Přejít na obsah

Cvaknutí od brzd po změně směru


iphonik4

Doporučené příspěvky

Zdravím! Jsem majitel OIII RS TSI DSG r.v.2015. Aktuálně najeto cca 7000km. Poslední dobou si čímdál víc všímám jevu, který jsem nespatřil ani na RS II FL, či na Superbu II FL 1.8TSI. Vždy, když při parkování změním směr (např po jízdě dopředu zařadím zpátečku) a pak zabrzdím, tak při první zabrždéní se vždy ozve cvaknutí od předních brzd. Jak kdyby se destičky o mm posunuly směrem jízdy. Dělá to vždy pouze první zabrždění. Druhé a další zabrždení to až do další změny směru nedělají. Byl jsem s tím v servisu. Tam mi kompletně rozdělali brzdiče, zjistil že je vše OK a vše řádně dotáhli. Nicméně servisní poradce mi říkal, že majitel autosalonu má Superba 3,6FSI a tam to dělá prý ještě více. Dokonce u nich byl jednou s jiným Superbem 3,6FSI zákazník, který měl stejný "problém" a dohnal to až do výměny brzdičů. Prý to nepomohlo. Dále to prý zkoušel na jiné RS III, ale TDi a tam to prý také dělalo. Závěr tedy je, že u nejvetších brzdičů, které ŠA montuje je to prostě konstrukční vlastnost. Ptám se tedy majitelů trojkových RS, trojkových Superbu 2.0 TSI a dvojkových Superbů 3,6FSI. Dělá Vám to také? Prosím neodpovídejte skrz slabší motorizace. U těch vím, že to vlivem menších brzd nedělá. Děkuji za odpovědi :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...