Přejít na obsah

1.6 74kw 99 netopí


Guest ZJ5.2

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi,chci poprosit o radu ohledně nefunkčního topení.Do tet jsem to neřešil,ale tet už je mi fakt zima :-).Voda se normálně ohřeje jak má,na budíku ručička kolmo,nepřehřívá se ani v letních měsících,ani při tahání podvalu a do kopcu.Vrtule na vodním čerpadle předpokládám,že bude v pořádku,přepadovou hadicí do vyrovnávací nádobky voda teče,při přidání otáček chrlí pěkně plnou hadičkou.Hadice co jde do topení u přepážky v motorovém prostoru je horká,druhá hadice co se vrací z topení je asi o polovinu chladnější(na omak).Tak jsem tu zpátečku odpojil,nastartoval motor a při volnoběhu jen tak pomalu vytékala,ale jak jsem přidal,tak to šlo zase plnou hadicí a celkem teplá voda,tak mi nejde do hlavy,proč to vubec,ale ani náznak tepla nefouká,uplně ledový vzduch.Předpokládám,že radiátor být zarostlí nemuže,když se voda vrací,je možné,že to je nák uzavřené u ovládání topení,že by nefungoval otočný knoflík studená-teplá?Nebo tam je náký ventil který otevírá teplou vodu do radiátoru a když je uzavřený,tak to koluje mimo radiátor???


Pokud někdo ví,poradtě prosím,než zmrznu :-) .Jo a všechny 3 táhla otevírají a zavírají do krajních poloh,tak že knoflík funguje.,vubec mě nenapadá kde muže být náká závada.


Dík Honza


Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...