Přejít na obsah

turbo - je to zatuhlé?


Doporučené příspěvky

Ahoj mám octu r.v 2000 66kw obtokový turbo.... problém s turbem delší dobu ...hadičky vyměněny...měl jsem ty do turba obráceně..auto jede lépe od spodu tlačí lépe ale padalo do nouzáku...když jsem dosáhl 3500 otáček

 

Dnes jsem zajel k nám do práce na dílnu...fouknul jsem 0,5 Bar do hadičky k baňce...táhlo vyjelo sotva 2cm...tak jsem sundal segerovku(bohužel byla prohnilá a ulítla vejpůl...zkouším rukou regulaci ....pásovinka vede nahoru (když to vezmu podle ní a podle hodinových ručiček ) tak když je zavřená tak je na 1-né hodině....když se otevře tak je těsně před 12-ctou hodinou...(podle videa je to tak jak to mám já (jde to krásně rukou).....tak jsem s tím hýbal 5 minut ..nasadím !(táhlo z banky jsem musel 1cm vytlačit)...tak valím domů...mám to 2km...takže mám tam trojku šlápnu na zem ...auto vyletělo ke 4000ot. a NOUZAK NIKDE!...turbo bylo více slyšet jak si hvízdá...pěkně to táhlo...

MÁM POCIT ZE JSEM SKORO NIC NEUDĚLAL A DOST SE TO ZLEPŠILO ALE NEPOTREBUJU TO ZAKRIKNOUT!
děkuji za odpovědi

 

Tady je to video: https://www.youtube.com/watch?v=DANxB5L8kuA

Odkaz ke komentáři

no byla zatuhlá regulace mě to dělalo to samé, mechanik jí taky rozhýbal auto jelo asi 14 dní parádně táhlo krásně všechno ale po těch 14 dnech začal výkon ubývat a už tolik netáhne do nouzáku teda nepadá ale jak říkal mechanik ona se regulace rozhýbe ale na jak dlouho, ale už není v nejlepší kondici v mém případě a kdy by bylo lepší novou pořídit a nebo spíš repas celého turba a byl by pokoj, prootže to turbo už není v nejlepší kondici a pořád jsou s tím nějaký problémy.....

Odkaz ke komentáři

no byla zatuhlá regulace mě to dělalo to samé, mechanik jí taky rozhýbal auto jelo asi 14 dní parádně táhlo krásně všechno ale po těch 14 dnech začal výkon ubývat a už tolik netáhne do nouzáku teda nepadá ale jak říkal mechanik ona se regulace rozhýbe ale na jak dlouho, ale už není v nejlepší kondici v mém případě a kdy by bylo lepší novou pořídit a nebo spíš repas celého turba a byl by pokoj, prootže to turbo už není v nejlepší kondici a pořád jsou s tím nějaký problémy.....

Co tam přesně zatuhne?něco v turbu nebo stačí jen koupit tu banku s tím táhlem?díky taky myslím že je to na chvíli ale ja jsem ji mohl mít zatuhlou protoze jsem mel obracene podtlakovy hadicky (ty dve co vedou do turba..tak to asi ta regulace nemohla makat vubec a tim zatuhla ...nemyslis? musim zkusit jerste ventil N75 ..nemám :-(

Odkaz ke komentáři

no mě mechanik říkal že byla zatuhlá regulace a po rozhýbání(jak to udělal nebo co s tím nevim) auto jelo uplně jinak takže víc ti k tomu asi neřeknu hele bohužel, říkal že jde koupit nová regulace, která stojí 2jku tkaže nevim zatím to pracuje jakstakž, výkon trošku polevil jak kdy někdy jede pěkně někdy hůř což právě dělá ta regulace no...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tvl, já jsem teď poslední dva nasranej permanentně, ale tohle najít na autě by mě asi rozbrečelo.
    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
×
×
  • Vytvořit...