Přejít na obsah

Otřesy ve volantu při brždění


pointfrost

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám cca 3 týdny nové kotouče, desky, zadní pakny zadni bubny (zkoro komplet brzdy).

První týden pohodička. Vím že musím šetřit kotouče a moc nebrzdit ať se zajedou a tak brzdim mirně a s motorem.

 

Poslední týden ovšem strašné otřesy v volantu když sešlápnu brzdu.

 

Z mých zkušeností tipuju křivé kotouče, ale s těmi ATE od výroby nebývají problémy. A ja jsem si jistý že jsem je neskřivil (ani nejsou spálené / fialové).

 

Silentbloky v rameni, zadní jsou trochu naprasklé.

Čep řizeni levy je nový original škoda, pravý je tam puvodni takže tipuju 9let starý.

 

Mohlo by to být ještě něco jiného ? Kdo ví ?

 

Edit:

- vodící čepy jsem očistil a namazal, byly vpořádku.

- tlumiče jsou určitě na sračku

 

Tak vidim že na starem foru se toho řeši hodně, a nikdo nevi čim to je kromě vyměny brzd za RS nic nepomaha.

Upraveno uživatelem pointfrost
Odkaz ke komentáři

Při omlazování předních brzd bych určitě doporučil postupovat komlexně a ne polovičatě, jak to všichni dělají. Hrrr, hrrr, ať je to za hodinu hotový, pak bič a pryč. A stejně Vás to pak nemine. Jen s tím rozdílem, že to pak stojí dvoje many. To znamená že v první řadě vyměnit ložiska F.A.G nebo SKF, při této demontáži rozhodně pečlivě a na přesném soustruhu zkontorolovat házivost obou nábojů kol, případně 0,nic olízinout dosedací plochu pro kot.!! Použít nové kotouče (případně ty co jsou perfektně stočené + olíznutí vnitř. dosedací plochy k náboji) k tomu nové desky. Dosedací plochy náboje a kotouče se NIKDY nenatírají barvou!! Na brzdičích zkontrolovat nežádoucí vůli plovoucích čepů, vyměnit jim prachovky a hlavně čepy zamazat! Vyměnit včechny 4 silentbloky na ramenech + gumy uložení stabíku. Vyměnit (nešetřit a koupit pořádné, ne Starline) spodní kuláky. Udělat laserovou geometrii + odklon př. kol.

 

pointfrost: pokud máš špatné i př. tlumiče, vyměň je zároveň s brzdama, ať neděláš zbytečně dvakrát geometrii (pokud to budeš takhle rozdělávat).

 

To je asi tak všechno. Takto jsem postupovat asi tak na 6 autech a doposud nikoho z nich brzdy nezlobí - včetně mě a že se s brzdama moc nemazlím (teda když jedu sám).

Přeji dalších šťastných 80 000km s novýma brzdama.

Upraveno uživatelem milan II
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Cau kluci,

 

 

ja mam jeden vlastni poznatek k vibrujicim kotoucum. Nedavno jsem vymenoval sve mámě predni kotouce za nove TRW a TRW desticky, protoze ji zacal dost vibrovat volant pri brzdeni. Po ujeti cca 1500 km zacal volant opet vibrovat. Pak jsem si taky ciste nahodou vsimnul ze ji pribrzduje leve zadni kolo - bylo dost horke oproti druhemu. Tak jsem nelenil a rozdelal jsem zadni kolo rozhybal pístek a svete div se je po vibracich. Nevim jak zadni kotoucova brzda souvisi s vibracemi predni napravy ale proste to prestalo vibrovat. Jeste jsem flexou liznul hrany na tech zadnich kotoucich. Je to bud nahoda nebo nevim, ale vibrace do volantu jsou pryc. Ma najeto asi 2500 km na novych kotoucich.

 

Chozee

Odkaz ke komentáři
  • o 5 týdnů později...
  • o 2 týdny později...

Určitě jediné co prý pomůže na kroucení kotoučů u Octavie 1čky je vyměna i nábojů, kotoučů, třmenů, ložisek a silentbloků.

 

Ovšem né za originál ale buďto za 288mm z 1.8t nebo RSka což jsou myslím 312mm

 

problem se nevyskytuje na žadnem jinem stroji, ani golf ani novějši okta atd to nemaji.

 

RS brzdy sem viděl ojete se vším všudy i s zadníma a nápravou za 12k - 15k

 

Nové brzdy z 1.8t prej stojí okolo 6k - 12k = náboje, těhlice, třmeny (možna i kotouče a desky ? netuším)

 

kotouče a desky potom volit od firmy:

 

Desky - Textar

Kotouče - Ferodo, Brembo (bo jak se to piše), ATE powerdisk

Upraveno uživatelem pointfrost
Odkaz ke komentáři

Tak původně mám toto na svoji O1

tedy 256mm velke.

 

Pak jsou z 1.8 280mm EDIT: tak jsem našel některe z rozměrem 288mm a některe z 280mm - takže nechapu ktere do jakych těhlic a třmenů :lol:

 

a RS 312 mm.

 

Až při RS brzdách je potřeba dávat minimálně 16" kola, Je tak ?

Upraveno uživatelem pointfrost
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...