Přejít na obsah

čištění klapky felicia 1.3 MPI


Doporučené příspěvky

Otevřít kapotu motoru,stáhnout umělohmotnou hadici na straně u umělohmotnýho krytu motoru,povolit sponu a stáhnout hadici s odvětrání víka ventilů,

upraveny_Obraz1052.jpgupraveny_Obraz1054.jpg

ted 5kou imbusem povolíme 3 imbusy jenž drží samotný umělohmotný kryt,kryt je přes gumový těsnění nasazen na klapku sání tak to z ní opatrně stáhnem,kryt si natočíme a s uchytu vycvaknem hadičku viz foto

upraveny_Obraz1051.jpgupraveny_Obraz1053.jpgupraveny_Obraz1055.jpg

ted se zaměříme na samotnou klapku-vycvaknem z ní elektrický konektor,stáhnem lanko ovládání plynu,vycvaknem s držáku samotný bovden s lankem a stáhnem s klapky obě hadice viz foto

upraveny_Obraz1056.jpgupraveny_Obraz1057.jpgupraveny_Obraz1059.jpgupraveny_Obraz1058.jpgupraveny_Obraz1063.jpg

ted 30kou torxem povolíme a vytočíme 4 šrouby jenž drží samotnou klapku a klapku sundáme při sundavání pozor pod klapkou je těsnění at si ho zbytečně neponičíte :)

upraveny_Obraz1062.jpgupraveny_Obraz1061.jpgupraveny_Obraz1060.jpgupraveny_Obraz1064.jpgupraveny_Obraz1070.jpg

ted klapku důkladně vyčistíme lze použít čistič na brzdy,technický benzín,naftu.

vyhnul bych se použití acetonu či ketonu :wallbash:

upraveny_Obraz1065.jpgupraveny_Obraz1066.jpgupraveny_Obraz1067.jpgupraveny_Obraz1069.jpgupraveny_Obraz1068.jpg

po té co vyčistíme klapku vemem jehlový pilník a očistíme kontakty konektoru klapky a stříknem je kontaktolem

upraveny_Obraz1075.jpg

ted si klapku otočíme a odpertlujeme z boku ten dekl viz foto,pod deklem se nalézá srdce klapky zkouknem kolečka zda nejsou nák špinavý popřípadě je vyčistíme a jemně máznem vazelínou,kouknem a proměříme funkci mikrospínače a očistíme i tu odporovou dráhu já jí máznul kapku diavou

upraveny_Obraz1071.jpgupraveny_Obraz1072.jpgupraveny_Obraz1073.jpg

 

já sem to víc nerozebíral ani sem se nesnažil se prát s ozubenými koly nebylo třeba

po té se vrátí dekl a opětovně zapertluje

klapku namontujem zpět do auta a vše složíme

po složení auto natočíme a ohřejem na provozní teplotu cca 80stupnů a za pomocí programu Motordiag který je volně ke stažení

http://www.motordiag.cz/msm/index.php provedeme reset klapky :palec:

upraveny_Obraz1076.jpg

a máme hotovo pivo.png

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ahojte.Taky mě čeká to čistění,tak se chci zeptat:musí se to nastavovat,když jí jen vyndám,vyčistím a znova namontuju,aniž bych s ničím dalším hýbal?Neupraví se to nějak samo po znovu zapojení baterie?Díky za info

 

PS:taky vyčištěno a pohoda.Snažil jsem se s tou klapkou nehýbat a po namontování je to bezproblemové i bez přenastavení....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...