Přejít na obsah

Dotaz na pružiny Eibach a zápis kol do TP


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

 

Mám pár menších dotazů. Chci decentně snížit auto, ale nechci žádný stavitelný podvozek, měl jsem na O1 stavítko od značky JOM a byla to docela hrůza...tvrdé, uskakané. Proto chci teď u O2 zachovat komfort, tudíž volím pružiny Eibach -30/30mm. Máte je někdo na autě? Chci je dat na originální tlumiče, nebudou tlumiče trpět? Nechci, aby mi tlumiče po roku odešli, takže chci vědět od někoho, kdo tuto kombinaci na autě má, zda tlumiče netrpí a jak je to s pohodlím. Jinak pokud pružiny Eibach koupím, dávají k ním TUV list, lze pružiny díky typaku dopsat do technického průkazu? Podařilo se to někomu?

 

Další otázka: Nevíte někdo, jaká maximální velikost kol je povolena od výroby na Škodu Octavii II, motorizace 1.9tdi 77kW, r.v.07?? Mám ve velkém TP zapsané pouze 225/45R17 a chci dopsat 18ky (225/40R18), ale nemám typový list od kol. Popřípadě nějaká rada, jak takové rozměry dopsat, aniž bych musel shánět typový list od daných kol...?

 

Díky předem za odpovědi a rady.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

presne tento problem mam aj ja:-) rozmyslam nad tymi pruzinami Eibach na OIIF a chcem vediet ci to niekto ma a na akych kolesach jazdi. ja mam obute 7.5JX18 ET 51 225/40. vzadu mam este 10mm podlozky aby neboli utopene kolesa. nebude to suchat ak sa to da o 30mm dole v predu aj zadu a sadnu si na zadne sedadla 3 osoby?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Já už sport. pružiny Eibach -30/30mm nasadil dávno:) Je to paráda, krásně se změnily jízdní vlastnosti, auto sedí na cestě jako přibité oproti sérii, vůbec není tvrdé, komfort zachován, ztuhlo to jen lehce příjemně a hlavně vypadá lépe, není to taková vysoká koza. Auto mám momentálně na kolech 17´(8Jx17, ET 35, pneu 225/45/17)...u ETečka 35 nejsou třeba podložky, kola jsou krásně zároveň s blatníkama. Mohu dodat fotku, pokud budeš chtít. Jinak vůbec nemusíš mít obavy v tom, kolik lidi v autě povezeš. Já jel nedávno skoro s plným autem do Švýcarska (1150km) a absolutní pohoda ve všech směrech. Mohu tyto pružiny jen a jen doporučit, ostatně chválí si je každý kdo je má - proto jsem do nich taky šel.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Já už sport. pružiny Eibach -30/30mm nasadil dávno:) Je to paráda, krásně se změnily jízdní vlastnosti, auto sedí na cestě jako přibité oproti sérii, vůbec není tvrdé, komfort zachován, ztuhlo to jen lehce příjemně a hlavně vypadá lépe, není to taková vysoká koza. Auto mám momentálně na kolech 17´(8Jx17, ET 35, pneu 225/45/17)...u ETečka 35 nejsou třeba podložky, kola jsou krásně zároveň s blatníkama. Mohu dodat fotku, pokud budeš chtít. Jinak vůbec nemusíš mít obavy v tom, kolik lidi v autě povezeš. Já jel nedávno skoro s plným autem do Švýcarska (1150km) a absolutní pohoda ve všech směrech. Mohu tyto pružiny jen a jen doporučit, ostatně chválí si je každý kdo je má - proto jsem do nich taky šel.

A zapisoval jsi je nakonec do TP? Právě o nich taky už uvažuji, ale nechci mít potom problémy na STK nebo při bouračce, když mám havarijku. Ve velkým TP mám napsáno, že při sportovní výšce pérování bude výška 1449 místo tovární výšky 1485, to znamená, že rozdíl je 36mm. Takže pokud bych to upravil tak, abych docílil výšky 1449 podle TP, bude vše v pořádku?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
    • Dveře, jako že plech určitě stejný, ostatní věci jako zámek, spouštění okna a řj už mohou být jiné. Ale to se přehodí.
×
×
  • Vytvořit...