Přejít na obsah

Demontáž zámku 5tých dveří


Majkl_

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

všude možně jsem hledal a nemohl jsem najít návod, jak demontovat zámek jako celek z kufru.

 

Potřebuji vyndat vložku, ale to pravděpodobně nejde na zámku na autě ale musí celý ven pokud se nepletu ?

 

Jde o to, že když strčím klíč, tak se mi protáčí, když se dívám na ten půlměsíc pod sundaným tapecírem, který když otočím tak se auto zamkne, tak jak otáčím klíčem, tak má tendence si otočit, ale pak se klíč prostě protočí.

 

Vložku bych vyndal a dal třeba opravit zámečníkovi, pokud bych to nezvládl sám. Vyjde to určitě levněji než ve škodovce.

 

Odpojil jsem konektory, undal jsem dva dlouhé křížové šrouby, co drží tu bílou krabičku. Tři torx šrouby jsem sundal, jeden dole a dva po krajích, celá ta konstrukce už chtěla jít ven, akorát mi to drželo dole, prakticky tam, kde taháte za páčku, když máte odemčeno a otevíráte kufr.

 

Tam jsou 3 torxy a na druhé straně matky, torx ven nešel, málem jsem strhnul hlavu, zkusil jsem matici, taky nešlo hnout.

 

Musí se prostě povolit ta matka, nebo se dá nějak ten mechanismus vyndat aniž bych ten spodek sundával ?

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři

Ahoj jestli to je na octě co máš dole tak by jsi to měl mít stejné se mnou a mě to šlo kráně vytáhnout, povolíš tři torxy co drží mechanismus tý kliky a pak vyvlíkneš táhlo co jde dolů k zámku, potom by jsi to měl normálně vytáhnout. Co se týká vložky je jištěná takovým plíškem s pérkem, stačí ho oddělat a vložku vytáhneš když nebude přirezlá jako moje :-D jinak já teda vložku vyhodil páč byla zarezlá a dal tam origo záslepku, stejně se nepoužívá a kufr se krásně odemkne centrálem... :-)


Ahoj jestli to je na octě co máš dole tak by jsi to měl mít stejné se mnou a mě to šlo kráně vytáhnout, povolíš tři torxy co drží mechanismus tý kliky a pak vyvlíkneš táhlo co jde dolů k zámku, potom by jsi to měl normálně vytáhnout. Co se týká vložky je jištěná takovým plíškem s pérkem, stačí ho oddělat a vložku vytáhneš když nebude přirezlá jako moje :-D jinak já teda vložku vyhodil páč byla zarezlá a dal tam origo záslepku, stejně se nepoužívá a kufr se krásně odemkne centrálem... :-)

 

Ještě se chci zeptat takhle máš krátkou nebo kombi??? Já mám kombi ale snad by to u krátký mělo být podobný...

Odkaz ke komentáři

Právěže jediný zámek mám na kufru, a až se mi vybije baterka tak se tam nedostanu, chci mít zadní vrátka.

 

Ty tři torxy se dají teda sundat ? Mě přišlo jak by tam byly zalité barvou, nešlo to ven. K maticím je zevnitř na hovno přístup, tam se nedostanu ani s račnou, klíčem..

 

Mám krátkou :)

 

Já tady pak až budu z práce v garáži hodím i foto :)

Odkaz ke komentáři

Tak ty torxy teda jdou vyšroubovat, matka je tam na pevno. Podařilo se mi jeden ze trí, a to jsem na račnu musel dát trubku, prostříkat uvolňovačm a poklepat kladivem. Jeden jsem sundal torxem 40, zbylé dva jsem trochu sjel, mám takové tušení že to je na torx 50 :(

 

Já ty torxy nenávidím, on tam menší i sedne, ale jak je silněji dotažený šroub tak se sjede. To bude asi i tento případ. Snad to tou 50kou půjde a nesjel jsem to moc :(

 

Zatím děkuji a dám pak další info co a jak :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Takže zámek opraven.

 

Ven jsem zámek dostal tak, že jsem tedy odšrouboval 3x šroub na torx 45. Jsou jakby v pomyslén projúhelníku. Vynadl jsem komplet celý zámek v celku. Poté odjistil pružinku a plišek co drží vložku, tu jsem potom vytáhl.

 

Oprava mě stála 500,- Kč. Prý tam byly vylámané stavítka a pružinky => někdo se tam vrtal šroubovákem.

 

Takže tolik k tomu :)

 

Děkuji všem za pomoc :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...