Přejít na obsah

O3 2.0TSI bageRS B&W


Doporučené příspěvky

Zdravím OClub!

Na začiatok sa musím priznať, mal som vo zvyku tvrdiť 2 veci:
1. Nikdy si pre seba nekúpim biele auto
2. Nikdy to nebude Škoda

Ale keď už život je raz taký a prináša zmeny...
Ale k téme, vyberal som si nové auto... nech to je velké, nech to je dízlové, nech to ide nech to je BMW, alebo MB... No náhodou som si sadol do bielého RS... Na druhý deň bol doma.
Ešte pred kúpou jazdenky som skočil do škodovky, či sú schopný mi dodať benzínovú RS, no všade ma poslali kade lahšie, navrhovali mi bližiacu sa FL RS, no nechcel som stracať čas, takže som zobral jazdenku.
Kupované auto bolo komplet stock.
Nikdy som nebol zástancom tuningu, no vždy som si svoje dízlové agregáty nechával upravovať SWovo, či to bolo 3.6 TDV8 Range Rover sport, X5 E70 3.0d.

Tento krát ma to nejak chytilo... Aktuálny výkon: 325HP a 495NM (100okt.)

Z 0-100 zatial niečo pod 6 sec, no čakám na disky a pneu a uvidíme,
Z 0-200 pod 18s okolo 17,5, po výmene pneu a diskov urobím videjko.

Auto mám 2 mesiace, zo začiatku som nechcel robiť nič, no 2. týždeń som si toto tvrdenie rozmyslel:

Rozširovacie podložky 10 + 20
Plynová vzpera kapoty
Predný lip
Difuzor riegler
Filter KN
ECU remap od PT
Úprava DSG SW

Pripravované zmeny na najbližšie dni až 3 týždne:

Výmena diskov, idem po ne utorok (25.4.2017), R19 Oxigin Oxrock 14 ET 35 - lesko čierne + biele okraje (ešte nie som rozhodnutý, či to budeme striekať, alebo wrapom), pre zadné asi ostanú 10mm podložky.
Bočné prahy riegler, má dojsť do 2W
Zadný spoiler (tiež nie som rozhodnutý, či si dám vyrobiť niečo extra, alebo siahnem po predlžovačke)
Výstuha DX2
Koncovky výfuku - ešte sa niečo vymyslí...
wrap sem wrap tam - decentne
REVO lower torque mount
Pružiny P -20 Z -10
Sperrdiff - No ak máte ničo na DSG sem s tým, všetko na manual čo som našiel zatiaľ

Pripravované zmeny na dalšie mesiace (aj pracovať treba a auto mám furt primárne na presúvanei z bodu A do bodu B):

Remus vyfukovy system s klapkou
Intercooler
Karbonové sanie - ešte uvidíme čo kde ako...
Kompletná úprava plastov v motorovom priestore
Sperrdiff - No ak máte ničo na DSG sem s tým, všetko na manual čo som našiel zatiaľ
Komplet kožené vnútro - tapacíre, strecha, sedačky, stlpy, kufor, prístrojova doska, ocenené to už mám(na moje prekvapenie naozaj dobrá cena, čakal som ovela viac), no ten čo mi zatiaľ všetko robil (v maďarsku) je plný, tak sme sa dohodli na posledný júnový týždeň.

+ ďalšie, uvidíme ako mi pustí čas sa s tým hrajkať.

Ak máte niečo na predaj pre mňa zaujimave, kludne SS.

 

Oprava: ďakujem za upozornenie, chyba se vloudila.

post-57176-0-02487300-1492996026_thumb.jpg

post-57176-0-47279100-1492996042_thumb.jpg

post-57176-0-13063600-1492996063_thumb.jpg

post-57176-0-37092200-1492996136_thumb.jpg

post-57176-0-79448200-1492996160_thumb.jpg

post-57176-0-04876300-1492996253_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Rozhodnutí nafta vs benzín naprosto rozumím, po testovací jízdě nafta nepřipadala v úvahu, každopádně tvůj upravený výkon s náhonem na přední nápravu mě překvapuje ^_^, to jest brutální nárůst, to snad hrabe i při 100 km/h ne?. Se základním výkonem pouhých 220 HP mě sere neustálé protáčení kol nemluvě na mokru...

Jaké jsi volil podložky? Přemýšlel jsem, že bych to vyřešil širším nábojem z FL RS, ale asi by mohly postačit podložky...

 

Jinak docela odvážné úpravy, budu velmi rád sledovat přip. inspirovat, přeji hodně úspěchů! :palec:

Odkaz ke komentáři

Tak, zdravím zase, prišiel predlženy vikend a je čas si oddychnuť... Sice roboty mám dosť, no v noci sa pustím do diskov, aj keď ešte nie som rozhodnutý, či biele okraje budú s dipom, alebo foliou, ešte pred dipom sa pohrám s wrapom a uvidime čo to dá :-) Prikladám foto.

 

Pritom objednané zimmerman Rotor zadné kotuce a ATE platničky.

post-57176-0-06572700-1493471387_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zajtra očakávam pneu, ešte dnes v noci menšie úpravy na diskoch a bude dúfam ztrpiteľného výzoru... Je to poznať, že nie som lakirnik, ale na druhú stranu v okolí (50km) buď pýtali za 2 farebne strikanie cez 800€ (sorry, tolko nie.som ochotny, navrhol som max 500), alebo v nedohladnej dobe, pretože s tym je "moc roboty"...

 

Tento týždeň idem pre.bočné prahy od riegleru, pojdu do čiernej farby, taktiež pre brzdove kotuce zadne.

2-3 týždne sporenia a možem ísť po remus fukasystemu, na čo sa extremne moc teším už :-)

Potom priložím foto akonáhle sme obuli :-)

post-57176-0-13305800-1494266597_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Mě se to víc líbilo s těmi origo koly Gemini, které jsi tam měl před tím. Ale 1000 lidí, 1000 chutí. Ať ti kola a celé auto dobře slouží :palec: .

Presne :-) Geminy budú zimáky a náhradné. Vysníval som si k nim tieto kolesá, striekal som to plastidipom takže oprava je vždy jednoduchá :-)

 

 

 

 

 

Dnes ráno som ho umyl... Na fotkáh tie kola neukážu až tak, naživo je z toho auto neskutočne svalnaté, alebo nevirm fotiť :-D

 

Dlho používam continentalky na autach, ale tieto contisport 6 sú neskutočne dobrá, včera v daždi som ani necítil, že je na vozovke voda...

 

Inak ak by niekoho zaujimalo, mám Kleber dynaxer HP3 R18 s 4,8 a 6,5 mm, ročné z geminy čo boli predtym, pustim za symbolicku cenu :-)

post-57176-0-88659200-1494405401_thumb.jpg

post-57176-0-10539500-1494405429_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Volal som, kričal do telefonu jak jeblington... Ďalej som neskušal komunikaciu... Zoberiem to asi do maďarska alebo kupim komplet novy. Ak máte nirkto znamosť v škoda a viete mi vybaviť cenu, napíšte mi alebo zavolajte 0949 054 451. Tak radšej by som zobral novy ako repasovat....

A jasne... nič nechcem zadarmo, bohate sa odvďačím za pomoc.

sorry za doublepost

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...