Přejít na obsah

Snímač Vačkového hřídele G40


kave66

Doporučené příspěvky

Řeším problém s chybou Símače Vačkové hřídele (G40) na BMN 2.0TDI PD 125kw 16ventil stávalo se nepravidelně, vždycky jen za teploty vody cc70-90C, auto nechtělo startovat po delší době ale chytlo (za studena chytlo vždy na na první otočení), čidlo jse vyměnilo za nové. Musí se sundat rozvody minimálně aspoň jedna kladka u 16ventilu to prý jinak nejde. Po výměně za nový snímač je chyba stále a auto už vůbec nenastartuje ani studené, kabely proměřený a prý jsou v pořádku, mechanika napadá vyzkoušet jinou řídící jednotku jinak prý neví ale nějak se mi to nezdá neví někdo kde by mohl být problém ? Na co se popřípadě podívat? Je možné že může být chyba v řídicí jednotce? Jsem z toho zoufalý s vidinou že odstraním problém který mě zas tolik netrápil jsem bez auta už nějaký ten den a vidina opravy žádná.

 

Jinak diagnostika pouze hlásí chybu snímače vačky jinak bez chyby. Rv08 naj195t.

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Jediná možnost teda je koupit origo ve škodovce za který chtějí cca 2200,- a vyzkoušet znova prohodit?

 

Mechanik řikal že buď ŘJ nebo Čidlo, no asi mi nic jiného nezbyde ..... Na čidlo mám 14dní na výměnu tak asi to budu muset udělat abych to stihl, zítra se vyzkouší ŘJ pokuď to furt nebude startovat zajedu koupit do škodovky origo ... žádnou jinou možnost nevidím .....To si mě nepotěšil, netušil jsem že může být problém opět ve snímači ...

 

Máš zkušenosti, nebo víš o někom komu nové čidlo nefunguvalo?

 

 

 

 

Nepotesil jsi me (koupil jsem to samy) a ani ja te nepotesim. Problem muze byt klidne v tom cidlu, nebyl bys prvni..

 

Odkaz ke komentáři

Presne tak. Pokud to nepujde s origem a porad to bude hlasit problem s cidlem, tak zkouset dal.. Ale nezda se mi, ze by odesla RJ po vymene cidla..

 

Mas nekde konkretni vypis chyby z toho novyho cidla?

 

 

zkusenost napriklad zde: http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?p=1005327&sid=1d38bbe5844c108168d04f1189334fe1

Upraveno uživatelem Laurin Klement
Odkaz ke komentáři

Tak ráno jsem koupil origo čidlo za 2300,- odpoledne se vyměnilo a funguje tak jak má. Takže špatné zkušenosti s neorigo snímači můžu potvrdit a doporučit nešetřit a koupit origo nebo Vás to bude ve finále stát víc než byste ušetřily jako mě :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...