Přejít na obsah

Slovensko křížem krážem (1679 km) v Octavii I


Doporučené příspěvky

Pred pár dňami som na svojej bielej jednotkovej kráske prešiel Slovenskom a napísal som o tom pár riadkov, ktoré si môžte prečítať tu. Malý úryvok:

Citovat

Cez týždeň som nechal ešte preventívne skontrolovať auto. Predsa len už bude mať 20 rôčkov a aj keď poznám celú jeho históriu a snažím sa o neho čo najlepšie starať, nikto nezaručí že sa počas takmer 1700 km niečo nepokazí a nezostanem niekde visieť.

V dielni mi chlapci povedali poznajúc moje auto len žartovali, že čo už len na tej mojej leštenke môže byť na odpis, ale nakoniec ho trochu preliezli z každej strany a keď nič nenašli, pribalili mi 4 litre oleja, lebo toho si občas motor cucne a obvyklá literka v kufri nemusí byť dosť. Takže som zhromaždil a naložil nejaké zásoby, všetko náradie, doplnky a kvapaliny ktoré by sa mi aspoň teoreticky mohli na ceste hodiť, zbalil nejaké oblečenie, preleštil objektív a nabil batérie a pondelok ráno vyrazil na prvý úsek výpravy, ktorú som si nazval #republikousoctaviou. Ešte malá odbočka k presúvadlu.

Ide o Škodu Octavia vo farbe Biela Candy vo výbave Ambiente s rokom výroby 5/2000, teda z obdobia kedy nabiehala výroba modernizovanej verzie. Takže tá moja je taký hybrid, keďže motor a brzdy sú z pôvodného modelu, ale karoséria a interiér je už z variantu po facelifte. Auto poháňa benzínový motor 1.6i s výkonom 74kw. Dokopy okrem klimatizácie a ABS nemá žiadnu výbavu...

Pre štatistických nerdov pridávam pár číselných údajov z cesty:

  • Celkovo som prejazdil 1679km
  • Pri celkovej spotrebe benzínu 6,4l/100km (6,2 podľa dotankovania)
  • Priemernou rýchlosťou 56km/h
  • Motor bežal 30:07 hod
  • Celkovo som spálil 104,41 l benzínu v hodnote 143,77 €, pričom celkové náklady na cestu predstavovali sumu 221,02 €
  • Prešiel som celkovo 264 obcami a mestami

 

DSCF3768.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...