Přejít na obsah

Krytka misto zamku ridice


djdust

Doporučené příspěvky

Zdravim, potrebuju pomoct - nekdo mi vniknul do vozu tak, ze vylomil krytku u kliky, ktera je misto zamku na miste u ridice. Koupil sem novou ktyku v Auto Kelly a dnes sem ji chtel nainstalovat - jake vsak prekvapeni, nedrzi tam i pres to ze ma ty dve "zaklapavaci" nozky. Co potrebuji vedet je, jestli si tam ma sednout takhle sama nebo jestli v tom prostoru za ni jeste neco neni, co by tam chybelo - je tam proste jen dira, vymezena dirou pro kliku a tesneni okolo.

 

Diky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Zdravim, potrebuju pomoct - nekdo mi vniknul do vozu tak, ze vylomil krytku u kliky, ktera je misto zamku na miste u ridice. Koupil sem novou ktyku v Auto Kelly a dnes sem ji chtel nainstalovat - jake vsak prekvapeni, nedrzi tam i pres to ze ma ty dve "zaklapavaci" nozky. Co potrebuji vedet je, jestli si tam ma sednout takhle sama nebo jestli v tom prostoru za ni jeste neco neni, co by tam chybelo - je tam proste jen dira, vymezena dirou pro kliku a tesneni okolo.

 

Diky za pomoc

Budeš při nejmenším potřebovat šroubovák s hlavou TX20, pokud asi tak s 10% pravděpodobností dobře dopadl třmen kliky uvnitř dveří.

Otevři dveře, levou rukou drž kliku v poloze otevírat a pravou rukou s TX20 vyšroubuj 1, nebo 2 šrouby, podle roku výroby, v oblasti kliky umístěné ve vnitřní straně dveří. Jeden šroub slouží k mechanické aretaci záslepky a 2.šroubem otáčíš mechanizmem třmenu, který záslepku drží. Můžeš pustit kliku, měla by být v poloze cca několik mm od dosednutí ke dveřím. Vlož záslepku a utáhni 1 ( 2 ) šrouby. Záslepka by měla pevně držet i bez utažení aretačního šroubu. Pakliže není něco v pořádku, tak tapec dolů. Nezapomeň, že budeš potřebovat novou ochrannou dveřní fólii, aby Ti pak do vozu nezatýkalo, nehlušilo a nešel prach...

Odkaz ke komentáři
Diky...snad se to povede...

 

Mam tomu rozumet tak, ze pri odstraneni ty krytky doslo k poskozeni ty folie ? (sem laik, ptam se jako lama ale chtel bych to vedet )

V pohodě, klidně buď laik. Pokusím se Ti to vysvětlit, aby jsi tomu porozuměl.

Ta fólie se poruší, pakliže budeš muset řešit třmen kliky. Porušíš ji Ty, aby jsi se dostal ke třmenu. Fólie je hned pod dveřní výplní...

Při násilné demontáži krytky patrně došlo k poškození třmenu kliky.

Odkaz ke komentáři
Jo tomu snad rozumim - takze pokud je trmen v poradku neni folie potreba? Ty srouby vidim i sroubovak by byl, ale nechtelo se mi do toho jit, kdyby byla ta folie nutna - to bych to radsi nekam odvez...

Jestli máš šroubky 2, tak pozor, ten menší vyšroubovat jen omezeně, jinak ho vyšroubuješ a spadne Ti do prostoru dveří - pak by jsi si dal rozborku zborku dveří :huh:

Odkaz ke komentáři
Tak pak písni, jak jsi dopadlo. :huh:

Zatím zdar kámo

 

Tak sem po akci - trmen predpokladam by mel stisknout tu krytku a jelikoz se pri vysroubovani a zasroubovani toho sroubku skoro nehne, predpokladam, ze odesel do vecnych lovist :o Mas potuchy kolik do toho pujde penez? Zejtra to nekam odvezu, tohle uz je na me moc :palec:

Odkaz ke komentáři
Tak sem po akci - trmen predpokladam by mel stisknout tu krytku a jelikoz se pri vysroubovani a zasroubovani toho sroubku skoro nehne, predpokladam, ze odesel do vecnych lovist :( Mas potuchy kolik do toho pujde penez? Zejtra to nekam odvezu, tohle uz je na me moc :(

Stalo se mi úplně to samé.. :D Za matroš jsem dal cca 200,- a za práci taky :) Akorát jsem si musel dát krytku do laku,ale šlo to.. :P

Odkaz ke komentáři
Stalo se mi úplně to samé.. :D Za matroš jsem dal cca 200,- a za práci taky :) Akorát jsem si musel dát krytku do laku,ale šlo to.. :P

krytku sem mel uz pripravenou v laku vid, s tim sem pocital :( ale s tim, ze to jde tak snadno otevrit to ne ;) furt ale lepsi nez rozsekany okynko :(

Odkaz ke komentáři
Havně si po opravě zalej zámek přímo mechanizmus tu díru pro otevření/zavření aby když to někdo snadno vyloupne (záslepku) tak at si neotevře šroubovákem......!!

 

Mrs.

 

diky za radu :D to je tam po starym zamku nebo je to takle jednoduchy? prijde mi to trosku "blboucky" :P

Odkaz ke komentáři
Tak sem po akci - trmen predpokladam by mel stisknout tu krytku a jelikoz se pri vysroubovani a zasroubovani toho sroubku skoro nehne, predpokladam, ze odesel do vecnych lovist :D Mas potuchy kolik do toho pujde penez? Zejtra to nekam odvezu, tohle uz je na me moc :P

Ahoj,

u nás v servisu účtujeme 200kč za práci, 286kč za ochrannou fólie, která se chtě nechtě musí porušit, 250kč za třmen kliky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...