Přejít na obsah

neopravené klima


milča

Doporučené příspěvky

ahoj všem, pokusím se být stručný, před třemi týdny jsem dal okta II 2,0tdi do autor. servisu s tím, že mi přestala fungovat (chladit) kimatizace, tedy jsem to tam dal na doplnění. při přebírání vozu ani slovoi, prostě klima bylo překontrolováno a doplněno. 1200,- a hurá na dovču. cestou jsem si zažil očistec, prostě klima nic. stejné, jako při předávání vozu do servisu. nyní jsem reklamoval, že co s tím jako dělali, že klima stále hřeje. prý klima dofoukli, najednou to může být prý kompresorem, že mi dají vědět (auto si tam nechali na 2 dny, že prý ne každý to může dělat). a nový kompresor prý 15tis....

a teď - přijde mi to trochu zvláštní, nejprve mi auto předají, peníze shrábnou a najednou je vadný kompresor? to to nezjistili při dofukování klima? prosím o rady - zkušenosti, pokud máte... nechci domýšlet, zda se z jejich strany nejedná o "sviňárnu", jde mi to, jak postupovat a proč to nezjistili předtím... ale možné je vše. díky moc, milča

Odkaz ke komentáři

Ono také záleží,co jsi servisu řekl.Jen jestli že ti to nechladí,že chceš doplnit-zkontrolovat chladivo,tak udělali co měli.Pokud jsi řeklk,že máš nefunkční klimu,že chceš udělat diagnostiku,opravu,pak udělali chybu.

Sám dělám klimy a když se člověk špatně vyjádří,nic nenadělám.Druhá věc je ta,že se tě mohli pořádně zeptat.

Odkaz ke komentáři

Starý kompresor na aute si niekde poznač aby si bola istá že ti ho menili keď ho vôbec budú meníť a nezabudni si ho potom vypýtať a skontrolovať či to je on a či je v aute nový a nie dajaký šrot za cenu nového ;)

 

jasně, díky, ale to jsme přeskočili to, co mne zajímá spíš, tzn. - zda lze autoriz. servisu v tomto věřit, že jsem jim dal auto na dofouknutí klima, oni to udělají, klima stále nechladí a najednou mi chtějí měnit kompresor... tedy, zda se na to nedalo přijít už při dofukování klima...

Ono také záleží,co jsi servisu řekl.Jen jestli že ti to nechladí,že chceš doplnit-zkontrolovat chladivo,tak udělali co měli.Pokud jsi řeklk,že máš nefunkční klimu,že chceš udělat diagnostiku,opravu,pak udělali chybu.

Sám dělám klimy a když se člověk špatně vyjádří,nic nenadělám.Druhá věc je ta,že se tě mohli pořádně zeptat.

 

no, prostě mi nechladilo klima, měl jsem před delší cestou do zahraničí, tak jsem řekl, že chci zkntrolovat a doplnit klima, že to nechladí, ale fouká teplý.

o diagnostice jsem jim - pravda - nic neříkal...

(trvalo jim to před tou cestou dvě hodiny a že prý je to teď plný, takže to asi vypadá na kompresor, zítra mi mají ale volat s přesným výsledkem, co zjistili...)

Odkaz ke komentáři

pokud jsi něco špatně formuloval,tak se nediv.K nám také jezdí,že chcou doplnit,že jim nejde.Pokud ale zjistím,že tam mají O chladiva,rovnou jim řeknu,že asi bude problém.Pokud mají půlku a nechladí,je taký problém.

U OII docela často odchází klimakompresory.ceny použitých okolo 2500-3500,nové okolo pětky(inzerce)

Odkaz ke komentáři

pokud jsi něco špatně formuloval,tak se nediv.K nám také jezdí,že chcou doplnit,že jim nejde.Pokud ale zjistím,že tam mají O chladiva,rovnou jim řeknu,že asi bude problém.Pokud mají půlku a nechladí,je taký problém.

U OII docela často odchází klimakompresory.ceny použitých okolo 2500-3500,nové okolo pětky(inzerce)

 

 

jj, nedivím. jen jsem chtěl slyšet názor, proto jsem sem napsal.

proč mi ale říkal, že kompresor stojí patnácku...? nic, to už je asi fuk...

 

(jen pro info - já jsem malinko ztratil v tento servis důvěru, tentokrát nebylo zbytí a tu klimu musel dát narychlo tam)

Odkaz ke komentáři

Ja mňel problém s klimou a kompresor mňe stal 7.5 tis. svyměnou a doplňenim . Klimu mi odrovnal na STK emise když to vytačel na 5000 otaček a to dělal tak 1/2 hodiny v kuse .Někteři mechanici jsi hovada neřikam všichni? ten co mi to dělal tomu bych vzal i rodný list. Na každou sviňi se voda vaří zdravím všechny maco.?

Odkaz ke komentáři

Takže to opravdu bylo kompresorem. Prý při doplňování to sice technikovi bylo divné, že to trvá tak dlouho, ale že na to prostě přišli až teď. Takže raketa - 15 - 20 tis. Do toho smz nejdu, nejsem blázen, takže pokud někdo máte kladnou zkušenost s někým, kdo by tam dal repas, budu rád za kontakt. (tento servis prý repas za 11 tis.)

 

 

Odkaz ke komentáři

Hela já dal taky auto na preventivní odsati a naplnění do škodovky, když to vraceli, tak technik říkal, že to nemá málo chladí, že bude v hajzlu kompresor

Pravda uz nekolikret se mi předtím stalo, že to mělo pomalejší náběh, ale to je i dva roky z5

Do po tom naplneni jsem najel asi 500km a klima zdechla

Nastesti to rolbar diagnostikoval jako ventil na kompresoru a vyměnil, ve škodovce chtěli měnit kompresor a ještě neco, takže asi tak cca 20 litru

Ale ne na kazdym typu to jde menit

Odkaz ke komentáři

Hela já dal taky auto na preventivní odsati a naplnění do škodovky, když to vraceli, tak technik říkal, že to nemá málo chladí, že bude v hajzlu kompresor

Pravda uz nekolikret se mi předtím stalo, že to mělo pomalejší náběh, ale to je i dva roky z5

Do po tom naplneni jsem najel asi 500km a klima zdechla

Nastesti to rolbar diagnostikoval jako ventil na kompresoru a vyměnil, ve škodovce chtěli měnit kompresor a ještě neco, takže asi tak cca 20 litru

Ale ne na kazdym typu to jde menit

 

hmmmm....

snad nejsou tak blbi a kdyby byla moznost vymenit pouze ventil a ne celej kompresor, tak to snad zkusi, ne? nebo myslis, ze to takhle nelze urcit? tzn. - mam zkusit ten ventil?

nicim jinym to asi byt nemuze, kdyz rekli kompresor, tak jim bohuzel (musim) verit... (?)

jj, presne, 15 az 20 tis.

Odkaz ke komentáři

20 tis je víc jak 4tis a pochybuju, že vědí, že lze někdy vyměnit ventil

Lidi co k nim jezdi do servisu jim věří, tak to už nikde neresej a nechají to vyměnit

Ja rolbaroj popsal do telefonu problém, kouknul na typ kompresoru a z odpověděl pár otázek a pak Jarda vyměnil čidlo a trada chladim

Ale ne vzdy to jde

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...