Jump to content

Turbo z 1.9TDI 150PS


Recommended Posts

Zdravim, naskytla se mi příležitost mít turbo z Leona 1.9TDI 110kw kod motoru ARL. Jelikož turbo musím vyměnit, tak jako tak, tak by mě zajímalo, co výměna za jiné turbo obnáší. Mechanicky je mi to jasný, zajímá mě spíš, jestli se musí upravit počítač. Případně jestli to jde ve VAGu, a co tam upravit. Díky

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mechanicky pasuje bez problémů, ale to už tedy asi víš. Co se týče softu asi bude chtít upravit. Nevím jestli máš sérii nebo chip, jestli chceš nějak dál ladit nebo ne. Nicméně VB má pomalejší náběh než VA a taky má vyšší plnící tlak. Jinak pokud necháš origo soft a dáš větší turbo, tak ti to líp nepojede, protože větší turbo se bude flákat a taky je pravděpodobné, že ztratíš na spodku než se turbo nafoukne. Pokud ale dáš větší turbo a doladí se soft, tak pojede líp. Někomu VB funguje na softu VA v pohodě, jinému zase ne. Snad jsem ti poradil.

Link to comment

Zatím mám sérii bez chipu, ale do budoucna o chipu uvažuju.

 

Bohužel nejsem ani z Prahy, ani z Moravy. Jsem od Českých Budějovic. A očekávám aspoň nějaký nárust výkonu. V ČB kdo by to dokázal naladit?

 

Jinak dík za info :-)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Příspěvky

    • Dnešný progres. Koberec vytepovany už par dni suchý, nastriekal som nanho zafarbujucu farbu na koberce a opäť vyzerá pekne čierny, posúďte sami 🙂 uvidim co to vydrzi, snad nebude púšťať farbu. ďalej som zacal vytlmovať, este treba dokončiť druhu vrstvu ale uz mi dnes došla energia.
    • enkoder je součástka v každém přepínači. Osička toho přepínače točí mechanismem, který generuje signály vpřed a vzad pro jednotku.  Tahle součástka se dá změřit, když jí odpájíš z plošnáku tak jí zkontroluješ. Řekl bych, že kodováním to nebude, když ti fungují ostatní tlačítka...  
    • Hlásím opět problem. Na tlf to jde, na pc ne. Stejná wifi. Nejde ani jeden prohlížeč
×
×
  • Create New...