Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic

MR 2009 a výš (po faceliftu) + OII Tour

Elektrika specifická pro modely po faceliftu

318 topics in this forum

1. Denní svícení 1 2 3 4

• 110 replies
    • 48 634 views
  2. Coming/leaving home 1 2 3

• 73 replies
    • 36 653 views
  3. Corner mlhovky 1 2 3 4 11

• 306 replies
    • 83 297 views
  4. Diagnostika 1 2

• 55 replies
    • 31 989 views
    • 0 replies
    • 8 743 views
    • 1 reply
    • 56 views
  5. TPM cez Maxi Dot 1 2

• 36 replies
    • 8 408 views
    • 1 reply
    • 54 views
  6. Stropní světlo

• 6 replies
    • 254 views
    • 3 replies
    • 243 views
    • 1 reply
    • 263 views
    • 2 replies
    • 149 views
  7. BCM

• 1 reply
    • 152 views
    • 8 replies
    • 182 views
    • 11 replies
    • 4 515 views
    • 4 replies
    • 251 views
  8. světla

• 1 reply
    • 92 views
    • 49 replies
    • 11 607 views
  9. Preflashovani budiku

• 2 replies
    • 298 views
  10. Budíky 1.6 MPi

• 7 replies
    • 466 views
    • 1 reply
    • 184 views
    • 9 replies
    • 2 174 views
    • 8 replies
    • 617 views
  11. AUTOMATICKA SVETLA.

• 24 replies
    • 2 047 views
  12. Pin budiku

• 4 replies
    • 200 views
    • 3 replies
    • 228 views
  13. zapojení zrcátek

• 5 replies
    • 283 views
    • 1 reply
    • 120 views
  14. Alarm

• 2 replies
    • 153 views
    • 3 replies
    • 2 746 views
  15. PP + tempomat

• 1 reply
    • 163 views
    • 1 reply
    • 216 views
    • 1 reply
    • 238 views
  16. Multifunkční volant 1 2 3 4 6

• 166 replies
    • 56 381 views
  17. octavia 2

• 0 replies
    • 93 views
    • 1 reply
    • 184 views
  18. prava zadni mlhovka

• 6 replies
    • 261 views
    • 1 reply
    • 214 views
  19. Vyreseno

• 0 replies
    • 108 views
    • 1 reply
    • 103 views
    • Tak se mi nakonec podařilo povolit i to velké jakoby víko. Je to normálně pravý závit. Ale rukama to povolit nešlo. Musel jsem vzít větší kladivo, kus ploché oceli a opatrně střídavě bouchat do těch výstupků na víku pomalu se to uvolnilo a začalo otáčet, Bohužel gumové těsnění pod tím - teda jeho spodní část se zřejmě dlouhodobým působením výparů benzínu "stala doslova nutelou, kterou bylo možné namazat na chleba. Když jsem těsnění stahoval z čerpadla, tak se zřejmě celkově ještě natáhlo (zvětšil se obvod-délka), takže potom to s tím znovu zpět zkušebně nasadit nešlo (nutelovou mazlavou část jsem odstranil a nechal jen tu pevnou) protože se tam krčila a vadila ta protažená část.... No zkusil jsem zkušebně napojit to čerpadlo na 12 V zda půjde poznat, jestli to teda jede (samozřejmě po vylití benzínu, jelikož do nebe ještě nechci....drátky při dotyku u konektorů jiskří....) ale jen to tak bručelo, z čehož jsem bohužel nepoznal, zda to je zvuk otáčení čerpadla, nebo že by bylo nějak spálené.....samotné čerpadlo se mi z obalu vytáhnout nepodařilo..... Nemáte někdo tip jak poznat, že čerpadlo jede ? 
    • Zdravím chlapy, mám Octavia 3 1.6TDI 81KW, 2015, najeto 113k a mám s ní tyto dva problémy níže. Než se začnu modlit k bohu, možná mi pomůže tady někdo z vás. :) 1) Pokud zatočím jen lehce doleva, auto začne dělat příšerný bordel z levé části auta. Mně to přijde odněkud od kola, ale někomu to přijde jako z levé části motoru. Nejprve to dělalo jen v "plném rejdu", ted už stačí jen lehce pootočit volantem doleva. Jakmile volant srovnám, je po zvuku.  Tento "bordel" auto dělá zvláště, když šlapu na plyn. Jakmile sundám nohu z plynu, zvuky jsou nepatrné. Před měsícem bylo měněné levé ložisko a levý homokinetický kloub, před Vánoci také kotouče a destičky a bohužel výsledek žádný. Otci (mechanik) také přijde jako kdyby zvuky ani nebyly mechanické, spíše jako když vyleze nějaká hadička. Auto jsme testovali nahoře na zvedáku, otec pod ním, ale nic neviděl.. Zvuk je velmi otravný a už jsem z toho dost neštastný. 😄 Poté, co jsme to již vzdali, bylo auto i v Tukasu a po 2 hodinách mi ho mechanik stejně vrátil, že neví co s ním.  Známý má již "čtyřokou" Octavii, rok starou a najeto 15k a má stejný problém. Možná jste již tedy také někdo řešil ? :) 2) Za studena auto, než se ohřeje, šílené píská. Vyměnili jsme řemen u altíku a auto píská dál. Řemen jsme poté potřísnili nějakým speciálním lepivým sprejem a bylo po pískání. Nicméně druhý den ráno opět tento zvuk v plné parádě nastoupil. Dočetl jsem se tady od vás, že Octavia 3 údajně trpí na vodní pumpu (obvykle právě kolem 100k) a mohlo by to být tím. Chci jsem se zeptat na váš názor zda by to opravdu mohla být vodní pumpa než jí vyměním i s rozvody ve 113k. Pumpa mi totiž zatím nevytekla a motor se také nepřehřívá.. Problém trvá cca od Vánoc. Předem moc díky za všechny případné rady !
    • Sem hodim naky video z kamery 🙂
  • Create New...