Přejít na obsah

O2 Hatchbach a MPI nebo TDI ?


Doporučené příspěvky

Ahoj lidi jsem tu novej a chci se zeptat .

Ted jsem cerstve dodelal autoskolu vubec nevim jaky mam koupit auto . Jestli Combi TDI nebo hatchback 1.6 MPI .

Kvuli rodine mam dvou-mesicniho syna .

Manzelka furt dome husti abych koupil Benzina ze to je levnejsi na udrzbu furt mi rika ze u TDI je draha opava .

Tak vas prosim o par rad dik :)

Odkaz ke komentáři

Všeobecně platí, že údržba dieselových motorů je finančně náročnější, než u benzínu. U motorů TDI je několik věcí, které jsou choulostivé a finančně dost drahé. Například vstřikovače, čerpadlo, EGR, dvouhmotnostní setrvačník, turbo a popř.DPF filtr. Já u nafty řešil jak vstřikovače, tak dvouhmotu a jen pro představu....repas jednoho vstřiku vyšel na cca 4000kč(na autě jsou 4, pokud máš 4 válec). Dvouhmota vyšla na cca 9000kč a mohl bych pokračovat dál. :-) Člověk si holt musí spočítat, kolik kilometrů najede za rok, aby se mu ta nafta vyplatila. Jezdit za 5 litrů je fajn, ale když se něco pokazí, může to udělat solidní průvan v peněžence. Při výběru, zda naftu či benzín je potřeba brát v potaz hodně faktorů. TDI oproti MPI výrazně líp jede, ale já tuhle vlastnost oželel. Prodal jsem Golfa 6 TDI a koupil Octavii 2 FL MPI. Předělal ji na plyn a mám klid. Jezdím za 1kč/km a jsem spokojený. Ale jak jsem psal, výkon není žádná sláva, ale na normální jízdu mi stačí. :-) Jak bylo psáno o motorech 1.6MPI, jsou mechanicky primitivní a tudíž držáky. Ovšem výkon na dnešní dobu nic moc a ve vyšších otáčkách je motor hlučnější. Ale ani to mě neodradilo a teď mám takový ten pocit, že ten motor v autě je "nezničitelný". :-) Tenhle pocit jsem u mortorů TDI nikdy neměl. Jen u první Octavie 1.9 TDI 81kW, kde ty motory byly opravdu skvělé!

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...