Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic
Jaksvo

Zápis kol do TP

Recommended Posts

Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s dodatečným zápisem kol do velkého TP.Rád bych si pořídil nové disky, bohužel není žádný výběr z těch, které jsou zapsané v TP.Nechci nic extrémního, 7,5xR17.Jak lze postupovat, aby s tim nebyly problémy (napr.pri plnění škody pojišťovnou).Díky za reakce.

Share this post


Link to post

Ahoj,

nedávno jsem řešil stejný problém, koupil jsem si na Oct. III kola 18" s ET 43 a rozhodl jsem se tento rozměr zlegalizovat zápisem do TP. Vzhledem k tomu, že sice šlo o originál kola která nabízela Škodovka (výroba Borbet), tak k typovému listu se nedostaneš. Na internetu, jsem si zadal vyhledat "typové listy" a zde jsem u jedné nejmenované společnosti zadal do tabulky vše co o kolech vím a odeslal. Následně za 3 dny mi přišlo domů psaní - typový list na předmětná kola + KBA list. S tímhle a s obutými koly zajedeš na STK kde je technik, který smí schvalovat tyto věci, potvrdí ti typový list a následně jdeš na odbor dopravy na úřadu a kola (rozměry) si necháš zapsat do TP jako alternativní.

 

Share this post


Link to post

Zdar,

nemůžu se nepodělit o dnešní zkušenost. Mám kola Enzo H 7x17 ET48, na kterých jsem svou OII koupil. Chtěl jsem je zapsat do TP (prodejce se s tím nezabýval nebo to spíš ani nevěděl). Sehnal jsem si tedy u nejmenovaného prodejce kol a pneumatik typový list a TUV. Vyjel mi to z tiskárny, dal razítko + podpis a šel jsem. Minulý týden jsem byl na STK...tam mi řekli, že mi kopii typového listu nepotvrdí, ale že mi dá protokol z evidenční prohlídky a že mi to na základě toho zapíšou. Říkám OK a platím 490 Kč. Dojdu na úřad...na základě tohoto vám nemůžu kola zapsat. Ani kdybyste měl potvrzenou tu kopii TL (vytisknutou od prodejce). A to TUV si můžu během 2 minut najít na internetu. Říkám OK a s nepořízenou nasraný odcházím.

Volám tedy do ALCARU, jak to funguje...jejich vyjádření: "...s kopií to jde normálně, těch kol prodáme tisíce, takže by tu musel být člověk, který by nedělal nic jiného, než podepisoval typové listy..." Říkám si WTF? Co mám jako teď dělat?

Zítra jdu na STK, pokud mi nedají razítko na typový list, volám do ALCARu a ať si spolu pokecají, když mají každej jiný názor. Pokud dostanu razítko, udělám to samý na úřadě...

Má někdo podobnou zkušenost?

Dík

Share this post


Link to post

Na dopravce musíš mít typový list,jsou tam totiž zapsané i použité pneu a ty Ti zapíšou do TP.Ten musí být potvrzený prodejcem-což jsi měl a myslím i STK.

Děláme to běžně,tak nechápu,kde je problém.

Share this post


Link to post

Já to taky nechápu. Uvidím, co řeknou na STK, zda to po nátlaku potvrdí...když ano, tak nevím, co pán na úřadě...ten říkal, že mi potvrzenou kopii typového listu z STK taky nevezme...

Otázkou je, kde tedy sehnat 100% originál typového listu :blink:

Share this post


Link to post

By mě zajímalo,jak pozná kopii od vytištěného originálu :-) :-) .Alcar nám posílá typové listy mailem nebo si je sami tiskneme.

Share this post


Link to post

Pán na úřadě chce být asi moc důležitej. Jak asi pozná originál od kopie? Má na tom razítko a podpis prodejce? Má, tak ať neprudí. Jak jinak by to chtěl ještě potvrdit.. Pochopil bych, kdyby to byla kopie podpisu, ale pokud je tam originál podpis, tak není problém..

Share this post


Link to post

Jediný problém je s tím, že to razítko a podpis z ALCARu je vyjeté z tiskárny, tudíž nevypadá jako originál...razítko a podpis prodejce už je 100% originál...

Share this post


Link to post

Pán na STK potvrdil typový list a paní na úřadě to bez jakýchkoliv řečí zapsala. Jsem samozřejmě rád, ale toho týpka, co tam byl předtím, jsem chtěl pozlobit :biggrin:

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...