Přejít na obsah

Nepravidelne otačky


Guest DettoSR

Doporučené příspěvky

Guest DettoSR

Zdravim, potreboval by som radu, mam 1.6 SR 74kW, r.v. 99, nabehanych 111 000km a nasledovny problem.

 

1, po nastartovani mi na volnobehu kolisu otacky medzi 800-1000, bez toho aby boli ustalene

2, pri nizsich otackach tak okolo 1500 - 2000 mi zvykne akokeby zadusit motor a po 2,3 sek. skape.

3, pri 5. rychlosti okolo 100km/h mi motor spravi to, ze znovu akoby ho zadusilo na cca 3 sekundy, rychlost klesne cca. o 20km/h a potom behom sekundy ma akokeby vystrelilo na 110 - 120 km/h bez toho aby som pridal plyn

 

Tieto tri problemy sa mi vyskytuju hlavne v zimnom obdoby kedy su vonkajsie teploty nizsie, v lete to nezvykne robit, neviem si stym rady, mal som to uz u dvoch mechanikou, aj v skoda servise a nic, skusali menit skrtiacu klapku, vzduchove potrubie a snimac ku skrt. klapke a este nejaky snimac... vsetko bez vysledne, potreboval by som radu.. dakujem

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ten tretí bod čo si napísal presne to robí aj na našej octe ideš si kľudne 80-100 km/h a z ničoho nič sa ti motor začne dusiť asi to trvá tak 3 sekundy a potom sa opäť vráti do normálu. Skúšali sme tankovať na inej benzínke prestalo to ale po mesiaci opäť začalo (stále sa tankovalo na tej istej). Zajtra sa ide napojiť na PC a uvidíme čo to vyhodí :palec:

Odkaz ke komentáři

Ahoj,treba ti to pomuze,k bodu 3.-dlouho jsem se takhle trapil s minulym autem,vsechno na vstupu v poradku,benzin,vzduch,vstriky,zapalovani,cidla vse ok,ale pri jizde se obcas dusil tak jak popisujes,nejhorsi to bylo pri zmene smeru-zatacky,a jizda z a do kopce.Nikdo z mechaniku totiz nezkousel proverit vystup-vyfuk.mej jsem sesypany vnitrek tlumice vyfuku a ten bordel se obcas nahrnul k trubce a dusil to

Odkaz ke komentáři

Tak problem vyriešený :) Cestou z práce vyskočila kontrolka motora :( Stav v nádrži: asi 5 deci benzínu :D prišiel kopec benzín sa prelial inam a motor zadusilo na 5 sekúnd potom to prestalo. Po natankovaní takmer plnej nádrže to už nerobilo ale kontrolka stále svietila. Išli sme na diagnostiku napojil to na PC a problém bol v nepravidelnom prísune paliva oklamalo to RJ. Mechanik odporučil vyčistiť palivové čerpadlo a dokonca i samostatnú nádrž bere to proste špinu z nádrže a usadeniny. Kontrolku vymazal a od vtedy to už nezasvietilo :) Prestalo to šklbať mykať :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...