Přejít na obsah

chladici kapalina motoru mizi


Doporučené příspěvky

zdravím všechny octavianty :rolleyes: ,

pánové tak mám taky zkušenost, tak se chci s vámi podělit a poprosit o radu.

Pořád mi mizí chladící kapalina, letos jsem dolíval asi 15 litrů fridexu, jelikož to není za pusu a svou octavesu bych chtěl ještě doladit, tak bych byl velice vděčný za každou radu.

Takhle : jedu z Brna dom (cca 40km) v Brně na parkaču doliju fridex, tak 1,5 litru a po cestě mi ho něco sežere. Ze začátku to nebylo tak akční a tolik to nemizelo, ale tedka už to není dobrý, nehledě na to, že mi je zima, protože auto netopí samozřejmě.

Pokoušel jsem se tam nalít ten Utěsňovač chladiče, ale pomohl na chvilku, když se ráno podívám pod auto žádný flek, skvrna nebo něco podobného.

Do motoru si myslím, že to neteče, kdyby takový množství kapaliny nateklo do oleje,tak by motor asi hodně nadával a hlavně olej nepřibývá.

Díky všem, co budou mít chuť diskutovat a poradí..

 

Vím, že tady jsou lidi, co ví .. co umí .. a poradí.

 

dik za podporu.

Odkaz ke komentáři

S tím se dá dělat jen jedna věc pořádně zkontrolovat těsnost chladící soustavy a pokud je v pořádku, tak to musí mizet do motoru, ale protože se zmiňuješ, že olej je v pořádku (nepřibejvá a není bílej), tak by mohlo být prasklé těsnění pod hlavou a v horším případě prasklá hlava, což by se mohlo projevovat bílím kouřem z výfuku ...

Odkaz ke komentáři

pokud to pousti do motoru tak ta merici tyci poznas ze je tam voda, ten olej ne nejak moc svetli a ma tam jako by smohi od vody, prece to poznas sam, vis ze se voda a olej nedaji shromazdit takze to bude viden na merici tyci ze neco neni OK pokud to jde do motoru.

 

Jinak parkun negde na suhem a uvidis gde to zhruba bude tect a pak se zamiri na to misto. Slisel jsem ze gdy je vodni pumpa v haji tak to take pousti. Doufam ze to zustane jenom na tech spojeh nebo mas prasklou nejakou z teh hadic.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...