Přejít na obsah

ventilátor chlazení se sám spíná i při studeném motoru


Doporučené příspěvky

Dobrý den,poradí mi někdo,kde by mohla být závada při samovolném spínání ventilátoru chlazení?Ventilátor se rozbíhá a vypíná i když je motor studený,třeba o půlnoci a pak běží i hodinu sám se vypne pak zase se rozeběhne na nějaký čas a tak dál pořád dokola do vybití baterie.Už jsem to v lednu řešil výměnou čidla na chladiči a novým termostatem.Zdálo se to být vyřešené,ale opět se závada projevila.Mám škodu octavii II,

1.9Tdi 77Kw,2007.Má tento vůz řídící jednotku ventilátoru chlazení?Diagnostika závadu neukazuje.

Děkuji Vám za odpovědi.Hubert.2

Odkaz ke komentáři

Děkuji Vám za odpovědi,jaké chyby tam byli mi autoelektrikář nesdělil,rovnou předal auto dalšímu na výměnu čidla teploty v chladiči což jsem požadoval.Ten druhý automechanik mi tvrdil že to opravdu může být tím a skutečně byl dlouho klid.Teď sázím na výměnu ventilátoru sahary kde je prý i ŘJ chlazení.Mám ho objednaný a v týdnu bude výměna.Pokud závada bude pokračovat auto půjde znova na diagnostiku u které chci být a vše co bude hlásit si napíšu a následně zde zveřejním.Doufám ale že už bude vyřešeno,určitě sem napíšu jak to dopadlo.Zatím moc děkuji,Hubert.2

Odkaz ke komentáři

Zdravím vás.. mám tu samou závadu... chladič zapíná kdykoliv a točí přerušovaně až do vybití baterie..., tak zkusím jít cestou jakou tady popisujete.. Auto má najeto jen 26tis.km - Octavia 2 z roku 2010, 1,2Tsi.

 

Začnu tedy nejspíše diagnostikou... Můžete mi prosím říct co mám na diagnostice požadovat? Můžete mi potom z toho pomoct usoudit na závadu?

Nebo mám začít rovnou i výměnou čidla ventilátoru chladiče?

 

děkuji za radu Pavelha

Odkaz ke komentáři

Dobrý den, děkuji za odpověď :-)

ok, zkusím to tak. Je to nepříjemná závada. Stále musím odpojovat baterku.. Zajímavé, že to samo zmizelo...

 

Domníval jsem se, že se vyjádří i tady poradci ze servisu, protože doporučovali něco o diagnostice...., ale asi bych musel založit nové téma, tady, zdá se, už nereagují....

 

s pozdravem Pavel-ha

Odkaz ke komentáři

Ano na diagnostice jsem už nebyl protože je vše OK,tedy zatím,pokud by se to opakovalo tak samozřejmě platí že zde výpis zveřejním.

Jak jsem se snažil dostat ke štítku typu ventilátoru,hýbal jsem i s konektorem ,možná tam byl špatný spoj či někde něco jiného,ale jak píšu

závada zmizela a auto používám téměř deně.Panu Pavlovi-ha doporučuji výměnu čidlu teploty na chladiči proto že po mé výměně byl klid několik měsíců a potvrdil mi to opravář že to opravdu může způsobovat toto.Pro jistotu jsem mechanicky kontroloval i tento spoj.

Ventilátor nový mám sále sebou v kufru a po několika měsících bez opakování závady dojde k jeho prodeji.Vlastně po té opravě se roztočil jen jednou a to po delší jízdě a jak jsem se dočetl může být dochlazování normální,ale jak se to jednou stane autu už nevěříte a raději vše prověřujete a měníte.Možná zbytečná panika,kdo ví...Děkuji všem za podporu a rady a přeji mnoho kilometrů bez poruch.

Hubert.2

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Pokud mohu oživím toto téma. Octavia2 2006, mámjí 6 let za celou tu dobu se mi nepodařilo roztočit větráky na max. po nastartování se oba točí.Teplotu na budíkách mám ok. Ale pred dvěma lety se mi stalo, že po rychlé jízde po dálnici jsem na okresce ubral a vylítala mi voda + odešlo těsnění pod hlavou. Dá se nějak vyzkoušet funkčnost, nebo to vypadá na větrák.?  Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Dobrý večer , mám octavii combi 3 , 4x4 s nezávislým topením , auto se zbláznilo a též mi vymlátilo baterii , ta byla původní rok 2014 , koupila jsem novou , diagnostika neukázala nic a auto si žije dále svým životem , odpojuji baterii a už fakt nevím co dělat. Přijedu do práce , zmknu auto , odcházím a zpustí se větráky, vypnou , zapnout . Včera večer se zapnuly při otevření dveří  😞

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...