Přejít na obsah

HID prestavbove xenonove sady


Doporučené příspěvky

HIDky sa moc neoplatia, mal som ich chvilu. Ked to mas v cocke, tak sa to da s rozumom pouzit. Myslim tym zostelovat svetla tak, aby si neoslnoval ostatnych, pretoze nivelaciu asi nemas. Dalsia vec su ostreky svetiel, ktore by mali byt na aute so svetlami, ktore maju svetelny tok nad 2000lm. Ono je to hlavne risk, ked ides do zahranicia, niekde to pokutuju peknymi palbami, nehovoriac o tom, ze cez STK neprejdes. Cize tam daj radsej NBU, su uplne postacujuce, alebo to komplet prekopat na origo xenony ;)

Odkaz ke komentáři

Mas automaticke naklapeni? Nemas... Mas paraboly? Nemas... Tak si do tech svych cocek dej nightbrakery a mas pokoj.

 

Potkat te jinak na silnici, tak ti dam montpakou do svetel...

aby ses nedivil, že ti tu montpaku pak dotyčný vezme a vrazí ti ji do kedlubny. Hidka v projektorech je 100x lepší jak v klasických parabolách a naklápění půjde na kolečko tak, jak si mnozí nechali upravovat origo xeny na O1

Odkaz ke komentáři

Co furt resis? Origo xenony z O1 na kolecko a z O2 jsou v klidu ale projektory s hidkou na stejnym principu ne? To ted trochu nechapu :D zkus me vysvetlit, jakej rozdil bude napr ve svetlech tve predface octavie kdyz koupis svetla xenonovy a svetla s cockou a do nich das hidku. Teplota bude u obou 4300K. Spravne by mela byt samozrejme nivelace, ale je to az takova vyhra kdyz si svetla stahnu trochu dolu a v pripade potreby to zreguluju?

 

Me kolikrat daleko vic oslni obyc halogen s tou vasi NB zarovkou. Za me nechat bud jak to je, nebo klidne HID a sklopit trochu svetla.. ja to ale delat nebudu a sezenu klidne xenony s naklapenim i do stran. Bud chci a zaplatim si za to a bude to top, kazdy jiny reseni bude v necem pokulhavat. I to, ze NB bych menil co pul roku, na co bych se mohl pekne vysrat :)

Odkaz ke komentáři

Problem je v tom, ze projektor s clonou pro xenon. Vybojku je jiny, nez projektor pro halogen vybojku. A bez automaticke nivelace pri jizde do kopce to oslnuje jak svine. Bez nivelace ani ranu.... jinak k osteikum. Jsou tam kvuli ocisteni svetla. Xenon ma jak jiz bylo psano znatelne vice lm a ostrejsi svetlo a udajne ruzne necistoty ovlivnuji rozptyl svetla. Proto tam jsou tlakove ostrikovace. A dalsi vec je, ze xenon vydava 90% svetla a 10% tepla. V zime nerozehreje led a snih. Kdezto zarovka ma 90% teplo a 10% svetlo. Komplet prekopani na xenon vyjde na cca 13000kc.

Odkaz ke komentáři

Nivelace jde nakodovat jen na jednu napravu. Ja kupuju xenony na FL za 1000kc par bez vybojek. A za 3000kc je poustim dal. Vybojky jsou obe 1000kc. Kabelaz neni az tak extra slozita. Navic jsme od MB co ti mam povidat ? ostrikovace 1000kc/ks a hodne lidi si je stejne nechala odpojovat. Zalezi jaky mas nakup dilu potom se lisi ceny. 2012 xenony komplet jsem kupovsl loni za 4500kc par vcetne vybojek a jednotek.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Napisem o svojich skusenostiach s HID sadami, minulý rok v lete som si kupil klasicku prestavbovu sadu s teplotou 5000k, namontoval som to a nebol som velmi spokojny, hlavne ked poprsalo bola viditelnost na mizernej urovni, tak som si povedal ze skusim tie 4300k cize som si kupil nove vybojky a nemozem na ne dopustit, co sa tyka toho ze v zime ti to nerozpusti sneh a lad to je hlupost.... roztopi to vsetko a nikto ma nepresvedci o opaku pretoze to mam odskusane, co sa tyka oslnovania... ked som mal halogenky mal som ich nastavene uplne hore a kazdu chvilu mi niekto blikal.... teraz mam sklopene svetla o jeden stupen dole vidim krasne a za ten rok co mam prestavbovu sadu na mna neblikol nikto ani raz ! to znamena ze nikoho neoslnujem, Samozrejme ak prejdem horizont tak oprotiiduceho na chvilku oslnim ale to sa dialo aj pri halogenoch.... momentalne mam najazdene na tej sade nejakych 40 000

Odkaz ke komentáři

Taky jsem dal na zkousku hidky, mel jsem je za super peniz s teplotou 6000K. Viditelnost za deste bidna. Svetla mam nastaveny na normal a musim rict, ze od ledna na me blikl pouze jeden clovek a to buh vi proc. Nikdy se nestalo, ze by na me nekdo jinak blikl, takze asi tak. Projektory nutnost, v halogenech hidky tupost.

 

Akorat mi tedy xeny blikaji po otoceni klicku, nevim proc. Vzdycky tak 3x - 4x a zhasnou

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...