Přejít na obsah

Kopnutie resp.otras motora pri štarte


Guest LE  JANO

Doporučené příspěvky

Guest LE  JANO

Pozdravujem,

 

viem, že to tu už bolo popísané až až, ale fakt už som v koncoch, som zvedavý kto sa nájde a poradí mi.

 

Keď naštartujem auto, tak cítim silný kopanec resp. otras do riadiacej páky robí to len pri zahriatom motore.

 

Teraz bolo tu popísané ohľadne vymení veľa.

 

Takže čo bolo menené a vôbec sa to nezlepšilo skôr by som mohol napísať čo som ešte nemenil -- spojka komplet,výmena rozvodov,nové palivové čerpadlo, tesnenie vstrekov, kabeláž k vstrekom, vyčistený EGR ventil, nový tandem, nový štartér detto batéria, všetky silenbloky, snímače teploty, snímač teploty paliva, na aute realizované čipnutie od CIMBU.

 

Včera som bol u mechanika ohľadne riadiacej jednotky všetko OK, tlaky, predvstrek, kontroloval proste všetko a zaujímavé všetko OK. Ináč robilo to aj pred čipnutím.

 

Kto sa nájde a poradí, mám dojem že som už vymenil skoro všetko, asi to pôjde iným spôsobom až vymením celé auto :-))

 

Chcem sa opýtať ešte jednú vec či by to nemohlo byť v ukostrení motora.

 

Prosím poradte a pomôžte ak niekto mal podobný problém.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
Guest LE  JANO

Ahoj, co vim tak lide menili strater, nebo baterku, nebo pak soft. uprava... :)

Ahojte, až sa to tu hanbím napísať, keď som kupil auto, tak mi odišlo palivové čerpadlo samozrejme nie za malé peniaze vymenili a vtedy to začalo.

 

Trhanie pri 3 a 4 stupni atď. ako vidíte predošlú prosbu o pomoc som poriešil už bez akéhokoľvek mechanika, ale samozrejme hlavne vďaka tomúto fóru.

 

Takže som sa rozhodol ešte pre jeden pokus, namontovanie spätného ventilu k palivovému filtru, no a na moje počudovanie mal som prepojené hadičky prepad šiel na prívod a prívod na prepad, neviem ako auto mohlo ísť ale najazdil som fakt dosť veľa km takto. Samozrejme spätný ventil som tam nedal.

 

Štart je už OK fakt ako nové auto a s trhaním je už koniec /nábeh plynulých otáčok od spodu/

 

Moje odporúčanie, ak má niekto problém s trhaním, výmena za čo najmenej peňazí :1. výmena elektrického zväzku k vstrekom,

2. výber štartéra poriadne vyčistiť a tzv. repas po domácky: uhliky, premastenie mechanizmu.

3. výmena batérie samozrejme po premeraní.

 

Ak to niekomu pomôže som len a len rád, pretože tento problém už dlho rieším motor 1,9 tdi 77 kw BJB.

Odkaz ke komentáři
  • o 6 let později...
  • o měsíc později...

mne to pri teplom motore niekedy štarte buchne- trhne - teplý štart mám upravený, ked som to riešil tak som zrepasoval štarter, vymenil sadu kablov ku baterke, baterku. auto ma 16 rokov, 345 tis. km , tak už to neriešim, niečo to auto ešte vydrží a potom ho hodím zo skaly....

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...