Přejít na obsah

Hory, skály - lezení, skialp. chození


Volovec

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Lezení mě láká, jednou jsme si to zkoušel a bavilo mě to, ale v mém okolí neznám nikoho, kdo by mi pomohl se v tomto rozměru rozvíjet...

Náhodou někdo z okolí Roudnice nad Labem tu není..

Zatím se věnuji Geocachingu,pokud je to teda sport...hrozně mě to baví a je to pro mě zábava spojená s výlety do přírody...kdo neví tak více na Geowiki , Originální stránce v AJ , Hlavní stránce v češtině

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Moznosti jak zacit je spousta.

Muze to byt v oddile - zalezi ale jak moc je funkcni.

Nebo kamosi.

Nebo tzv. samostudium - nedoporucuji, i kdyz ja se vzdelaval predevsim takhle. V dnesni dobe (oproti dobe pred cca 10 a vice lety) je kladem mnohem vic literatury, slusnych www metodickych stranek.

Pak existuji i "komercni" kurzy - zase zalezi na lokalizaci, frekvenci, co se chces naucit...

Muj dobry kamos ma svuj horooddil v Brne - skoli i zacatecniky.

Ja mam instruktorsky papir taky, ale ted na skalach nikoho neucim, navic jsem pro tebe z ruky, i kdyz do chriby obcas lozit jezdim (nedaleko bydli rodice).

Pokud bys chtel zacit s vysokohorskou turistikou - a to i ledovce a ferraty, pak mne najdes jako instruktora na kurzech lezeni via ferrat a na ledovcovych kurzech, ktere porada CK Alpina z Brna.

Od pristiho roku uz bychom meli zacit i s lezeckymi kurzy rozdelenymi do bloku (treba slanovani, jisteni,..)

 

Snad jsem trochu poradil.

 

PS: Za 14 dnu odjizdim pruvodcovat feraty do Italie na Brentu - uz se nemuzu dockat :palec:

Upraveno uživatelem Volovec
Odkaz ke komentáři

Volovec: Tak na feraty se s kamošem chystáme už hodně dlouho,ale porád se nám nějak nedaří se domluvit. Ta Itoška může bejt super. Tak koukej fotit a pak sem nasypat nějaký fota...

 

Já dneska cca za dvě hodiny odjíždím směr Itálie na trajekt a pak na Korsiku. GR20 už se na nás s kolegou těší... :-D Tak horám zdar a mějte se tu fajnově...

Odkaz ke komentáři

Promin, ale posilovna je pro lezeni asi ta uplne nejhorsi vec. Bez legrace.

Nabirani svalu pro lezeni v posilovne jeste nikoho v lezeni nezlepsilo a spise je pravdou, ze zhorsilo.

Pri vetsine lezeni potrebujes hlavne techniku - a hlavne dobrou techniku prace nohou - a tu se naucis jedine lezenim a zase lezenim - a uplne nejlepe na prirodni skale. A muzes i lozit bez lana, cemuz se rika bouldering - do vysky odkud se jeste nebojis padat, nebo chodis s matraci a jeste s nekym, kdo te pri pripadnem padu zachyti tak, abys padal pokud mozno na nohy a ne na zada.

Sila se mozna chvilku hodi pri lezeni tzv. gorilich cest na umelych stenach - tj. velke previsy po velkych chytech - ale ani tam nepotrebujes tolik maximalni silu jako hlavne vytrvalost (myslena svalova vytrvalost).

Co potrebujes vic je sila v prstech - a tu naberes taky lezenim, prip. mackanim gumoveho krouzku.

Z klasickych cviku nejlepe jeste tak shyby.

 

Via ferrata = klettersteig - zajistena cesta - vetsinou ocelovym lanem zajistena cesta v lezeckem terenu, ktera dovoluje pohybovat se v horolezeckem terenu i nelezcum s patricnym vybavenim (sedaci a prsni uvazek, tlumic padu, prilba). Od tveho bydliste nejblizsi pekne ferraty - oblast HoheWand a RaxAlpen u Wiener Neustadt.

 

Studium www stranek - the best of: http://www.horolezeckametodika.cz/

Upraveno uživatelem Volovec
Odkaz ke komentáři

na trenink sily a silove vytrvalosti je to velky azaz. Na trenink klasicke vytrvalosti to samozrejme je male a taky moc previsle. Neni to nafocene vlastne cele a navic uz nejsou chyty jen v rohu ale po celem profilu.

My jsme si tu mistnost prohlasili za telocvicnu (a sklad horomaterialu) uz pri kresleni baraku na papir :-)

Odkaz ke komentáři

Matros nakupuju vsude mozne :-)

Kdyz potrebuju nejakou drobnost, tak klidne v Hudy - mam ho nejbliz, ale je tam docela draho.

Vetsi nakupy delam u kamose co ma www shop - www.vodahory.cz

Vyborne ceny maji v Arcu v Italii :-)

Kdyz jsme byl jeste vic v Brne tak hlavne SunSport v Tabore, pak na Lidicky - ale ten myslim ze uz skoncil.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
×
×
  • Vytvořit...