Přejít na obsah

Unik oleje okolo svicek


Doporučené příspěvky

Muzou byt svicky jen spatne dotazene...

 

Co mam auto to uz je vic jak 5 let tak jsem se svickama nikdy nic nedelal tak nevim jestly zrovna toto by mohlo byt ono. Zkusim to ale do tohp se me moc nechce je tam pekne blbej pristup a vse co je na vrchu se me sundavat nechce. Jestly tu ma jeste nekdo nejaky napad tak pisnete. Diky

Odkaz ke komentáři

To byl jen můj první nápad, protože jsi nenapsal, jestli jsi něco se svíčkama dělal. Jinak ke svíčkám se dá dostat i bez sundávání sání, jen je na to potřeba správný svíčák s kloubem ;) .

Jinak ty svíčky jsou jen mastné nebo leží v oleji? Chtělo by to napsat více informací popř. by jsi mohl natočit, co za zvuk motor vydává...

Upraveno uživatelem Konny
Odkaz ke komentáři

Danbartt:

 

No asi budeš muset na to mrknout.Svíčky mohly být špatně dotaženy,nebo se pod ně dostal bordel a špatně těsní.To už se mi taky stalo.Dokonce se mi díky tomu samy povolily.Hold musíš to chca nechca překontrolovat.Mě to kdysi zmastil odborník,který mi dělal rozvody včetně svíček a podařilo se mu skřípnout kus malinkého štěrku pod svíčku a pak se divil proč svítí kontrolka motoru.No nakonec jsem si na to přišel sám.

Teď když měním svíčky,tak si vemu kus hadičky průmer třeba 6mm a tu zavedu ke svíčce před demontáží fouknu do ní a bordel zmizí.

Odkaz ke komentáři

Danbartt:

 

No asi budeš muset na to mrknout.Svíčky mohly být špatně dotaženy,nebo se pod ně dostal bordel a špatně těsní.To už se mi taky stalo.Dokonce se mi díky tomu samy povolily.Hold musíš to chca nechca překontrolovat.Mě to kdysi zmastil odborník,který mi dělal rozvody včetně svíček a podařilo se mu skřípnout kus malinkého štěrku pod svíčku a pak se divil proč svítí kontrolka motoru.No nakonec jsem si na to přišel sám.

Teď když měním svíčky,tak si vemu kus hadičky průmer třeba 6mm a tu zavedu ke svíčce před demontáží fouknu do ní a bordel zmizí.

 

No dotahnuti svicek asi neresi to ze je tam olej.To asi neni dobre,ze leze od svicek olej. Myslel jsem ze to je nekde z vrchu a u svicek se akorat nashromazdil.Umyl jsem cely motor a jde to od svicek jen 1 3 4.

Nemuze to byt treba tesnenim vika hlavy ventylu? Diky

Upraveno uživatelem Danbartt
Odkaz ke komentáři

Na každé svíčce je jakási deformační podložka,která se při dotahování promáčkne a pak těsní.Pokud se nedotáhne předepsaným momentem,nebo dle odbornosti montážníka a jeho citu tak,aby dostatečně těsnila,může se časem svíčka povolit chvěním,který vzniká chodem motoru a tím se oklolí svíčky zaolejuje.Auto by ale v tom případě i mnohem hůře jelo,protože by byla bídná komprese ve válci.

Zkus to vyfotit a pak to tady rozeberem.Pokud možno na všech válcích co to dělají.

 

No a pokud máš podezření na víko ventilů,tak to budeš muset vysledovat.Vše řádně poutírat a pak se uvidí,jestli jsi měl dobrého typa.Po každé jízdě rukou projet místa,kde by to sezhora mohlo stékat.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...