mm víc , ale v tom hrnci je místo , takže by tam asi vešel. Bylo by možné , že by to fakt mohl být filtr co se může použít ? Nebo jezdit a schánět jak tydýt až někde konečně seženu něco , co bude vypadat stejně ?? Nevím teda , když bych si to dal měnit v tom servisu , co by mi tam šoupli oni , "toď otázka " .

Z banální hovadinky doslova vědecká záležitost :blink:

 

 

 

:palec: díky , našel jsem , a vypadá , že podle těch rozměrů by to mohl být tady tento :

https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=6&prdsl=21911&ktlg_lang=6&ktlg_01_mrksl=41&ktlg_01_mdrsl=15&ktlg_01_modsl=5&ktlg_01_fzkat=&ktlg_01_fzart=1&ktlg_subpage=0&gobackToPage=1

post-2502-0-77138100-1356261404_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Výměna se nekonala , když jsem viděl , že neni uplně stejný , složilo se to naspátek .

 

Filtr , co je tam, má trochu jiné rozměry , než fitr nový . Původní je dlouhý 101mm a široký 65mm a ten nový je dlouhý 9,6 a široký 7,1 , ale má ještě naspodu takové plastové nožičky , díky kterým , když se ty dva postaví vedle sebe jsou pak na výšku stejné. Na šířku , i když je o 5mm širší by asi vešel

 

Ta výška toho nového je teda s těma plastovýma nožkama cca stejná (101) . Na šířku má o 5mm víc , ale v tom hrnci je místo , takže by tam asi vešel. Bylo by možné , že by to fakt mohl být filtr co se může použít ? Nebo jezdit a schánět jak tydýt až někde konečně seženu něco , co bude vypadat stejně ?? Nevím teda , když bych si to dal měnit v tom servisu , co by mi tam šoupli oni , "toď otázka " .

Z banální hovadinky doslova vědecká záležitost :blink:

___________________________________________________________________________________________________________

 

:palec::lool::prcprc:

 

Vedecku zalezitost robis len ty!!!

 

 

Povodny filter si mal vonku ze??? Mal si si opisat cislo co je na filtry a na INTERNETE si najdes nahrady original filtra.:P:P

 

FILTER A VYROBCA

 

ALCO FILTERMD679 ASHIKA10-ECO098 BOSCHF026407023 BOSCHP7023 CLEAN FILTERSML4509 COMLINEEOF236 FEBI BILSTEIN36634 FILTRONOE688 FRAMCH10759ECO HENGST FILTERE115HD208 JAPANPARTSFOECO098 JAPKO1ECO098 KNECHTOX388D MECAFILTERELH4407 PURFLUXL418 QUINTON HAZELLWL7476 SCT GermanySH4049P SOFIMAS 5106 PE SogefiProFA5974ECO TECNOCAROP412 VAG03L115562 VAICO10-8553

Odkaz ke komentáři

To jsem chtěl , ale nějak jsem to nestihl,při tom hledání v katalogu a obvolávání , navíc jsem pospíchal , aby mi nezavřeli na poště .Až byl zpátky :D , tak mi to naskočilo.Ovšem nevím , jestli tam ty čísla byla vidět , byl černý jak jen u nafťáku může být :palec:

 

Ale výše jsem psal , že jsem ho už našel v tom MANu ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

nam se ted u pana povedlo palivak az na po4 ze 4 :(, v katalozich to nemaj jendoznacne a je to za trest vybrat :(

pokud by jste sem napsali kod, r.v a cislo palivaku budu rad, treba si v tom udelame aspon nejaky system my

 

Diky

Upraveno uživatelem Jim
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...