Přejít na obsah

Pružiny + alu kola


Poho

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

před 4 měsíci jsem koupil octavii II r.v.2006, 2,0 TDi 16V Combi, 103 kW,motor BKD, revize hlavy C.

 

Při koupi jsem si nevšiml pár drobností, ale celkem mě zaráželo, jak je nízko položená zadní náprava. Když jsem se podíval na jiné octavie combi (s ohledem na 4x4), tak jsem zjistil, že mají nápravu položenou výš. Tak jsem začal pátrat.

 

Pružiny jsem demontoval, zkontroloval vizuelně stav a změřil jejich rozvinutou délku, naměřil jsem 290 mm. Ale na internetu pro typ Combi jsem našel délku pružin 330 mm.

 

Nejedná se teda o jiný typ pružin-snížených pro RS ? Nebo jiné ? Nebo tenhle rozdíl může udělat i únava pružiny ?

 

Dále jsem se chtěl zeptat. Mám alu kola Zenith 18" - byly montované na RS, potřeboval bych typový list. Poradíte mi, kde tento typový list můžu sehnat ? Přímo u výrobce se mi to nepodařilo.

 

Děkuji.

 

S Pozdravem Petr.

Odkaz ke komentáři

Na tvoji první otázku odpověd neznám, ale co se týče dopsání kol do TP. Mám to samé BKD 103kw, ale facelift. V tehničáku zapsané max 17" kola (asi 225/45/17) jezdím na 18x8J 225/40/18, ve škodovce mi bylo řečeno, že ty disky nejdou dopsat na jinou motorizaci než RS, pokud je nemáš z výroby dopsané. Možnost je mít TP na kola a poté je skusit dopsat, ale nevím jak to dnes funguje, prý i tak s tím můžou být problémy. Dodatečně shánět TP je celkem problém i když někdo ho může vyhotovit, ale dávat za kus papíru cca 1500kč víc je dost ;) já jezdím na těch 18" bez zápisu ve velkém techničáku už 2 roky a za celou dobu ani jeden problém a jakože mě párkrát stavěli policajti a nikdy nic. Samozřejmě na technické je problém, řešení, jet na zimákách :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...