Přejít na obsah

Motor žere olej - jaký použít


Guest Jeník2

Doporučené příspěvky

auto už mám opraveno, na ten nový koupený motor mi hodili moje rozvody, spojku, škrtící klapku, servo, alternátor, vyměnili olej a chladící kapalinu. Celkem jsem dal za práci + nějaký ten matroš přes 8 tis., za motor jsem dal i s cestou 5.500,- Kč. Nový motor nečudí a jede stejně tak dobře, jako ten můj starý. Všiml jsem si, že mi přestal padat pedál spojky v zatáčce, jak jsem to řešil zde http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=19840 zřejmě ta vyklepaná klikovka na to měla vliv, i spojka jde mačkat lehčeji. Uvidím, zatím jsem spokojen, tak snad motor dlouho vydrží.

 

 

Odkaz ke komentáři

Tak ať to zase jezdí :palec: Překvapuje mne, že se vyřešila i záhada s padáním spojkového pedálu. Nějak si nedokážu spojit souvislosti co, proč a jak.. :D Ale jedině dobře že vše funguje. Jinak starý motor máš ještě u sebe? Kdybys ho rozebíral, mohl by ses mi, prosím, mrknout, jaké těsnění je u odlučovače oleje? Je to ta plastová krabice vzadu na motoru, co z ní jde hadice do filtrboxu. Trochu mi v tom spoji odlučovač-blok motoru prosakuje olej, ale bojím se to sundat, protože po demontáži už by to nemuselo těsnit vůbec a teklo by to ještě víc než teď. A nikde jsem nenašel, jak je tam řešené těsnění, abych ho mohl vyměnit. Tak kdybys to sundaval, udělej pls nějaký fotky, moc by mi pomohly :)

Odkaz ke komentáři

Jedno z těsnění je číslo 036 103 677, druhé už je obyčejný O kroužek origo číslo N 906 175 01 ;)

 

Sundat raději až bude nové, mě obě ty těsnění praskly, tak jsem to musel dát na tmel, než jsme dal nový.. :D

To jsem potřeboval, díky! :beer:

Právě jsem to nechtěl jen tak rozebírat, pač vim, že pak už bych s tim nedojel ani pro nový těsnění. Takže objednám a pak teprve to rozdělám :))

Odkaz ke komentáři

Není zač :palec: jojo správný postup, já to chtěl dát původně na tmel protože mi to trošku prolínalo a nevěděl jsem co tam patří, ale když jsem to rozdělal těsnění bylo jak šutr a praskly mi obě... takže přišlo na řadu hodně tmelu :D

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...