Přejít na obsah

Hyundai i30 combi - 1.6 GDI ;)


Doporučené příspěvky

tohle auto jsem vybíral dlouho, já kupuju auta podle toho na co ho potřebuju, takže tady bylo jasno, musíme se s manželkou ve dvou přepravit kamkoliv s jízdními koly nebo lyžemi uvnitř auta, auto musí být nesmrtelné a bezpečné, protože jsem zvyklý se o věci starat a musí mi vydržet, takže auto je na doživotí, aby finanční investice nebyla takovej propadák ....

 

tak nějak co přemýšlím jsem vybíral vždy, a auta co jsem měl dlouhodobě:

pracovní Fábia plně stačila k pracovním činnostem, kdy jsem jezdil sám s papírama v kufru, neskutečně malé provozní náklady

Transporter byl v době cestování s dětmi, neskutečné auto ...

C-max - po Transporterovi, v době, kdy už s námi děti nejezdí

Golf, opět pracovní auto, plně dostačující a s motorizací pro jednoho, dva lidi v pohodě a provoz za levnej peníz,

 

jediný co jsem si dopřál pouze srdcem jako mladej kluk byla Audi 100 s benzínem 2,5 litrů, turbo, quattro ...v roce 91, to jsem byl králem všech cest a mám pocit, že jsem najel více kilometrů předjížděním, než ve vlastním pruhu


C Max má stejne motory jak Focus?

 

ano

Odkaz ke komentáři

jasně, buď tedy mám benzín, protože mě baví a pak nemůžu řešit každej půllitr až litr spotřeby anebo chci spořit a koupím si naftu, samozřejmě jsou auta, kdy je benzín nesmysl (Turek, Multivan, např.) a pak jsou auta, které zase pořádnou naftu nemají (viz. tvůj Jeep)

no a pak je na zvážení, jestli to dunění dieselu a smradlavá tankovací pistole stojí za těch současných 50,- Kč na 100 km, to si radši nekoupím bagetu na benzince :lol:

 

když nad tím tak přemýšlím, tak mám ve fordu takovýho malýho americkýho brášku

Upraveno uživatelem jar_da
Odkaz ke komentáři

Ja mel vzdy benziny, pak jednou CRDI a ted zase benzina. Dalsi dve auta Vengu a Sportage mame taky v benzinu. Na spotrebu jsem nikdy nejezdil i kdyz si ji zapisuji a pocitam ... jezdim tak jak potrebuji a dle sve nalady :) Jaky bude muj dalsi motor je ve hvezdach. Ale pokud bych si mel vybrat mezi trivalcem 1,0 T-GDI, ktery nahradi v Ceedovi GDI a naftou 1,6 CRDI ... tak jasne zvolim naftu. Uz jsem psal drive, ze k temhle turbo malorazkam, na ktere automobilky prechazeji mam velky odpor.

Odkaz ke komentáři

hele u atmošky má podstatně větší vliv objem motoru, ten prostě nenahradíš, tedy mimo turba samozřejmě,

vykašli se na spotřebu a její sledování, čím víc na ní budeš myslet a čím víc se budeš snažit a špekulovat, tak to bude horší, jezdi ve vyšších otáčkách a uvidíš že to půjde dolů a pp si přepni na nějaký jiný údaj

Odkaz ke komentáři

Hele u takových aut nemá opravdu cenu tu spotřebu řešit. Třeba Skajuv Wrangler bude žrát nesmysl, ale tak kdyby nevěděl, do čeho jde, tak by si takový auto nekupoval. Jsou to auta pro radost. Stejně tak jsem si já koupil S6ku, prostě pro radost, řekli jsme si, že když ne teď, tak nikdy. A tam bych se asi zbláznil, kdybych si hlídal, za kolik to jede....

Odkaz ke komentáři

Když ono se to těžko posuzuje. Já teď poslední dobou jezdím z 90% 2km do práce a 2km z práce, navíc po městě, takže věčně studenej motor, pořád rozjezdy na křižovatkách atd. A to pak PP ukazuje třeba 15,4. Jenže v tomhle režimu i mámina 1.2 TSI jezdí za 9, to se nedá brát jako spotřeba v pravým slova smyslu. Když jsem jel někam trošku dál, tak to bylo cca mezi 9.5 a 12. Ale zas je problém, že ten PP nemá dvě paměti jako VW, ale prostě jen jednu hodnotu, která by měla být ve stylu dlouhodobé. Jenže na dlouhodobou to zas celkem dost lítá, stačí trošku přidat a jde to nahorů, pak zas při jízdě z kopce klesá...takže vlastně do dneška nevím, co to přesně ukazuje a mám z toho docela zvláštní pocit. S precizností němců se to nedá srovnávat ;)

 

Ale myslím, že při běžné jízdě po okreskách se dá přiblížit těm 10 (plus mínus autobus).

Odkaz ke komentáři

Jo, není to tak tragický. Samozřejmě je to kurva rozdíl oproti 6 litrům v oktávce, ale za to IMHO může hlavně 2 tuny hmotnosti a aerodynamika krabice od bot.

 

Být ten motor v takové oktě, tak myslím nebude mít problém jezdit za 8. A byla by to celkem raketa, navíc bez turbodíry, bez kopance a se slušným rozpětím otáček. Jenže na papíře by asi neměl normovanou spotřeba 4 litry jako TSI B)

Odkaz ke komentáři

Hele u takových aut nemá opravdu cenu tu spotřebu řešit. Třeba Skajuv Wrangler bude žrát nesmysl, ale tak kdyby nevěděl, do čeho jde, tak by si takový auto nekupoval. Jsou to auta pro radost. Stejně tak jsem si já koupil S6ku, prostě pro radost, řekli jsme si, že když ne teď, tak nikdy. A tam bych se asi zbláznil, kdybych si hlídal, za kolik to jede....

Ale tak o to nejde, já šel taky do malinko většího objemu, jen mně to zajímá, jakou to má reálnou spotřebu.

Skaja: no takže si myslím, že spotřeba je v pohodě, čekal jsem tak něco kolem 20 u takového auta.

Odkaz ke komentáři

Když ono se to těžko posuzuje. Já teď poslední dobou jezdím z 90% 2km do práce a 2km z práce, navíc po městě, takže věčně studenej motor, pořád rozjezdy na křižovatkách atd. A to pak PP ukazuje třeba 15,4. Jenže v tomhle režimu i mámina 1.2 TSI jezdí za 9, to se nedá brát jako spotřeba v pravým slova smyslu. Když jsem jel někam trošku dál, tak to bylo cca mezi 9.5 a 12. Ale zas je problém, že ten PP nemá dvě paměti jako VW, ale prostě jen jednu hodnotu, která by měla být ve stylu dlouhodobé. Jenže na dlouhodobou to zas celkem dost lítá, stačí trošku přidat a jde to nahorů, pak zas při jízdě z kopce klesá...takže vlastně do dneška nevím, co to přesně ukazuje a mám z toho docela zvláštní pocit. S precizností němců se to nedá srovnávat ;)

 

Ale myslím, že při běžné jízdě po okreskách se dá přiblížit těm 10 (plus mínus autobus).

 

Je fakt, že tyhle potvory nežerou až tak jak by se čekalo...

Já s touhle potvorou (Tahoe V8 5,3l) viz foto a podvál s další potvorou najel cca 1000km s průměrnou spotřebou 19l LPG/100km. A při ceně plynu je to cca jako 11l nafty na 100km.

Se samotným podválem to bylo cca 15l LPG/100km což není takovej rozdíl. A jízda s takovouhle atmoškou má fakt svý kouzlo. Na tahání ideální.

 

Sorry za off topic

post-297-0-73891800-1425280217_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...