Přejít na obsah

výměna zadního silentu předního ramene na fábii 1


pavel71

Doporučené příspěvky

zvednout auto,podložit tak aby na nás nespadlo,povolit a sundat kolo

Obraz3030.jpg

ted si zespoda v rameni povolíme 13 oříškem 3 šrouby a vyháknem čep z ramene

Obraz3031.jpg Obraz3034.jpg

ted si 18 oříškem povolíme rameno viz foto,rameno si vysunem ven a vytáhnem ze zadního silentu

Obraz3032.jpgObraz3033.jpgObraz3035.jpgObraz3036.jpgObraz3037.jpg

ted je na každým jak to kdo udělá,první možnost je nabroušeným šroubovákem prorazíme umělohmotnou schránku silentbloku a vyloupnem ho ven,poté důkladně smirkem obrousíme vnitřek toho hliníkovýho oka,máznem vazelínou a nalisujem či přes tvrdý dřevo naklepne nový silentblok,mě se tadle možnost moc nezdála zvolil sem tedy tu složitější s tím že si vyndáme celej ten hliníkovej držák prst.gif
povolíme 2 šrouby jenž drží gumu stabilizátoru -13 klíč

Obraz3042.jpg Obraz3043.jpg

pod autem povolíme plechovej držák viz foto-2 šrouby 13 klíč,1 šroub 18 klíč

Obraz3039.jpg

dále 2 šrouby jenž drží to hliníkový rameno viz foto - 16 klíč

Obraz3040.jpg

a jeden šroub co to drží v předu v kastli viz foto - 18 klíč

Obraz3041.jpg

ted si celej ten hliníkovej držák vyndáme ven z vozu

Obraz3044.jpg Obraz3045.jpg

upnem do svěráku a pomoci naostřenýho šroubováku prorazíme umělohmotnou schránku silentu a ten vyndáme ven

Obraz3047.jpg

smirkem důkladně očistíme vnitřek toho hliníkovýho oka,po očištění namažem vazelínou a nalisujem nový silendblok

Obraz3046.jpg

tady je důležitý tam ten silendblok dát správně a neotočit ho -ta díra v silentu není přesně ve středu silentu je k jedný straně icon_exclaim.gif

Obraz3048.jpg
po nalisování nandáme ten hliníkovej držák zpět do vozu-já to tam dával najednou s už nasunutým ramenem
důkladně sem si ocelovým kartáčem očistil šrouby ty namazal grafitovou vazelínou a nejdříve si z lehka celý ten hliník i s ramenem uchytil až sem měl jistotu že vše dobře sedí a veškerý šrouby pudou dotáhnout sem veškerý šrouby postupně dotáhnul
po dotažení nasuneme spodní čep do ramene a utáhneme očištěnými a grafitovou vazelínou máznutýmy šrouby
naposled si dotáhneme oba šrouby jenž drží domek se silentem stabilizátoru ty taky nezapomenem očistit a namazat vazelínou
ted jen nasadit kolo utáhnout pustit na zem a vrhnout se na silent na druhé straně
po výměně obou silentů nebo pokud někdo dělá jen jeden je třeba zajet na seřízení geometrie prst.gif

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...